Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kacper63

Wymiana Silnika

Recommended Posts

Cześć! jestem nowy na forum jeśli popełnię jakiś błąd bardzo proszę o jego poprawienie nie robię tego celowo

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Teraz zaczyna się moje pytanie Padł mi silnik w vectrze mianowicie łańcuch rozrządu pękł, chcę zmienić silnik na taki sam i mam okazję kupić tanio drugą vectre na części ze sprawnym silnikiem tylko uszkodzoną instalacją i zaczynają się schody moja Viki jest z 98r a tamta 99 obie nie są po liftowe i jak przełożę silnik to moja instalacja będzie pasowała to tego drugiego? Bardzo proszę o pomoc Pozdrawiam!

no ok, chcesz cos zmienic/wymienic ale ...

jaki silnik ?

podaj oznaczenia silnikow

jesli to benzyna to wnioskuje po wypowiedzi ze poszedl lancuszek rozrzadu ze to 2.2 bo tylko one mialy lancuszki

podaj wiecej informacji aby mozna bylo udzielic jakies odpowiedzi

piszesz w dziale o silnikach diesla i znow zonk bo nie wiadomo o ktory silnik chodzi

Jest to silnik diesla oznaczenia znajdę jutro pękł łańcuch a za razem blok

Skoro dawca jest z 99 to jest po lift konstrukcja silniki osprzęt jest taki sam

Może elektro zawór ki się różnią

No i pompa vacum różnica tylko na laczeniu

Czyli żadnych różnic - przekładaj i już.

ok bardzo dziękuję za pomoc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

a mam jeszcze jedno pytanie, czy jak pękł łańcuch rozrządu to mogło coś stać się z pompą wtryskowa?

Raczej nie, ale nie jestem pewny na 100%.

Koledzy ratujcie! pojechałem dziś oglądać dawcę kiedy zajechałem i podniosłem maskę aż zaniemówiłem jakiś pseudo mechanik mówił ze nie ma tam tylko pompy wtryskowej przyjrzałem się dokładnie zdjęta była pokrywa zaworów wałki były całe zardzewiałe łańcuszek rozrządu wymontowany wraz z jakimś kółkiem zębatym i nie wiem dlaczego czy to normalne?? teraz chcę się wybrać na Auto Szrot po silnik i nie wiem jak tam też będzie wyjęta pompa wtryskowa to spodziewać się takiej reakcji że będzie porozbierany rozrząd? Proszę o porade

No jak gość sprzedawał bez pompy wtryskowej to i łańcuch rozrządu pewnie zrzucił a do demontażu pokrywę i tak trzeba zdjąć. Jak pokrywa rozrządu byłą odsłonięta i tym bardziej wałki są zardzewiałe to nie ma co brać bo to już jest padaczka

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Mógł chociaż kapę dokręcić co by woda nie ingerowała do środka

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jest na forum porada jak zamontować i wymontować pompę wtryskową tam zobacz jak powinien wyglądać demontaż pompy wtryskowej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this link.

Edited by jakub_001

koledzy kupiłem silnik ale mam do was ostatnie pytanie bo męczy mnie to i nie mogę spać jak poznać czy kupiłem silnik DTI 101km a nie DTL ten 82km? Proszę o pomoc

Please login or register to see this quote.

No to należało pytać przed kupnem a kupiłeś sam słupek czy z osprzętem.

sam słupek osprzęt chciałem swój wsadzić

a jakoś po wyglądzie się tego nie pozna?

DTL

DTI

Miłej lektury

ja doczytałem czym

DTH i DTL

D - Diesel

T - Turbo

H - Oznacza silnik wzmocniony

L - Osłabiony

DTH ma IC a DTL nie ma.

Popatrz i poszukaj u ciebie.

5rNRiVJ.jpg

ebbMZ2o.jpg

Edited by Dziadek vec

Jeśli osprzęt swój przekładasz - to nie ma właściwie znaczenia jaki to silnik. Konstrukcja ta sama. Wtryski swoje załóż.

ooo uszczęśliwiłeś mnie a jeśli kupiłem 82konny bo mój osprzęt będzie pasował?? zrobiłem właśnie zdjęcia mojego silnika a drugi ten co kupiłem mam w piwnicy u dziadka i jakoś po wyglądzie je poznam?

Różnica polega tylko w osprzęcię! Na bloku masz wybity kod silnika, nad misą, od przodu.

na tym kupionym silniki nie widać oznaczeń tak jak by były zwszlifowane weźcie ratujcie co robic jak to inaczej poznać po tym wyglądzie? już się załamałem

@marcinek180 ci napisał co i jak ale jest małe "chyba" że nie jest to silnik 2.2 zasiałem troche nie pewności.

Edited by Dziadek vec

Jejku ale powiedz krótko czy jak postawie dwa silniki obok siebie to będą się czymś różniły czy nie? i więcej nie chce nic wiedziec

Już pisaliśmy! Różnią się tylko osprzętem! Czyli jak postawisz dwa silniki obok siebie bez osprzętu to różnicy nie widać.

Popatrz słupki są takie same nawet 2.2 no ale ten ma inne parametry nie wiadomo czemu masz zeszlifowany kod silnika na bloku.

A sprzedawca co mówił? I o jaki w ogóle silnik go pytałeś?

Ten ze szrotu mówił że to z vectry ale zawiozłem go do mechanika i powiedział mi że to jest ten 82km i ze nie będzie nic do niego pasowało więc go oddałem, Znalazłem inny na allegro i ma takie same oznaczenie jak mój X20dth to czyli wszystko tym razem będzie pasowało?