Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

tomon007

vectra b. centralny zamek sam zamyka wszystkie drzwi.

Recommended Posts

Witam klubowiczów. Mam następujący problem, wczoraj zabezpieczalem vike od korozji.nadkola, progi , drzwi i wlewalem specjalny preparat. Na drugi dzień otwieram z kluczyka vike, wsiadam i jadę. I tak za 10 min nagle drzwi się zamknęły. Otworzyłem je i po jakimś czasie znowu się zamknęły. Już załamany nie otwieralem ich aż do momentu gdy dojadę na miejsce i otwieram, wychodzę z auta i znowu zamknęły. Nawet nie zdążyłem zamknąć drzwi. Wpisywalem w Internet i takiej przyczyny nie znalazłem.proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Kolego walnąłeś temat gdzie popadło i raczej zostanie on zamknięty.

Aha. Jestem tu nowy i jeszcze nie bardzo się orjetuje co i jak prosić o pomoc na temat mojej usterki.

Oczekujesz pomocy a nawet nie wiemy jakie masz auto.

Poszukaj trochę na forum a jak nić nie znajdziesz to załóż odpowiedni temat w odpowiednim dziale.

Mam vectre b 1.6 16v. 98r sedan wersja CD.Przepraszam za problemy.

Czy do tych prac odłączałeś akumulator??

Czy auto ma alarm??

Czy podczas tych prac coś ciąłeś /szlifowałeś obok jakiś kabli itd.

Akumulatora nie odlaczylem. Vectra nie ma alarmu i przy kabelkach nie szlifowalem. Tylko przy nadkolach usowalem piach szczotką drucianą. A ten preparat wlewalem przez wężyk z 30cm miał dlugosci to go wsadzalem tam gdzie zaślepki są w progach a do drzwi to wlewalem przez otwór do głośnika .

Dodam jeszcze ze wlewalem do klapy od bagażnika przez 2 gumowe zakrętki co są przy zamku takie czarne.

Drogi kolego Michalm to forum powstało aby sobie pomagać, kolega jest nowy na forum i logiczne jest że zanim rozezna się w strukturze to trochę czasu minie,

Zamiast tylko pisać nic nie wnoszące teksty typu było, zły dział, może warto by było nowego kolegę nakierować podając mu przykładowe tematy albo chociaż miejsce gidze może szukać czy też napisać temat.

Vectra b ma w dzrzwiach kierowcy zamek master który steruje wszystkimi zamkami, wystarczy podać odpowiedni sygnał na kabelek i zamyka albo otwiera wszystkie drzwi.

Kable od mastera idą: lewe drzwi >> złącze x1 znajdujące się w narożniku progu drzwi kierowcy >> dalej idą pod deską rozdzielczą do narożnika progu drzwi pasażera gdize znajduje się centalka alarmu.

W tych miejscach musisz spradzić gdzie zalałęś kable albo złącza. Sygnał otwierania-zamykania sterowany jest masą w zależności na który kabelek podasz masę tą funkcję wywołujesz. Kolorki kabli czarno-czerwony oraz żółto czerwony.

Tutaj masz schematy kostek:

drzwi:

Please login or register to see this link.

złącze X1:

złącze Centralnego zamka w drzwiach

złącze główne drzwi

Złącze centalki CZ

Zweryfikuj co mogłeś zalać, zacznij od złącz to jest najbardziej prawdopodobne, jeżeli nigdzie nic nie znajdziesz to znaczy że gdzieś masz przetarty kabel na tej ścieżce, zalałeś go płynem przez co zwiera do karoserii, będize trzeba go odszukać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Przeniosłem do odpowiedniego działu.

Odłącz najpierw gniazdo drzwi kierowcy.

Dziękuję bardzo za pomoc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> jestem bardzo wdzięczny. dzisiaj to sprawdzę i napiszę.

Witam panowie. Przeczyszczenie pomogło i do tej pory nie mam tego problemu. Dziekuje jeszcze raz za pomoc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">