Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mrowa914

Opel Vectra c Pali się serwis i nie odpala

Recommended Posts

Witam szukałem i nie znalazłem dokładnie takiej usterki jak mi się ukazała bądź ją przeoczyłem

Posiadam Opla Vectre c 2.2 dti 125 km 2004 rok 3 dni temu pokazała mi się na chwile kontrolka "samochód z kluczem" z tego co wywnioskowałem bo wolniej kręcił było aku do wymiany. Zmieniłem aku na Varta silver 85ah 800A i po postoju około 10 h na parkingu przy odpaleniu pokazała się ta sama kontrolka "samochód z kluczem" i nie gasła przez 2 dni. Parę razy odpalałem i gasiłem samochód po jakiś 5 próbach po prostu samochód przestał reagować przy przekręceniu kluczyka słychać tylko pyknięcie a rozrusznik nie kręci. Dodam tez że stukałem w rozrusznik i nic nie dało podłączałem drugi aku i tez to samo także prąd ma i podłączałem bezpośrednio masę z aku do silnika i nadal tak samo. Niestety dopiero w sobotę mam umówioną wizytę w warsztacie może ktoś coś poradzi z góry dziękuje.

Prawdopodobnie rozrusznik umarł. Błędów nie czytałeś kompem?

Dopiero w sobote mam mozliwosc

A serwis by się swiecil jakby padał rozrusznik??

Please login or register to see this quote.

Raczej nie

bez podłączenia kompa nic nie zdziałasz,może któryś z kolegów posiadający interfejs był by na tyle dobry podjechał i podłączył

Ja jestem z Warszawy Bielany. Ogólnie planuje kupić opcoma ale nie mam pewności czy będzie chodził bo zajmuje się interfejsami normalnymi a te z pod laty jak to on mowil

@mrowa914 - napisz do mnie PW, to się jakoś umówimy. Padnięty rozrusznik generalnie błędu nie daje, ale jak kręci bardzo słabo (a jak rozumiem tak było wcześniej) to może wywalić błąd wałka.

Tak właśnie bylo przed wymiana aku

a więc tak padł rozrusznik a do tego jeszcze drugi bieg od wentylatora chłodnicy pozdrawiam