Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

PanciO

Oświetlenie wewnetrzne. Problem

Polecane posty

Witam. Mam problem z oświetleniem wewnetrznym w Vectrze B. Problem polega na tym ze swiatlo swieci sie caly czas. Ktos aie tam bawil wczesniej bo podawietlenie jest przerobione na niebiesko wszedzie. Sprawdzalem krancowki na drzwiach i nic z tego nie rozumiem. Przy drzwiach kierowcy wchodza 2 kable i oba maja + bo gdy polacze kazdy z nich z masa to obwod sie zamyka nie wydaje mi sie zeby tak mialo byc. Przy reszcie drzwi wychodzi po jednym kablu. Nie czaje tego schematu wgl. Poradzcie co moze byc nie tak bo nie mam juz sily do tego. Aha jak kupywalem auto to koles mi powiedzial ze calkiem idlaczyl to oswietlenie bo mu caly czas swiecilo i odpiol przy zarowce. Ja to pozniej polacYlem i dzialalo lux, jak otwieralem z pilotabto sie zapalalo i potem gaslo. Pozniej sie zesr..o i swieci caly czas. POMOCY !!!!

1. Wciśnij przełącznik świateł (pokrętło od pozycji i mijania).

2. Spróbuj wyjąć cały przełącznik.

3. W drzwiach kierowcy są 2 przewody bo jeden daje sygnał do multitimera. Drugi jak i wszystkie w pozostałych drzwiach są od lampek i krańcówka zwiera je do masy

Wyciagalem caly i wydaje sie byc wszystko ok. Bez wylacznika tez sue swieci przy zamknietych dezwuach

Poodpinaj przewody z krańcówek. Lampka świeci z pełną mocą czy lekko się żarzy? Może coś było namieszane przy tych przeróbkach

Jest led wlozony i wydaje sie swiecic pelna moca. Krancowek wszystkich naraz nie probowalem wyciagnac. Ale skad napiecie na obu kablach w drzwiach kierowcy?

Gdybyś tam miał prąd to po podłączeniu do masy miałbyś zwarcie.Wszystkich na raz nie musisz odpinać bo raczej wszystkie by nie padły. Jeśli to nie krańcówka to może któryś przewód jest przetarty i zwiera cały czas do masy.

Idac skrotem mysle puscic nowy kabel tylko sie zastanawiam jak to zrobic.

Moze ktos cos doradzi?

Z tego co teraz patrzylem to krancowka dziala bo przy otwartych drzwiach piszczy jak kluczyk jest w stacyjce. Wiec co moze byc?

Napewno gdzieś przewód zwiera do masy. Chyba trzeba szukać na piechotę. Masz lampki w drzwiach?

Edytowano przez cichy117

Nie mam. Jest tylko na podsufitce. To jest wersja przed liftowa

Ale gdzie szukac? Myslalem zeby doprowadzic.nowe zasilaniebale najpierw musialbym odciac stare tylko jak je znalesc?

Po co kombinować z zasilaniem jeśli jest w porządku? Lampka sterowana jest masą i to ona dociera tam na stałe. Ja nie grzebałem w instalacji lampki więc dokładnie nie powiem. Masa może iść z krańcówek, włącznika świateł albo z multitimera

To ja juz nic nie rozumie. Wiec co myslisz zrobic bo nie wiem gdzie rece wlozyc...

Szukać co zwiera do masy. Krańcówki odpinałeś i nie gasło więc są ok. Włączik świateł tak samo. Pozostaje multitimer albo przewód dotyka gdzieś cały czas do masy

Ale od krancowki do lampy czy gdzie?

Te przy drzwiach

Dzis odkrylem ze kable.w bagazniku byly tak zdemolowane ze szok. Polutowalem je i dalej d***. Teraz znow Ciagle sie swieci w bagazniku. Normalnoe rece opadaja...

Zobacz czy przełącznik jest poprawnie zamontowany

Ale mowisz o przelaczniku w sensie pokretle? Rozbieralem juz ze 3 razy i wydajebsie byc wszystko ok

Jeśli światło w bagażniku to i przełącznik w bagażniku. Jeśli on działa poprawnie to trzeba jeszcze raz kopać w kablach

No wlasnie w bagazniku krancowka raz dziala raz nie, magia jakas 😭

A powiedz mi jeszcze czy masa jest jedna na cale auto czy bagaj ma swoja odrebna?

Cała karoseria robi za masę

Wiec dlaczego czasem dziala.krancowka w bagazniku i wylacza swiatlo a.na podsufitce. Iagle swieci. Jezeli by byl kabel przetarty i zwieral to w bagaju tez by swiecilo, czyz nie?

Kolejna dziwna rzecz. W drzwiachbz tylu za pasazerem do krancowki wychodza 2 szare kable a w krancowce jest tylko jedna zworka/precik. Czemu tak jest?

Edytowano przez PanciO

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

A masz lapke w drzwiach ? Bo jeżeli tak to w krańcówce powinieneś mieć 2 "pręciki"

W drzwiach za kierowca ta sama sytuacja. 2 kable, 1 zworka

Lapke czyli?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Schemat 11 dotyczy oświetlenia

Szlak mnie trafi. Krancowka na bagaju dziala przy otwartej klapie, po jej zamknieciu swieci siebw.srodku. jakbym dorwal tego co tam grzebal to bym leb u samej du.py upier.... ehhhh

I tak z tego schematu nic nie czaje...

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...