Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mikolaj0003

Falowanie na biegu jałowym.

Recommended Posts

Witam! Od roku posiadam Vectre B 1.8 16v (benzyna z gazem). Z auta jestem jak najbardziej zadowolony. Od jakiś 3 miesięcy walczę z falowaniem na jałowym biegu. Za równo na benzynie jak i na gazie. Byłem z tym już u trzech mechaników. Każdy próbował na swój sposób jakoś mi pomóc, jednak ciągle jest to samo. Wymieniłem przewody i świece - nie pomogło. Trzy razy przeczyścili przepustnice z krokowym plus do tego wymienili węże podciśnienia - nie pomogło. Nie dawno wymieniłem pompę paliwa oraz filtr - nie pomogło. Co jej dolega??? Dodam, że była podłączana do komputera i mieści sie w normach. Na zimnym silniku widać to najlepiej. Czasami zgaśnie też przy zmianie biegu. Dużo czytam na ten temat na forach.. problemy powtarzają się na ogół tę same co u mnie... Proszę o jakąś radę, co mogę robić z tym dalej.

możliwe ze rozjechały się mapki na benzynie, można sprawdzi, wystarczy odłączyć aku na jakieś hmm 20 minut, i później jeździć tylko na benzynie, jeśli będzie ok to wrócić do gazownika i wystroić gaz.

To chyba nie to.. Nie dawno ładowałem aku i wszystko bylo tak jak przed ładowaniem... Nic lepszego... Byłem u trzech mechaników.. każdy robił coś innego, a żaden nie trafił w dziesiątke.. Co może jeszcze powodować falowanie???

przyczyn może być sporo np. przepływomierz, sonda lambda, jeśli jednak komputer nic nie pokazal to szukałbym lewego powietrza. Czyszczenie krokowego też nie oznacza że jest on ok.

i tu nie ma nic do lądowania, bo rozjechanie mapek powoduje złe ustawiony gaz

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gazownik stwierdził, że z gazem jest wszystko okej i powiedział że problem leży w benzynie... Kiedy silnik pracuje na benzynie, to słychać jakby zasysał powietze gdzieś "bokiem". Mechanik wspominał, że uszczelka pod kolektorem może być walnięta... Cz to sie może wiązać..? U mnie w mieście jest sporo mechaników, ale żaden nie jest rzetelny i na tyle sprytny żeby dojść co powoduje to falowanie...

Kolego musisz poprostu uszczelnić kolektor takim tam specjlanhym silikonem, ale nie wiem dokładnie co i jak i jak się nazywa ten klej. Ja miałem to robione ale tez nie pomogło. Ja tak samo jka Ty walcze z moją viki, ten sam problem, milion przeglądanych forum i nie mam pojęcia. faluje i faluje. byłem też u kilku gazowników i mechaników.

Wymień krokowca na nowy najlepiej oryginał ok 400 zł i zapomnisz o problemie przerabiałem to u siebie