Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Devil_Peter

Brak świateł cofania - ciężki problem

Polecane posty

Witam. Mam nietypowy problem z brakiem światła cofania. Sprawdziłem:

1. Czujnik - przejście po wciśnięciu jest

2. Żarówki - zmienione

3. Wtyczka - zwarłem piny ale lampy nie zaświeciły. Zmierzyłem napięcie na pinach i jest 12V więc prąd idzie.

4. Bezpiecznik 29 - wykluczony bo oświetlenie wewnątrz, wskaźniki i awaryjne działają. Światła mijania i kierunkowskazy z tyłu także działają.

Proszę o pomoc, co jeszcze można sprawdzić?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

znakiem tego masz gdzieś przerwany obwód

Właśnie, tylko gdzie szukać?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> Które miejsca po kolei sprawdzać, którędy idą kable?

Za światła cofania odpowiada bezpiecznik nr 38 jest on wspólny dla między innymi obrotomierza, klimatyzacji i wyświetlacza, dla pewności sprawdź go.

Zasilanie na czujnik wstecznego podawane jest z tego co pamiętam z głównego przekażnika po zapłonie, do czujnika dochodzą dwa kable, jeden zasilany po zapłonie oraz wyjściowy idący do kabiny, w momencie wbicia wstecznego zamyka się obwód na linii przez co sygnał idzie na światła złączem x1 pozycja nr 18 kolor biało-czarny i dalej progiem po stronie kierowcy aż do lamp z tyłu, nie ma innych kości po drodze.

Często się zdarza że śniedzieją piny w tym złączu, sprawdź czy tak się nie stało w Twoim przypadku, zwarcia raczej nie masz bo byś nie miał napięcia albo bardzo mizerne, musi to być przerwa w obwodzie.

Tutaj masz schemat złącza x1

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez JarekS

Wielkie dzieki JarekS. Czyli jeżeli wpiąłem miernik w te 2piny w kostce i mam 12V to znaczy, że prąd ze stacyjki dostaje czyli obwód sie zamyka.

Może przewód powrotny co idzie do świateł zwiera po drodze do masy?

W wekend sprawdze tą kostke i napisze jaka jest sytuacja.

Jak by przewód powrotny zwierał do masy to by się przepalił bezpiecznik a w dodatku nie było by napięcia, gdyż zwarciem doprowadziłbyś do zaniku potencjału.

Masz gdzieś przerwę w obwodzie.

Problem rozwiązany, winny jest czujnik mimo, że po recznym jego wciśnieciu przejście jest ale trzeba mocno wciśnąć. Piny w kostce zwierałem przy pomocy miernika (nastawiony pomiar natężenia) i nie świeciło a jak zwarłem kawałkiem drutu to światła działają bez zastrzeżeń. Możliwe, że piny we wtyczce też nie kontaktują więc warto je przeczyścić. No i oczywiście czujnik nowy, wybór padnie raczej na Febi

Edytowano przez Devil_Peter

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...