Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

222333

Vectra C - wybity sworzeń - kilka pytań

Recommended Posts

Witam,

mam wybity sworzeń lewego wahacza w Vectrze C (dosyć mocno już chrupie, bo przejeździłem na takim prawie pół roku). W warsztacie powiedzieli mi, że należy wymienić cały wahacz (nie da się wymienić samego sworznia).

Cena wahacz + robota jaką powiedzieli wydaje się być dziwna (ponad 1000zł).

Sam chcę kupić części i pójść do innego serwisu, żeby mi zamontowali.

I teraz mam pytanie - gdzie najlepiej kupić części? szrot? iparts.pl/motocentrum?

Czy do wymiany wystarczy sam wahacz, czy trzeba jeszcze kupić coś dodatkowo?

Dzięki za pomoc,

Pozdrawiam.

Ceny wahaczy są wysokie, ok 500-600 zł, generalnie sworzeń jest nie wymienialny ale są zakłady które się tym zajmuja koszt ok 80-150 zł.

Możesz kupić też zamiennik taki jak ten

Please login or register to see this link.

I zlecić wymianę mechanikowi lub zrobić to samemu.

dzięki za odpowiedź

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Mam jeszcze takie pytanie - przed wakacjami byłem w ASO i powiedzieli mi, że jest to tylko łącznik stabilizatora (dodam, że cały wahacz był wymieniany rok temu).

Objawy są takie, że tylko przy małych prędkościach na nierównościach (nawet bardzo małych) słychać skrzypienie.

Jest jakiś sposób, żeby to samemu sprawdzić czy jest to faktycznie sworzeń, czy łącznik?

Edited by 222333

Jak łącznik to możesz spróbować łyżką do kół poruszać po ściągnięciu koła. Choć powiem Ci, że jak miałem bardzo mocno sworzeń wybity w wahaczu przednim to mi skrzypiał podczas jazdy nawet na dziurach i np przy wsiadaniu do auta. Możesz zdjąć koło i poruszać/popodważać w tych miejscach łyżką do kół. Powinno skrzypieć jak ruszysz i może się tak uda znaleźć co to jest

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Odnośnie wahacza masz jeszcze jedna alternatywę. Możesz kupić ori używke w dobrym stanie założyć sobie sam i śmigać. Ja tak zrobiłem, zapłaciłem całe 50 zł i chyba trafiłem na całkiem zdrowy egzemplarz bo przelatalem juz ponad 20 tys km i dalej git. Stary wahacz sobie zregeneruj i będziesz miał w zanadrzu. No chyba że masz wolne 500 zł to kupuj nowy i będziesz miał z głowy.

Please login or register to see this quote.

Możesz im powiedzieć, że są złodziejami... A jaki wahacz ? Pewnie jeszcze zamiennik za 200 zł.

Ten z mojego linka to moog za 350 a u innych 500 słownie pińćset!

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzięki wielkie za pomoc, sam postaram się wybadać, co to jest

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Pozdrawiam

jak slyszysz skrzypiwnie np. na progach zwalaniajacych to moga byc gumy drazka stabilizatora koszt to ok. 20pln na strone plus jakas tam robota.

Laczniki stabilizatora zawsze warto wymienic...bo koszt to cale 100-150pln za dwa. Ale na pewno da zrobic sie to taniej.

Wachacz...na koncu bo najdrozszy.

A w dodatku te prace sa tak proste ze samemu mozna wymieniac.

Witam
Byłem w zakładzie specjalizującym się w naprawach zawieszenia, i stwierdzono u mnie zużyte wahacze, zakład nie kupuje części chyba że się bardzo chcę to zamówią, ale pewnie jak sam zamówię będzie taniej, więc trochę poszukałem i znalazłem wahacze lepszych firm w takich cenach za 1 szt:
1. Delphi - 385 zł
2. Febi - 410 zł
3. Moog - 440 zł
4. Trw - 530 zł bez tulei
5. Swag - 425 zł
Zastanawiam sie nad Delphi albo Febi bo Trw za drogo i do tego bez tulei, czy ktoś montował już wahacze Febi albo Delphi i czy może coś o nich powiedzieć?? Jaka firma robiła wahacze na pierwszy montaż?

Mooga w linku wyżej miałes za 375 zł. Na pierwszy montaz szło TRW.

Dzięki, a z tych 4 firm którą byście polecili Delphi, Febi, Moog czy Swag??

Ja wczoraj kupiłem wahacz firmy TRW w hurtowni AD za 565 zł kompletny z tulejami. Boli ale co zrobić...

Ja jeżdżę na zregenerowanym za całe 120 zł i jest super. No chyba ze się uparłeś koniecznie na nowy. Ja kupiłem nowy Werteila i wytrzymał 10000 niecałe i poszedł do reklamacji, oddali kasę bez problemu na szczęście.

A czy ktoś może mi powiedzieć gdzie mogę zregenerować wahacz w Ostrowcu Świętokrzyskim albo Kielcach