Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
mikolaj0003

Falowanie na biegu jałowym.

Polecane posty

Witam! Od roku posiadam Vectre B 1.8 16v (benzyna z gazem). Z auta jestem jak najbardziej zadowolony. Od jakiś 3 miesięcy walczę z falowaniem na jałowym biegu. Za równo na benzynie jak i na gazie. Byłem z tym już u trzech mechaników. Każdy próbował na swój sposób jakoś mi pomóc, jednak ciągle jest to samo. Wymieniłem przewody i świece - nie pomogło. Trzy razy przeczyścili przepustnice z krokowym plus do tego wymienili węże podciśnienia - nie pomogło. Nie dawno wymieniłem pompę paliwa oraz filtr - nie pomogło. Co jej dolega??? Dodam, że była podłączana do komputera i mieści sie w normach. Na zimnym silniku widać to najlepiej. Czasami zgaśnie też przy zmianie biegu. Dużo czytam na ten temat na forach.. problemy powtarzają się na ogół tę same co u mnie... Proszę o jakąś radę, co mogę robić z tym dalej.

możliwe ze rozjechały się mapki na benzynie, można sprawdzi, wystarczy odłączyć aku na jakieś hmm 20 minut, i później jeździć tylko na benzynie, jeśli będzie ok to wrócić do gazownika i wystroić gaz.

To chyba nie to.. Nie dawno ładowałem aku i wszystko bylo tak jak przed ładowaniem... Nic lepszego... Byłem u trzech mechaników.. każdy robił coś innego, a żaden nie trafił w dziesiątke.. Co może jeszcze powodować falowanie???

przyczyn może być sporo np. przepływomierz, sonda lambda, jeśli jednak komputer nic nie pokazal to szukałbym lewego powietrza. Czyszczenie krokowego też nie oznacza że jest on ok.

i tu nie ma nic do lądowania, bo rozjechanie mapek powoduje złe ustawiony gaz

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gazownik stwierdził, że z gazem jest wszystko okej i powiedział że problem leży w benzynie... Kiedy silnik pracuje na benzynie, to słychać jakby zasysał powietze gdzieś "bokiem". Mechanik wspominał, że uszczelka pod kolektorem może być walnięta... Cz to sie może wiązać..? U mnie w mieście jest sporo mechaników, ale żaden nie jest rzetelny i na tyle sprytny żeby dojść co powoduje to falowanie...

Kolego musisz poprostu uszczelnić kolektor takim tam specjlanhym silikonem, ale nie wiem dokładnie co i jak i jak się nazywa ten klej. Ja miałem to robione ale tez nie pomogło. Ja tak samo jka Ty walcze z moją viki, ten sam problem, milion przeglądanych forum i nie mam pojęcia. faluje i faluje. byłem też u kilku gazowników i mechaników.

Wymień krokowca na nowy najlepiej oryginał ok 400 zł i zapomnisz o problemie przerabiałem to u siebie

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...