Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

czako99

VECTRA C 1.8 90 KW szarpanie

Recommended Posts

Mam problem odnosnie auta,rano podczas ruszania poszarpuje potem jest ok podczas ruszania ,kolejnym problemem jest czasami poszarpywanie podczas dodawania gazu na wyzszych biegach (na biegu 2 dodaje gazu i przy 1500 obrotów czuc takie szarpnięcie.na biegu 3 tez ok 1500 obrotów i nizszych poszarpuje .Świece wymienione ,filtr paliwa i powietrza nowe ,czasami wyskakuje okresowy błąd przepływomierza ,badanie opcomem nic nie wykazało i pytanie do was co to może być ?przepływka ,listwa zapłonowa ,przepustnica może coś innego ?

Pozdrawiam

Krzysztof

obstawiam listwę zapłonową, przeczyszczenie przepustnicy tez nie za szkodzi, ewentualnie jak masz możliwość to podmień od kogoś na probe listwę, przeplywke by wykluczyć tez można podmienić.

Dodał bym jeszcze czyszczenie EGR.

Poza tym jazda na tak niskich obrotach przeciąża układ korbowo tłokowy i skrzynie - czyli krótko mówiąc powoduje szybsze zużycie silnika

Zaworu EGR nie ma nie był zamontowany fabrycznie.Jesli chodzi o przepływcze czasami błąd sie zapala i gasnie po zczytaniu okresowy błąd przepływmierza .

Auto było sprowadzone z niemiec jesli chodzi o podzespoły sa orginalne i nigdy nie były wymieniane na jakieś nie oryginalne .Przepustnice sprawdzałem nie była aż taka tragiczna .

Pozdrawiam

jak na moje oko sprawdź listwę zapłonową.

Please login or register to see this quote.

Jakie zastosowałeś świece ?

Świece oryginalne takie jakie były bosch 4 elektrodowe platynowe

Problem rozwiązany,komputer wywalil wypadanie zaplonu na 2 cylindrze po wymianie listwy wszystko jest ok

Pozwolę się wtrącić. Do silników 16V powinno stosować się świece 2 elektrodowe. 4 elektrodowe mocno - w przypadku VC - obciążają listwę zapłonową co skutkuje jej gorszą pracą i szybszym zużyciem. Od nowości takowe posiadam - Bosch - i na takie wymieniam. Mam znajomego elektryka, który twierdzi tak samo jak ja.

Edited by jackuu

czyli najlepiej 2 elektrodowe tak? bo wlasnie zaraz mam zamiar zamowic do mojej 1,8 122 km

Sprawdź katalog NGK i powinno się wyjaśnić.

Please login or register to see this quote.

Napisałem ci chyba dosyć jasno

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_39.gif" alt=":39:">

Please login or register to see this link.

Ja zakupilem swiece 4 elektrodowe NGK za ok 130 zl ,wcześniejszy problem który opisywalem wynikal z uszkodzonej listwy zaplonowej mianowicie wyapdal na 2 cylindrze pozdrawiam

Potwierdzam,miałem czterelektrodowe i szarpał i zmiana na dwuelektrodowe i problem się rozwiązał.