Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
sqblak

Regularny zanik zasilania

Recommended Posts

Wiam,

Od jakiegoś czasu mam następujący problem:

wyświetlacz (GID) razem z radiem i panelem klimy (klimatyzacja autmoatyczna)w yłączają sie, następnie włączają się ponownie i po 5-10 sekundach cykl się powtarza: wyłączenie próa działania i radia i GIDa i znowu reset.

Czasem przy takim resecie, resetuje mi godzinę,i na pewno zawsze systemowy zegar nie mierzy czasu. tzn jeśli się wyłączy 10 razy na 6 sekund zegar zaczyna spóźniać o minutę.

Próbowałem znaleźć przyczynę ale VC to nie stare samochody bez komputera i masy elektroniki...

Wyłączenie radia jest spowodowane zanikiem zasilania po stacyjce (sprawdzane miernikiem)

Dodam jeszcze że na początku działo się to tylko przez pierwsze 10 minut po uruchomieniu silnika. Potem wszystko wracało do normy.

Opcom mówi że

U2117 - Brak komunikacji magistrali CAN z wyświetlaczem
U2103 - Brak komunikacji z szyną CAN (średnia prędkość)
U2127 - CAN-BUS - brak komunikacji z elektr. ukladem sterowania klimatyzacja

i w zależności czy podczas skanowania trafi na włączony lub wyłączony wyświetlacz błąd obecny lub nie występuje...

Gdzie szukać przyczyny? CIM pada?

Please login or register to see this quote.

w wyświetlaczu szukaj przyczyny

pierw gaśnie wyświetlacz potem panel klimy ?

Dokładnie tak . Najpierw klima potem wyświetlacz. Włacza się najpierw wyświetlacz potem klima. Odłączenie klimy nic nie zmienia. Jutro pooglądam wyświelacz ale nie wiem czego szukać. Zimne luty mogą być przyczyną?

Edited by sqblak

sprawdź wtyczkę na wyświetlaczu/bezpieczniki w bcm może też nie łącza

Edited by xpirat

Bezpieczniki ok, wtyczka psiknięta kontaktem. Jak się wyłączał tak się dalej wyłącza.

Widzę że kolega darek21VC ma podobny problem tylko u niego całkiem padł. Aż jutro sprawdzę czy mogę włączyć radio przy wyłączonym zapłonie. Co ciekawe też mam 2 din radio kenwooda...

to możliwe że bcm padł pod co podpięte masz sterowanie /zasilanie radia nie fabrycznego

Radio jest wpięte standardowo w kostkę ISO - czerwony kabel zamieniony z żółtym. Działało tak że radio się włączało z zapłonem, wyłączało przy uruchamianiu silnika i dopiero po tym włączało. Wyłączało się po wyjęciu kluczyka.

Jak najłatwiej sprawdzić czy to wina wyświetlacza czy bcm ? raczej nie bardzo będę miał elementy na podmianę.

Witam.

Posiadam taki sam problem radiem CDR 2005 czyli regularne wyłączania się panelu klimy i wyświetlacza oraz restart. Przeglądając forum znalazłem ten post z 2014 roku ale nie ma tu nic o rozwiązaniu tego problemu. Proszę mi powiedzieć jak problem został rozwiązany bo praktycznie sprawdziłem wszystko co możliwe ale nie doszedłem do powodu usterki.

Pozdrawiam Gustaw99

Rozwiązaniem była wymiana wyświetlacza. Używane można dostać za około 100 pln (a nawet mniej). W innym temacie polecali ten z oznaczeniem xr.

Wysłane z G2

Witam ponownie,

Niestety coś nie działa tak jak należy w wymienionym wyświetlaczu ( wyświetlacz z oznaczeniami XR i pozostałymi takimi samymi jak mój uszkodzony). Po podłączeniu do techa2 GM i zaprogramowaniu wyświetlacza (tak twierdzi fachowiec) nie wyświetla on dolnego paska z informacjami jaka jest ustawiona temperatura i siła nadmuchu. Dopiero po wciśnięciu pokrętła na panelu klimatyzacji pasek ten pojawia się ale po przekręceniu pokrętła znika i za chwilę znowu się pojawia a po wyjściu do panelu głównego znika i się nie pojawia wcale. Po podłączeniu starego, tego uszkodzonego wyświetlacza pasek ten jest widoczny cały czas zarówno w głównym panelu jak i w pozostałych podmenu. Tak więc myślę, że nowy nie jest dobrze sparowany z systemem. Może jakaś sugestia z Waszej strony na temat zaprogramowania wyświetlacza, bardzo by mi to pomogło. Dodam jeszcze, że po wymianie wyświetlacza nie zawsze załącza się klima po uruchomieniu auta. Po za tym wyświetlacz ładnie świeci, podaje czas i datę po synchronizacji z radiem, dobrze też wyświetla RDS oraz wszystkie inne informacje w pozostałych podmenu.

Pozdrawiam i góry dziękuję za pomoc.

albo nie łączy na wtyczce albo uwalony wyświetlacz który kupiłeś

Jeszcze coś pogrzebiemy techem, może jakieś sugestie co sprawdzić i co włączyć?