Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Konio944

Ciężko odpala

Recommended Posts

Witam! Wiem że to forum Vectry ale omega ma ten sam silnik pomóżcie.

Witam mam taki problem od wczoraj, mianowicie zaczą mi ciężko samochód odpalać i nie ma różnicy czy jest ciepły czy zimny. Z czytałem kod błędu "0335 Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego „A" " Taki mi pokazuje wcześniej było coś o wałka rozrządu więc wymieniłem i dalej to samo. I teraz nie wiem co może być tego przyczyną czy po prostu nowy czujnik wału korbowego kupować czy co. Byłem u wujka mechanika się okazało że rozrząd był źle nastawiony. Teraz nastawiony jest dobrze i dalej to samo. Zaraz chyba pojadę na diagnostykę komputerową.

Byłem u elektryka wyszło że czujnik położenia wału. Wymieniłem i wciąż to samo !

POMOCy !

Tak, a my wiemy jaki masz silnik w swojej omedze

podaj jaki masz silnik kolego..

To trzeba zainteresować się czujnikiem. Jeśli wymiana to tylko na orginał. Możesz obejrzeć wiązkę czy nie ma uszkodzeń.

Jutro wymienie czujnik położenia wałka rozrządu spowrotem na orginalny bo jak się doczytałem to tam miedzy pinami powinno być po 12-13 ohm i tak na nim jest.

Słuchajcie czytalem że jak przy 4500 obr/min odcina to posadzony jest czujnik położenia wałka rozrządu. I tak właśnie jest bo przed chwilą sprawdziłem, możliwe jest że jakiś sterownik/komputer czy coś padło albo po prostu kabel gdzieś się przetarł? Jak sprawdzić kable?

Please login or register to see this link.

. Miałem tak samo na gazie jak by odcinka przy 4500obr miałem przetarty kabel od czujnika położenia wału

Pomózcie mi nie chce palić wcale

A u Ciebie to tylko na gazie tak jest?

Edited by Konio944

mam gaz sekwencje. 2 dni po kupnie chodziła bardzo dobrze , wczoraj z rana zapaliła na benzynie ale cwale nie wlanczała się na gaz ,, a dziś wcale nie pali ani na tym ani na tym

Czytałeś regulamin? Piszesz w tematach nie związanych ze swoim problemem. W poprzednim zadałem ci pytania i nie odpowiadasz na nie tylko smarujesz to samo w drugim temacie

Przeszukaj kilka tematów blisko związanych twoim problemem, a nie spamujesz na lewo i prawo

edit: odorek

Edited by odorek

Please login or register to see this quote.

A może tak jaśnie kolega by posprawdzał czy podaje paliwo z jakim ciśnieniem, czy jest paliwo, czy jest ciecz chłodząca bo bez niej raczej nie przełączy się na gaz, kody błędów odczytać a nie wcinka w temat a nic ze swojej strony nie chcesz samemu sobie pomóc

Odorek, on pisze gdzie popadnie i chyba liczy że ktoś mu pojedzie i naprawi

teraz poszedłem i zapaliła na benzynie na gaz się nie przełonczyła chodz była zagrzana płyny sa paliwo dochodzi . czasami pompka się wyłancza jakieś odcięcie zapłonu ?

Edited by odorek

Myślę że kolega już się nieco uspokoi i zacznie pisać i czytać w jednym temacie

To przeczytaj najpierw regulamin a potem myśl. Ja też kiedyś byłem nowy i nie robiłem takiego bałaganu. W jednym z tematów pytałem się czy są błędy (świeci się check). Napisałem też ze możesz odczytać błędy na zworkę. Znajdziesz w poradach jak to się robi

Please login or register to see this link.

zacznij czytać ze zrozumieniem i zadawać treściwe pytanie

Sprawdź ciśnienie paliwa na listwie i zapodaj jakie jest

skąd takie fakty ?

Tak ją słychać że wiadomo kiedy się włącza i chodzi i kiedy staje ?

A może ktoś coś mi podpowie? Bo ja już pomysłu nie mam, zmieniłem dziś spowrotem na orginalny czujni wałka rozrządu i wciąż tak samo...

Pali i wywala błąd ?

Pali ale muszę go trochę "pomęczyć" i trzyma obroty, nie falują nic. A błąd jak się pokazuje tak pokazuje. Kasowałem dziś błąd i tak samo.

A masz Ty LPG ?

za każdym razem odpala ciężko ? czy tylko pierwsze odpalenie rano i potem dzień spokój ?

Edited by odorek