Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

czako99

VECTRA C 1.8 90 KW szarpanie

Polecane posty

Mam problem odnosnie auta,rano podczas ruszania poszarpuje potem jest ok podczas ruszania ,kolejnym problemem jest czasami poszarpywanie podczas dodawania gazu na wyzszych biegach (na biegu 2 dodaje gazu i przy 1500 obrotów czuc takie szarpnięcie.na biegu 3 tez ok 1500 obrotów i nizszych poszarpuje .Świece wymienione ,filtr paliwa i powietrza nowe ,czasami wyskakuje okresowy błąd przepływomierza ,badanie opcomem nic nie wykazało i pytanie do was co to może być ?przepływka ,listwa zapłonowa ,przepustnica może coś innego ?

Pozdrawiam

Krzysztof

obstawiam listwę zapłonową, przeczyszczenie przepustnicy tez nie za szkodzi, ewentualnie jak masz możliwość to podmień od kogoś na probe listwę, przeplywke by wykluczyć tez można podmienić.

Dodał bym jeszcze czyszczenie EGR.

Poza tym jazda na tak niskich obrotach przeciąża układ korbowo tłokowy i skrzynie - czyli krótko mówiąc powoduje szybsze zużycie silnika

Zaworu EGR nie ma nie był zamontowany fabrycznie.Jesli chodzi o przepływcze czasami błąd sie zapala i gasnie po zczytaniu okresowy błąd przepływmierza .

Auto było sprowadzone z niemiec jesli chodzi o podzespoły sa orginalne i nigdy nie były wymieniane na jakieś nie oryginalne .Przepustnice sprawdzałem nie była aż taka tragiczna .

Pozdrawiam

jak na moje oko sprawdź listwę zapłonową.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jakie zastosowałeś świece ?

Świece oryginalne takie jakie były bosch 4 elektrodowe platynowe

Problem rozwiązany,komputer wywalil wypadanie zaplonu na 2 cylindrze po wymianie listwy wszystko jest ok

Pozwolę się wtrącić. Do silników 16V powinno stosować się świece 2 elektrodowe. 4 elektrodowe mocno - w przypadku VC - obciążają listwę zapłonową co skutkuje jej gorszą pracą i szybszym zużyciem. Od nowości takowe posiadam - Bosch - i na takie wymieniam. Mam znajomego elektryka, który twierdzi tak samo jak ja.

Edytowano przez jackuu

czyli najlepiej 2 elektrodowe tak? bo wlasnie zaraz mam zamiar zamowic do mojej 1,8 122 km

Sprawdź katalog NGK i powinno się wyjaśnić.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Napisałem ci chyba dosyć jasno

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_39.gif" alt=":39:">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Ja zakupilem swiece 4 elektrodowe NGK za ok 130 zl ,wcześniejszy problem który opisywalem wynikal z uszkodzonej listwy zaplonowej mianowicie wyapdal na 2 cylindrze pozdrawiam

Potwierdzam,miałem czterelektrodowe i szarpał i zmiana na dwuelektrodowe i problem się rozwiązał.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...