Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

kroszaka

stuka mocowanie amorka o budę- tył

Polecane posty

Witam,

potrzebuje skorzystać z waszego doświadczenia. Rzecz się ma zawieszenia tył- amortyzatorów. Wczoraj dłubiąc przy autku odkryłem że stale przykręcone mocowanie amortyzatora stuka o karoserię (we wnęcę koła)- postaram się dodać zdjęcia.

Moje przypuszczenia- 1. auto miało przygodę i jest rozjechana kompletnie geometria pojazdu- raczej nie opłacalna naprawa.

2. korozja- pod wpływam korozji element przesunął do wnęki koła i przy mocnym ugięciu (progi zwalniające) stuka o budę

ps: na 3 zdjęciu widoczne dolne mocowanie amortyzatora i blacha zaznaczona na zdjęciu zwija się niczym papierek po cukierku a zakładam że tak nie powinno być

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Z góry dzięki mobilki za pomoc

Edytowano przez kroszaka

tak z ciekawosci zapytam

na ilu srubch miales zamontowany amor ??

rozbieralem to w pip razy

po dokreceniu nie ma wogole ruchu tego elementu

na 4. no właśnie to mnie zastanawia że ten element nie ma ruchu, Był dobrze przykręcony. A gawlak widziałeś 3 zdjęcie? te ucha nie powinny być prostę? mam wrażenie że pod wpływem korozji mocowanie amorka "przytuliło" się do budy.

zaraz zerkne jak to wyglada u mnie i zrobie foty akurat mam to rozebrane

ok, czekam

Dziwna sprawa, bo sam u siebie wymieniałem raz spręzyny i później amory i raczej ciężko, aby coś się obijało. Chyba, że te dolne mocowania pokrzywione/skorodowane są i całość chodziła. Było to wogóle słyszalne w czasie jazdy? Czy może słyszalne tylko na przykładowych progach zwalniających? Może właśnie całość się przemieszczała i pozostawiła ślad.

jak za szybko najechałem na próg bo było słyszalne mocne pier******. tak jak by ktoś ci w tył wjechał. szukałem długo przyczyny wymieniajac tuleje aż w końcu rozebrałem amorek i ukazał się piękny widok- na 1 zdjęciu, tam gdzie zaznaczyłem ewidentnie mocowanie amorka zaczepiało o budę. krawędź mocowania zaczepiała o budę i jak szpachelka zdrapywała konserwację.

na chwilę obecną spiłowałem trochę mocowanie by był większy odstęp między mocowaniem a blachą nadkola.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

dzieki za fatygę

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> zerknij sobie na to zdjęcie i moje zaznaczenie:

czy przypadkiem u Ciebie nie haczy delikatnie mocowanie? U mnie w tym miejscu jak szpachelką była zdarta konserwacja.

A te blachy dolnych uch mocowania też masz zawinięte

patrzylem i u mnie nie ma sladu z obu stron

gawlak a to co zaznaczyłem na zdjęciu powyżej w swoim poście? czy to brud poprostu

zabezpieczenie antykorozyjne

Edytowano przez gawlak

u siebie to wiem co jest bo wczoraj to robiłem:) na razie zacznę od wymiany amorków bo te są w słabym stanie, kupię nawet by używane ale oryginalne sprężyny bo te siedzą jakoś podejrzanie zresztą są to jakieś nieznanej firmy. będę monitorował sytuację a w przyszłości może wzmocnię te dolne ucha mocowania amorka

panowie dzięki serdecznie za pomoc

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

mam identyczne dwa ślady jak gawlak - tam akurat jest grubo konserwacji i jak przykrecasz to całe mocowanie amora i nie równo sobie przyłożysz itp - to delikatnie dotknie i zostawi ślad - ale jak przykrecisz na 4 śruby to leży dobrze i nie dotyka.

Może kolega ma po prostu krzywe to całe mocowanie amora bo może kiedyś koło dostało?

nie wykluczone że poprzedni właściciel miał jakaś przygodę

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> delikatny ślad by mnie nie zmartwił ale u mnie wyraźnie mocowanie zdarło (od uderzeń) konserwację do gołej blachy tym samym stukając o blachę. Nie wykluczone również że lekko poddało się mocowanie amorka- jest mocno skorodowane. Wiadomo że bez muszę uderzyć do swojej pieknej księgowej gdyż bez złota się nie obejdzie:)

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...