Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
PIETRULEK1

Gwizd turbiny na wolnych obrotach VECTRA C 1.9 CDTI 120KM

Recommended Posts

Witam.

Problem dotyczy Vectry C 1.9 CDTI 120 KM , od jakiegoś czasu na wolnych obrotach silnika uruchamia się turbina słychać wyraźny gwizd i do tego jeszcze słychać jakieś syczenie z prawej strony silnika. Opisany problem ustępuje chwilowo po delikatnym dodaniu gazu lub zdjęciu wężyka jak na filmie. Podczas jazdy nie ma innych objawów typu dławienie czy błędy na kompie. Winny jest zawór N75 czy może coś innego.

Na filmie gwizd i syczenie słychać od 0:58min

Proszę o porady.

Dzięki i pozdrawiam.

Please login or register to see this link.

Edited by PIETRULEK1

Gwizd to niedomagająca turbina, aczkolwiek nie ma co dramatyzować, przejeździsz jeszcze na niej kupę kilometrów.

Oprócz tego słychać któreś łożysko z osprzętu, syczenia jakoś nie usłyszałem, może z racji wieku

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_haha.gif" alt=":haha:">

Zawór na pewno nie jest winny.

Dzięki wielkie Zbigos74 za odpowiedź. Zrobię kamerą lepszej jakości film to wstawię na forum.

Sprawdz czujnik N75. na bank to tu tkwi błąd. pozdrawiam:)

Edited by stilt

Please login or register to see this quote.

Gwizd turbiny a czujnik to dwie odrębne rzeczy, straciłbyś ten bank bardzo szybko.

i wyemilinowałes ten gwizd u mnie jest podobna systuacja

Kolego Piotrus_Zmc , nic w tym temacie nie robiłem, posłuchałem rady zbigos74, auto jeździ, dobrze przyśpiesza, nie szarpie. Polubiłem ten gwizd.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. Jak będziesz miał diagnozę to proszę o info. Niedawno zrobiłem maglownicę, trochę kasy poszło. Pozdrawiam.

Edited by PIETRULEK1

kupiłem auto w marcu, od początku mam ten gwizd. Na początku się przejmowałem, teraz tylko jeżdżę. Nie ma co panikować i słuchać komentarzy że turbina pada czy coś w tym stylu, padnie to padnie będzie czuć na mocy. Mi gwiżdże i podczas jazdy i na biegu jałowym, i jak dodaje gaz i jak puszczam. I tak od ponad pół roku już i nic się nie dzieje, spadku mocy żadnego.

ja też mam tak pojechałem do mechanika i tak jak na filmie odpiął mi ten przewód i gwizd ustał podpioł spowrotem .Diagnoza padająca turbina gwizd jest cały czas od 1,5 i podczas jazdy .

a jest tak :

Edited by Piotrus_Zmc

gwizd wyeliminowany wina turbiny krzywa łopatka ale gośc mi zrobił na nowych czesciach całą turbine koszt 800zł

U mnie jest to samo, jak na razie jezdze tak, kopcić nie kopci także nie ma co sie przejmować

Nie u mnie też było oki moc okej nie kopciła tylko ciagły gwizd od 1800

a to u mnie jest juz od ok 1100, jak sama turbina sie załącza

pojezdzisz z tym gwizdem ale lepiej wczesniej to wyeliminować niz potem padnie całkowicie

Mi też lekko gwizda jak go odpalę i przejadę kawałek ale szczerze to mi się podoba. Jak przejadę z 2-3km gwizdanie mija ale i tak jest to na niskich obrotach.