Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gawo

Czym zastąpić CDR 2005 ?

Polecane posty

Witam. Posiadam w swoim aucie radio CDR 2005. Oczywiście brakuje mi możliwości odtwarzania mp3 lub wejścia AUX.

Pytanie do was jest takie czy mogę zastąpić je zwykłym radiem ? jak tak to jakie proponujecie ?

Jeżeli nie ma takiej możliwości proszę o propozycje tego co mógłbym zamontować w cenie 200-400 zł.

Opel Vectra C, rok 2003 2.0 DTi

AUX mozna dorobic poszukaj na forum,tez mam takie radio ale puki co nie mam czasu by sie zajac AUX-em

Cd30 nie podejdzie... Inne zlacze...

Cdr2005 naljepiej zastapic jakims innym markowym 1din lub stacja multumedialna 2din

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

W tej cenie, to tak jak Daro pisze, coś 1 din najprędzej, o fabrycznym radiu zapomnij.

Sojus, ale w tej cenie to raczej ciężko się będzie zmieścić - radio, wyświetlacz, panel klimatronika, przeróbka, logowanie...

Witam,

a ja ponieważ nie znalazłem tematu o tym o co chcę zapytać, zastanawiam się nad taką alternatywą: wymiana radia cdr 2005 na stację multimedialną 2 DIN.

Zastanawiam się poważnie nad stacją GMS 6311 lub GMS 6321. Wygląda to tak:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

Ma to dużo ciekawych opcji jak dla mnie i są filmiki na YT jak działa.

Pytanie do bardziej rozeznanych osób w tym temacie - czy warto tę stację nabyć, czy raczej sobie odpuścić? Jeśli nie warto to co ewentualnie wziąć pod uwagę (firma, model) o zbliżonych parametrach i możliwościach wypisanych poniżej?

Dodam, że zależy mi na takich funkcjach jak: możliwość jednoczesnego nawigowania i oglądania np. bajki na zewnętrznym monitorze przez dzieci, ładnym wyglądzie menu z możliwością personalizacji, zestawie głośnomówiącym na BT (czego na pewno nie ma w nawigacji oplowskiej jak nie rozbuduję o inne sprzęty).

Budżet to 1000-1200 zł ;)

Edytowano przez FOTON

sam to rozważam

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> podłącze się do tematu. 6321 wygląda dosyć fajnie

Znalazłem tylko filmy na youtubie o tym sprzęcie. Opinie ciężko znaleźć. Jak dla mnie jest tam jeszcze jedna fajna funkcja, a mianowice możliwość zaprogramowania funkcji dla przycisków sterowania z kierownicy bez przejściówki.

O innych funkcjach typu kamera cofania, porty usb, sd i możliwośc zmiany loga czy wrzucenia dowolnej mapy do nawigacji nie wspomnę

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez FOTON

z tego co na czytałem to ta chińska firma produkuje radyjka dla Blaupunkta np wiec chyba nie jest najgorzej. Filmików odnośnie sprzętu jest mało.

padła decyzja z mojej strony na to radio

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> zobaczymy w najbliższym czasie pewnie zagosci - kwestia tygodnia lub 2

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> stare cdr 2005 idzie do lamusa

To jak potestujesz - napisz co i jak, bo u mnie też jest parcie na nie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak to będzie tak działać jak wygląda z tym menu to bym to chyba w ciemno łykał, ale tych opinii sie przestraszyłem trochę na elektrodzie i Ci sami ludzie co tam pisali to na YT powrzucali filmiki z usterkami/niedomaganiami

To w takim razie pozostaje mi czekać, aż jakieś konkretne info napiszesz co i jak. Co fajnie działa i czy jest cos lipnego i czy warto było nabyć

Pozdrawiam

P.s. na stronie:

www.sklephadron.pl są instrukcje w pdf, porówanie funkcji miedzy modelami i jeszcze opis jak logo zmieniać itd + nawet jakies przykładowe tapetki

Może się przyda

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez FOTON

Co do tego co ludzie pisza itd to na luzno podchodze. Mam pelna swiadomosc ze na tym radiu za duzo nie wycisne i przy fabrycznym naglosnieniu tym bardziej. A na razie mam inne wydatki a to akurat na gwiazdke dostane wiec z dwojga zlego dobre i takie ;D w przeciagu roku bede zmienial audio pewnie kompletnie zaczynajac od przodu

Ja nawet audio nie planuję robić. Jestem zadowolony z fabrycznego i jak dla mnie może być. Miazga wiadomo to to nie jest. Byłbym zadowolony jakby podobnie działało na tej stacji

Nawigacja w miejscu radia jest niewygodna - niebezpieczna. Jest zbyt nisko.

No chyba, że się opierasz głównie o komendy głosowe.

No i pytanie co komputerem? Spalanie itp?

Ja akurat kupiłem cd70 navi, ale to większy wydatek niż 200-400zł.

Edytowano przez zmien

Ja mam cdr 2005 i w tym radiu nie ma sterowania komputerem z pulpitu radia. Mam sterowanie manetka wycieraczek wiec normalnie wyswietlacz zostaje i steruje manetka. Co do polozenia radia to nawi faktycznie moze byc ryzykowna bo jakby nie bylo to trzeba zwrok odwrocic. Lepsze wyjscie to by bylo radio 1 din z nawi bo po pierwsze ekran wiekszy (np. 7 cali w 1 din gdy w 2 din jest 6,2-6,8). Po drugie ekran po rozlozeniu wychodzi sporo do gory i zaslania nawet srodkowe nawiewy wiec miejsce na ekran nawi duzo lepsze. Ja ostatnio tak swoja nawi 4,3" mocuje ( do kratki nawiewow po lewej stronie gid). Ale minus to kiepski juz wtedy wyglad deski przy radiu 1 din (wneka pod radiem) no i rozkladany ekran jest teoretycznie bardziej podatny na awarie.

W tym radiu co pisze to cena tez nie jest 200-400 zl tylko 1000.

Edytowano przez FOTON

No faktycznie ja też miałem w starym radiu sterowanie z manetki tylko że ekran bursztynowy.

W takim wypadku jest warte przemyślenia bo nic się nie traci, a takie radia 2-din mogą mieć na prawdę fajne funkcje dostępne w nowych autach.

Ja zmieniłem na CD70 NAVI. Tutaj jest korzyść, że wszystko wygląda oryginalnie. Nie ma problemów z przyciskami ITP. No i duży, kolorowy ekran dodaje atrakcyjności.

CD70 czyta mp3 (foldery, tytuły), jest też AUX. Nie ma niestety opcji na USB i to główny minus. Audio z telefonu i podobne to już w ogóle można pomarzyć.

Przekładka na CD70 jest równie kosztowna co właśnie jakaś średnia stacja mult. Każdy musi decyzje podjąć samodzielnie.

Ps. Do cd70 da się podpiąć kamerę cofania.

No to właśnie w 2 din (konkretnie GMS 6321) jest 2xUSB 2.0, SD, kamera cofania do podłączenia, nawi, BT z zestawem głośnomówiącym na mikrofonie na przewodzie (zewnętrzny),

funkcja programowania w radiu 8 przycisków z kierownicy bez przejściówki (mam 6 przycisków, więc nic bym z funkcji nie stracił), monitory zewnętrzne można podłączyć itp.

Ale jest bez napędu cd/dvd (odczytuje ale z usb audio, dvd, divx i mp3).

Lub GMS 6311 i tam jest napęd optyczny a reszta funkcji podobna< BT bez zewnętrznego mikrofonu

Ogólnie nawet fajny wypas

eBizo mozesz napisac jak wyglada zmina radia starego typu 2005 w Vectrze na Cd 70? Jak z kostkami? Sa jakies przejsciówki czy cos takiego?

Jest to już poruszane w wielu miejscach, a tylko oglądałem tę operację więc nie pamiętam właśnie jak było z kostkami.

Ale trzeba dużo więcej niż tylko kostkę i radio przełożyć (co nie zmienia faktu, że moim zdaniem warto zrobić ten radiowy swap).

Akurat jestem po takiej wymianie więc co nie co mogę Ci powiedzieć. Stare radio ma kostki ISO nowe ma FAKRA. Także trzeba uciąć ISO i mądrze polutować z Fakrą. Do tego trzeba dokupić antenę do GPS i przejściówkę do wtyku antenowego wszystko z Fakrą. Jeśli masz climatronic to trzeba wymienić panel bo przedliftowy nie będzie współpracował. Jeśli masz zwykłą klimę to jeden problem mniej.

Ja jestem bardzo zadowolony z takiej wymiany

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jej efekty możesz zobaczyć sobie u mnie w temacie:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Jeszcze trzeba pamiętać o sterowaniu z kierownicy, no chyba, że komuś niedziałające przyciski nie przeszkadzają

A nie łatwiej było przełożyć piny z ISO do Fakra?

To już by trzeba pytać Włodarskiego, który dokonywał u mnie tej przeróbki.

witam jestem tutaj nowy i chciałem zmienić radio z CDR 2005 malym wyświetlaczem i nie mam sterowania w manetce chciałem zmienic na radio CD 30 MP3 z duzum wyświetlaczem najlepiej tak żeby nie trzeba było znieniac manetki zależy mi na takich funkcjach jak spalanie zasieg i innych choć na navi nie az tak bardzo czy mogli byscie cos doradzić i koszty jakie. Z góry dieki

Szukaj cd 30 z mp3

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...