Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wolf

Problem z kierunkowskazami

Recommended Posts

Witam ,

Dziś dopadł mnie nietypowy problem na trasie gdy włączyłem kierunkowskaz lewy na desce rozdzielczej migacz zaczął szybko pulsować nie pikał tak jak normalnie powoli lecz szybko, gdy wyszedłem z auta przedni lewy kierunek nie działał natomiast tylny bardzo szybko mrugał gdy spróbowałem prawą stronę wszystko było normalnie. Dodam iż podczas zamykania i otwierania auta wszystkie kierunkowskazy normalnie migają.

I tu moje pytanko czy to jest problem bezpiecznika czy też przekaźnika?

Pamiętam jak w Vectrze A kiedyś miałem ten sam problem i sprawcą był przekaźnik po wymianie wszystko wruciło do normy.

Proszę o porady oraz wasze opinie.

Z góry dzięki.

wymien zarowke i bedzie po problemie.

przeczytaj dokładnie mój post ! ! !

Ja bym jednak się skłonił do rady S9MATEO, a potem myślał dalej jak nie pomoże.

Jeżeli nie pomoże wymiana zarówki od tego bym zaczął bo jest najtansze to przyjrzałbym się przekaznikowi. Miałem kiedyś podobnu objaw i winny był przekaznik.

Miałem podobnie,nie łączyło w oprawce żarówki kierunkowskazu.Wyjąłem lampę i po problemie.Niepotrzebnie kupowałem żarówkę.

Przecież napisałem wyraźnie że WSZYSTKIE żarówki ( PRZEDNIE BOCZNE TYLNE ) palą np. podczas zamykania centralem lub podczas włączania awaryjnych.

Dziś rano jak uruchomiłem auto po nocy wszystko było oki paliły normalnie natomiast po przejechaniu 2 km znów lewy kierunek na desce rozdzielczej migał szybko zatrzymałem się i przednia żarówka nie paliła. Po dojechaniu do pracy zamykając auto znów wszystkie paliły.

W drodze powrotnej w trakcie jazdy znów kierunek palił się normalnie a w połowie drogi zaczął znów fisować i przestał palić , a gdy parkowałem pod domem normalnie palił ponownie.

Wynika z tego że zapaliła lub gaśnie jak chce żyje po prostu swoim życiem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Więc z listy usterek można wykreślić żarówkę problem tkwi głębiej.

Tu moje pytania :

1 .Czy wina jest bezpiecznik?

2. Czy może przekaźnik?

3. Lub styk w lampie ?

4. Żeby wyjąć lampę trzeba zdejmować zderzak ?

5 . Gdzie dostać ewentualne nowe gniazda żarówki?

Jakieś ogólne porady ?

Proszę o pomoc bo jazda z tak dziwnymi kierunkami jest strasznie denerwująca.

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

koleżko miałem podobnie, na podwórko wszystko pali ładnie a tylko kawałek przejechałem i kaput, później znów zaczęła palić normalnie itd chodziarz ją miejscami zamień, wykluczysz taka opcje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> u mnie żarówka nie łączyła, nowa załatwiła sprawę.

Jak narazie problem uważam za rozwiązany.

Rozwiązanie :

odłączyłem lampę od zasilania podłączyłem ponownie.

Efekt :

120 kilometrów wszystko działa

Zobaczymy jak będzie dalej

przede wszystkim trzeba sprawdzić cynę na żarówkach - to że żarówka nie jest spalona nie oznacza na sto procent, że jest sprawna - czasem się utlenia cyna - wymiana żarówek pomaga ale na krótko - bo sam styk stalowy, mosiężny lub miedziany śniedzieje - tworzy się warstwa tlenku - wymaga to przeczyszczenia mechanicznego by odnowić powierzchnię styku z żarówką. szybkie miganie to ewidentnie przerwa w obwodzie.

Edited by Juras23

miałem u siebie ten sam problem przeczyściłem styki na żarówce i w gniezdzie i problem znkł

Arnold sciągałes lampe?