Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Daross

Opel Vectra 2.0 DTI - pytanie od młodego kierowcy

Polecane posty

Przymierzam się do zakupy pierwszego auta, przeglądając różne strony, oglądając autka na ulicy, jeżdząc juz kilkoma modelami jakos przypadł mi do gustu Opel Vectra, jednak żeby mój pierwszy poważny zakup w życiu nie skończył się urazem do końca życia postanowilem zapytać osoby, które mają o autach większe pojęcie niż jaczyli w tym wypadku was

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> . Moja wiedza głównie sklada się z wiedzy mojego taty i brata oraz wszystkich wszechwiedzących kolegów. Idąc tym tokiem myślenia padło na silnik w dislu, tato ma auta w dislu więc disel jest dobry i on go poleca.więc czemu nie..

No to tak słowem wstępu, mój własny budżet to 6 tysięcy, więc aut szukałem w tym przedziale.

Dzisiaj byłem sprawdzic jedną oferte z mojego miasta, ale nie poczułem, żeby to było "to" sprzedawca chiał za auto 5,5 tyś, Opel Vectra 2.0 DTI 16V 2000r 101ps 254 tyś km przejechanych, ogolnie vectra wyglądała ładnie, sprzedającym bylm mechanik który dostał to auto pewnie za niska cene i wymienil linke od hamulca recznego oraz tylne amortyzatory i odrazu wstawił na sprzedaż. Oglądając auto nie zauważyłem znacznych oznak korozji, co bylo dla mnie dziwnie, sprawdzilem progi, nadkola i wszysto było ok ku mojemu pozytywnemu zaszkoczeniu. Ale kiedy odpalalem silnik to słyszałem odgłosy tak jakby się dławił, nie właczał sie płynnie i to mnie odrzuciło. Do tego auto było przemalowywane co mogłoby oznaczać w przeszłosci jakies stłuczki, oraz sprzedawca nie znał wogóle histori samochodu, dostał od kogos, wymienił dwie rzeczy i na sprzedaż, więc jakos mnie do niego nie przekonalo. W obrębie mojego województwa znalazlem 3 ciekawe oferty, które wyglądaja na 1 rzut oka dobrze, ale to juz zostawiam wam do oceny.

1.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

2.

3.

Wedlug mnie najlepszym wyborem jest nr 2, jenak chce usłyszeć opinie od was, dzwonilem do tych osób i ogłoszenia są aktualne, w najblizszym czasie mam zamiar odwiedzic te auta.

Auto głownie będe uzywał do sporadycznej jazdy, wypad na ryby i tym podobne pierdoły, więc nie będę go katował codziennie.

Prosze was o opinie na ten temat i pomoc w doradzeniu.

Edytowano przez Daross

A z tato lub ktokolwiek kto Cię namawiał miał styczność z DTI???

Moim zdaniem masz troszkę za mało kasy na zadbane dti - a niezadbane dti to skarbonka i same problemy...

Pierwsze ogłoszenie to przedlift tak w ogóle.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

a to już całkiem pomyłka, że diesla szukasz... chyba ze na te ryby masz 50km

Edytowano przez marcinek180

za takie pieniądze (moim zdaniem)., szukaj innego auta:

np., opel astra f ( może być w kombi, żeby ci się wędka zmieściła.,

albo lanos., corsa B ., vectra A (i do tego lpg., i nie będzie problemów)

tylko trzeba uważać na rdzę., bo większość aut., to krążowniki szos.,

co szorują podłogą (zazwyczaj zgniłą)., po asfalcie.

albo jeszcze fiat palio weekend., fiat sienna

( są tanie, i części nie za drogę., więc nie powinny cię zrujnować.,

a w lpg będą palić maksymalnie 10 litrów lpg., więc powinno

być przyjemnie na stacji paliw)., tylko ta rdza., i wycieki płynów eksploatacyjnych.,

no i papiery żeby były w prządku, a nie że umowy nie ma., albo nie ma aktualizacji

zbiornika, bo gdzieś się papier zagubił, albo że hak nie wbity w dowód., ale można

tak jeździć.,albo że umowa spisana na "10-wodę po kisielu" -takie oferty odrzucaj-

dane muszą być jak złoto-czyste

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzieki za opinie wezme to pod uwage

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Marcinek a mogłbyś rozwinąc to co napisałeś? bo nie wiem dokladnie o co ci chodzi z tymi 50 km na rybki

Edytowano przez Daross

Chodzi zapewne o to że będziesz robił krótkie odcinki, co raczej wybór diesla jest bezsensu.. lepiej benzynę z lpg

Na krótkie odcinki to TYLKO benzyna, bez gazu nawet. A diesel tylko na dłuższe, wręcz długie.

Popiera za mało kasy na dobre DTI przede wszystkim zadbane.

Za ta kasę zejdź na benzynke a na pewno nie pożałujesz !!!!

Osobiście polecam stary 1.6 benzynka 75 km.

Do miasta starczy i z opinii jest jednym z niezniszczalnych silników ( oczywiście trzeba dbać )

3 miesiące temu sprzedałem moją VC 2.0 DTI 101KM którą jeździłem 3 lata - serwisowana idealnie - zadbana a jednak czujnik ELOBAU padł i zaczęły się małe problemy z trybem seriwsowym - potrzebna była wymiana softu na taki z SIG-a - poza tym tak jak koledzy piszą - do DTI tylko długie trasy - ja robiłem prawie 100 km dziennie.

Daross słuchaj chłopaków, znają się

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...