Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

james007pl

Demontaż alternatora w Z22YH (2.2 Direct)

Polecane posty

Panowie,

Tak jak w temacie: czy żeby wyjąć alternator trzeba coś demontować w komorze silnika czy wystarczy odkręcić śruby z przodu altka i zluzować pasek żeby go wyjąć?

Dzięki z góry

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oczywiście chodzi mi wyjęcie alternatora górą, nie żadne kombinacje od dołu jak w przpadku Z22SE.

Przy okazji, czy ktoś zna oznaczenie alternatora jaki był montowany w Z22YH przed 2004 rokiem?

Nie wiem czy w Z22YH ecu jest w tym samy miejscu co w Z22SE, ale ja musiałem wypinać rurę płynu chłodzącego która wchodzi w głowicę i odkręcić ecu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Z22YH i Z22SE to w zasadzie bliźniacze silniki, ale nie wyobrażam sobie w Z22SE wyjąć alternator dołem - skąd wytrzasnąłeś taką informację

Z tego co widziałem na fotkach to jednak w Z22YH sterownik jest po prawej stronie przepustnicy (w Z22SE po lewej) co by wskazywało na to że nie trzeba go demontować.

W Z22YH na pewno trzeba wspomóc się odkręceniem rury wodnej, bo inaczej altek nie wyjdzie

Jak ktoś wyciągnie dołem bez demontażu sprężarki klimy to ma u mnie kratę browca

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Książka sam naprawiam przewiduje jeszcze demontaż obudowy filtra powietrza, oraz podniesienie silnika do góry.

To niech autor książki sobie sam naprawia

/emoticons/default_haha.gif" alt=":haha:">

Zastanawiam się czy kiedykolwiek widział te samochody na oczy czy miał jakiś odpowiednik Wikipedii

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

Dzisiaj wyjmowałem drania, i żeby wyeksmitować go na zewnątrz trzeba zdemontować rurę wodną, jeden z uchwytów pod przewody, przewód paliwowy do wtryskiwacza, przewód do odmy, odmę od filtra powietrza do przepustnicy i ewentualnie samą obudowę filtra żeby mieć lepsze dojście kluczem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Trzy śruby bez problem, na czwartą k***iłem co nie miara i musiałem ją zajść od dołu demontując osłonę silnika. A po demontażu osłony zwolnić napinacz paska wielorowkowego

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Później już wychodzi na pych

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

ECU w Z22YH jest po prawej stronie silnika zamontowany do kolektora

To jest dolot, ale nie pisałem o jego demontażu bo wydało mi się to oczywiste.

Najważniejsze że demontaż się powiódł i teraz czekać tylko na sprawny alternator i cieszyć się z prądu (autka)

Odma w zależności od silnika wychodzi z bloku silnika lub z pokrywy głowicy czasem oba przypadki występują w jednym silniku i wchodzą w dolot albo bezpośrednio w przepustnice.

W Z22SE wychodzi z pokrywy zaworów i wchodzi w dolot, a w Z22YH widziałem że wychodzi z pod pokrywy i idzie do jakiegoś odstojnika, ale gdzie dalej nigdy nie było dane mi zobaczyć.

Edytowano przez Krzysiekk884

a macie może informacje jaki najmocniejszy (ewentualnie po lekkiej modyfikacji) można zamontować alternator do 2.2 direct 155KM z 2005r? Jaki wtedy akumulator będzie bo raczej już nie standardowy

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...