Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
MichałR

Piszczenie na nowych hamulcach

Recommended Posts

Cześć

Zastanawiam się co może być powodem piszczenia przy hamowaniu. W sierpniu wymieniłem klocki plus tarcze. Od października zaczęło mi piszczeć przy hamowaniu. Chodzi o przód. Na nowych hamulcach zrobiłem już spokojnie ponad 1000 km. Samochód co prawda w okresie września był minimalnie użytkowany.

Po takim przebiegu wszystko powinno się już dotrzeć więc chyba po prostu wina rodzaju klocków/tarcz. Jakie kupiłeś?

Please login or register to see this link.

taki zestaw kupiony bez udziwnień i kombinacji, zakładane w warsztacie

Edited by MichałR

Ja bym proponował jeszcze raz zdemontować i zmontować. Prawdopodobnie coś się wzbudza (drga z wysoką częstotliwością) i stąd to piszczenie.

Edited by OpTo

Nie przypaliłeś klocków/tarcz?? Wyciągnij klocki i na drobnym papierze ściernym na najlepiej szkle przetrzyj je powinno pomóc. Swoją drogą też miałem klocki Boscha i po kilkudziesięciu tysiącach je wymieniłem na ATE bo tez zaczęły piszczeć i papier ścierny nie pomógł.

Pozdr.

Klocki Boscha lubią piszczeć i w moim subiektywnym odczuciu bardzo pylą. Spróbuj rozebrać ponownie, porządnie oczyścić zacisk i klocki w punktach styku, zastosuj smar miedziowy (tylko okładzin nim nie smaruj

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) zarówno w miejscu, w którym klocek porusza się na zacisku jak i w miejscu styku z tłoczkiem

Mam tak samo - tarcze ATE, a klocki TRW = piszczy czasami jak stary autobus

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">