Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Stefan86

Nowy akumulator GM ma mniejszy prąd rozruchowy?

Recommended Posts

Witam.

Po prawie 10 latach w Vectrze C, z silnikiem 1.9 DTH padł oryginalny akumulator GM. Jest to dokładnie taki akumulator:

Please login or register to see this image.

Jako że oryginalnie było 70Ah, według VIN też wynika że ma być 70Ah to takiego szukałem z oferty GM. I wszystkie jakie znalazłem, które miały 70Ah to wszystkie mają prąd rozruchowy o wartości 400 DIN:

akumulator-70ah.jpg

a jak widzieliście po pierwszej fotce, ten mój stary ma 450 DIN.

Czemu ten nowy ma mniej DIN niż ten stary?

Czy może to nie jest nowy odpowiednik tego mojego starego?

Daruj sobie originalny akumulator z tym pradem rozruchowym.Kup aku z minimum 600A pradu rozruchowego. Tutaj masz tematy poczytaj

Please login or register to see this link.

Zastanawiam się nad oryginałem ponieważ wytrzymał prawie 10 lat, a z tych tematów do których dałeś linki wynika, że wszystkie inne służą tylko 2-3 lata.

Odnośnie tych minimalnych 600A o których piszesz to jest to wartość DIN czy EN? Ten oryginalny który znalazłem ma 400 DIN i 800 EN. Zastanawia mnie ile ten stary oryginalny miał EN, bo tam jest tylko podana wartość DIN

Znalazłem przelicznik z DIN na EN i wynika z niego, że 400 DIN to ok. 640 EN. A oni podają, że to 800 EN. Ta strona podane błędne informacje czy co?

Edited by Stefan86

Zapraszam do lektury

Kup aku z wartoscia powyzej 600A DIN i bedzie dobrze

Edited by matoslaw

Te dzisiejsze "oryginalne" juz nie wytrzymują 10 lat

Kupuj 72 ah i będzie dobrze

Please login or register to see this quote.

72ah pojemnosci akumulatora to nie wszystko.Wazny jest jeszcze parametr pradu rozruchowego.Szczegolnie dla diesla ktory lubi sie ''rozkrecic'' przy starcie.

Jak wyżej, od siebie dodam, że w VC (1.9 CDTI 120km i ten sam akumulator tyle, że 7 lat) już się kończy i prawdopodobnie wskoczy Centra Futura, którą zresztą sam mam u siebie prawie rok i wielu nawet tu na forum z nich korzysta.

Nowe aku bosche, centry itd w stosunku do oryginalnych to lipa na maksa, też tak na siłę się chciałem uszczęśliwić bo oryginał trochę słabiej kręcił (wystarczyło go podładować...) nowy S5 po dwóch sezonach zachowuje się gorzej niż oryginał po 6 latach i większych zimach bez ani jednego ładowania wogóle w trakcie tych 6 sezonów. Te stare "chlupiące" to chyba jednak lepsiejsze były

Edited by matherr

Please login or register to see this quote.

Zgadza się nie chciałem do końca rozpisywać może zakupić 72 ah na 680a tyle mu starcza do diesla ja taki mam varta i nie mam z nim najmniejszego problemu aku zakupiłem bodajże 3 lata temu

Jak chce mocniejsze to niech popatrzy na jakiś 75ah na 750a

Ja mam akumulator 800 [A] prąd rozruch a moja Vectra pobiera 330 A Przy starcie silnika.

Poniżej film z pomiarów.