Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Stefan86

Nowy akumulator GM ma mniejszy prąd rozruchowy?

Polecane posty

Witam.

Po prawie 10 latach w Vectrze C, z silnikiem 1.9 DTH padł oryginalny akumulator GM. Jest to dokładnie taki akumulator:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

Jako że oryginalnie było 70Ah, według VIN też wynika że ma być 70Ah to takiego szukałem z oferty GM. I wszystkie jakie znalazłem, które miały 70Ah to wszystkie mają prąd rozruchowy o wartości 400 DIN:

akumulator-70ah.jpg

a jak widzieliście po pierwszej fotce, ten mój stary ma 450 DIN.

Czemu ten nowy ma mniej DIN niż ten stary?

Czy może to nie jest nowy odpowiednik tego mojego starego?

Daruj sobie originalny akumulator z tym pradem rozruchowym.Kup aku z minimum 600A pradu rozruchowego. Tutaj masz tematy poczytaj

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Zastanawiam się nad oryginałem ponieważ wytrzymał prawie 10 lat, a z tych tematów do których dałeś linki wynika, że wszystkie inne służą tylko 2-3 lata.

Odnośnie tych minimalnych 600A o których piszesz to jest to wartość DIN czy EN? Ten oryginalny który znalazłem ma 400 DIN i 800 EN. Zastanawia mnie ile ten stary oryginalny miał EN, bo tam jest tylko podana wartość DIN

Znalazłem przelicznik z DIN na EN i wynika z niego, że 400 DIN to ok. 640 EN. A oni podają, że to 800 EN. Ta strona podane błędne informacje czy co?

Edytowano przez Stefan86

Zapraszam do lektury

Kup aku z wartoscia powyzej 600A DIN i bedzie dobrze

Edytowano przez matoslaw

Te dzisiejsze "oryginalne" juz nie wytrzymują 10 lat

Kupuj 72 ah i będzie dobrze

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

72ah pojemnosci akumulatora to nie wszystko.Wazny jest jeszcze parametr pradu rozruchowego.Szczegolnie dla diesla ktory lubi sie ''rozkrecic'' przy starcie.

Jak wyżej, od siebie dodam, że w VC (1.9 CDTI 120km i ten sam akumulator tyle, że 7 lat) już się kończy i prawdopodobnie wskoczy Centra Futura, którą zresztą sam mam u siebie prawie rok i wielu nawet tu na forum z nich korzysta.

Nowe aku bosche, centry itd w stosunku do oryginalnych to lipa na maksa, też tak na siłę się chciałem uszczęśliwić bo oryginał trochę słabiej kręcił (wystarczyło go podładować...) nowy S5 po dwóch sezonach zachowuje się gorzej niż oryginał po 6 latach i większych zimach bez ani jednego ładowania wogóle w trakcie tych 6 sezonów. Te stare "chlupiące" to chyba jednak lepsiejsze były

Edytowano przez matherr

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Zgadza się nie chciałem do końca rozpisywać może zakupić 72 ah na 680a tyle mu starcza do diesla ja taki mam varta i nie mam z nim najmniejszego problemu aku zakupiłem bodajże 3 lata temu

Jak chce mocniejsze to niech popatrzy na jakiś 75ah na 750a

Ja mam akumulator 800 [A] prąd rozruch a moja Vectra pobiera 330 A Przy starcie silnika.

Poniżej film z pomiarów.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...