Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

jowisz

Fundusz inwestycyjny .Czy warto?

Polecane posty

Czy ktoś z Was bawi się w fundusze inwestycyjne ? Myślicie, że warto jest część swoich oszczędności zainwestować właśnie w taki sposób?

Jeśli tak to jaki fundusz wybrać? Zróżnicowany, akcyjny ? I ile mniej więcej na czysto można na tym zarobić?

To jest dłuższa rozmowa na ten temat . Ja inwestuje bo pracuje w bankowości ...

No tak. Znasz się na tym to się nie dziwię. Jednak osobiście zastanawiam się właśnie nad funduszami ponieważ lokaty są bardzo nisko oprocentowane. Szukam innego sposobu zainwestowania swoich pieniędzy.

Możesz zdradzić na jakich funduszach inwestujesz?

Słuchaj. Zanim zaczniesz inwestowanie musisz sobie odpowiedzieć na kilka zasadniczych pytań:

- jak długo chcesz inwestować

- ile chcesz zarobić

- ile gotowy jesteś stracić

- ile procent twoich środków przeznaczasz na fundusz a ile ci pozostaje na inne instrumenty.

Generalnie im większe oczekiwania co do wysokości zysku tym większe ryzyko. Na początek lepiej wziąć fundusz mniej agresywny ( z mniejszym pakietem akcji) koniecznie w strukturze parasolowej aby móc elastycznie przerzucać kasę pomiędzy różnymi funduszami bez płacenia podatku.

Ja osobiście mam w kilku różnych funduszach kasę.

warto jeszcze zastanowić się nnad systematycznym odkładaniem małej kwoty co miesiąc na jakis fundusz z przeznaczeniem na emeryturę/ dziecko / itp. Wtedy długi horyzont czasu i same akcje

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

To może i dorzucę od siebie bo też się interesowałem FI. Ja w to nie wchodzę z racji kosztów które trzeba ponieść wchodząc a potem utrzymując i dokonując transakcji.

Wolę inwestować strikte w akcje i ETF'y zagraniczne.

Jest w sieci dużo opinii, faktów i mitów a'propo FI.

Jak chcesz to posłuchaj proszę tego podcastu -

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Nie znam osobiście powyższej osoby, nie sponsoruje nie reklamuje (żeby nie było), po prostu uważam że mądrze mówią odnośnie FI i sposobów inwestowania.

Na chwilę obecną myślę,ze miałbym do zainwestowania 10 tys. złotych czyli nie tak bardzo dużo.

Zastanawiałem się nad tym aby wpłacić pieniądze na fundusz na rok czy dwa ( jak na razie nie dłużej).

Tez szukam czegoś sensownego od lat dla uciułanych grosików, bo oprocentowanie kont bankowych jest żałosne. Niestety jak na razie to jestem zdania, ze mały to może tylko stracić! Niezależnie od formy oszczędzania czy inwestycji czy jak by nie nazwać, to zawsze są wtopy albo na końcu ani śladu po obiecywanych profitach. A obserwacje dotyczą rynku niemieckiego, wiec w PL może niestety być tylko gorzej. Także ja bym nikomu nie powierzał tych oszczędności co masz. Nie licz, ze ktoś Ci doradzi nie mając na widoku przede wszystkim swojego zysku a na pewno nie Twojego.

Też właśnie zastanawiałem się nad uruchmieniem lokaty etc gdzieś za granicą - gdzie nie obowiązuje podatek Belki. Ale np w takiej Wielkiej Brytanii, lokaty oprocentowane są na 2% w skali roku. I generalnie wkrajach UE wszędzie jest podobnie. A nie będę inwestował pieniędzy gdzie na jakiś wschodzących rynkach wschodzących - bo tam w każdej chwili może przyjść krach lub zachce im się dodrukować trochę pieniędzy i przez to inflacja poszybuje w kosmos. Przeglądam sobie rankingi na

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

i z tym i funduszami to na dwoje babka wróżyła. Tracą i zyskują na wartości. Uzależnine są od koniunktury gospodarczej. Ciekawy jestem czy teraz polska gospodarka jest w fazie wzrostu, spadku czy stagnacji?

Wzrostu ale niewielkiego.

Sam bawiłem się jakiś czas temu w fundusze. Jak patrzysz się na rankingi to bierz pod uwagę raczej te, które przedstawiają to jak dane fundusze radziły sobie w przeszłości. A nie na te z prognozami ponieważ nie są takie pewne. Na poczatku postaw na fundusze oparte na obligacjach. Dają większy zysk niż lokaty ale są jednak bezpieczniejsze.

No właśnie dziś mam trochę więcej czasu i dokładniej analizuje ten temat. Chciałbym troche bardziej zaryzykować i postawić bardziej na akcje. A może lepsza opcją będzie uruchomienie kilku funduszy: akcyjnych, z obligacjami czy pieniężnych?

Powiem Ci tak, na początku lepiej jest zainwestować w wiedzę. Nie wychódź ze zbyt dużym kapitałem, ponieważ jesteś zielony - a kasę łatwo przepuścić na niepewnych spółkach. Kluczowym pytaniem jest - jak budować portfel. Bez odrobiny pojęcia na temat trudno będzie zarobić jakieś większe kwoty.

Ciężko komuś doradzić cokolwiek jak nie zna się możliwości inwestycyjnych czy x.000 czy x.0000 czy x00.000

Dokładnie. Jeden zarobi więcej, drugi mniej.

Sama inwestuję, jak na razie bardzo opłacalne i w miarę bezpieczne są fundusze azjatyckie ale sama jestem zdania, że jednak jeśli ktoś totalnie nie orientuje się w temacie to niech lepiej sam nie szuka ale po prostu porozmawia sobie z doradcą finansowym. Będzie to dla niego zdecydowanie bezpieczniejsze.

No tak powiedziałbym, że jeśli zainwestuje się tak ok 20 tys. złotych to po roku już na dobry upgrade komputera wystarczy

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Przy tych bardziej ryzykownych akcyjnych może być jeszcze lepiej.

Ale z drugiej strony po roku możesz być 30 % w plecy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A jak nie ustawisz np stop loss to lecisz i 50%.
wszystko zależy gdzie, ile, ile jesteś w stanie (kolokwialnie mowić) zaryzykować itp.

Ja póki co pasuję z funduszami, za duże opłaty.

Ale jak ktoś znajdzie złoty środek to może się podzieli.........taka moja naiwność

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Piłuje temat kilkanaście lat. Dalej nie wiele wiem a jeśli bym wiedział, znal się i potrafił z tej wiedzy coś tak zainwestować żeby zarobić to nie był bym jednym z Was tylko jednym z nich, czyli tych co doradzają, a nie inwestują.

Na kilkanaście przypadków prób nie znam nikogo kto by coś faktycznie zarobił na dłuższą metę. Wszystko po studiach, najczęściej ekonomi itp.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Były strzały krótkoterminowe znane przekręty albo np. promocja giełdy, kiedy się dało coś zarobić ale to wypadki/przypadki a nie reguła.

No wiecie, fundusze inwestycyjne są obecnie tak samo ryzykowne jak inne formy inwestowania. Złoto ? Obecnie tanieje. Jak kupujesz nieruchomość to też musisz się liczyć z ryzykiem,że jej wartość trochę na rynku spadnie.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...