Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Rafal Joker

Cb radio president teddy warto?

Polecane posty

I

Cześć wszystkim chcę kupić swoje pierwsze radio cb. Na allegro znalazłem w dobrej cenie radia cb president teddy wraz z antena na magnes. I tu moje pytanie czytałem trochę i dowiedziałem się iż antenę trzeba zestroić z budą samochodu, lecz podobno nie każdą. Anteny te na magnes podobno nie trzeba. Więc proszę o pomoc w wybórze czy radio cb president teddy wraz z antena na magnes trzeba stroić swr'erem czy nie trzeba? Wiem że swr można kupić za 30 zł na allegro.

Edytowano przez Rafal Joker

Teddy to zwykły, plastikowy nic nie warty szumofon ... Niestety ale odbiornik ma bardzo duże szumy własne, głośnik wbudowany jest bardzo słaby, a i jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia...

Co do anteny to stroi się ją w miejscu montażu (tak jak by "do miejsca montażu)... Każdą antenę trzeba dostroić. I nie robi się tego byle jakim rozjechanym miernikiem SWR, tylko analizatorem antenowym

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> SWR-miarka służy jedynie do kontrolowania czy wszystko z naszą instalacją jest OK

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Teddy to szmelc. Lepiej poszukać czegoś bardziej rozbudowanego, bądź na typowego antymiśka radio, które nie będzie sam siebie zaszumiał.

Antena to wiadomo - czym dłuższa tym lepiej.

SWR każdej anteny zmierzyć trzeba. Nie ma różnicy, czy to magnes, czy dziurka, czy uchwyt. Szkoda końcówki w radiu, więc ustawic SWR anteny warto ;-)

nie warto wydawac kasy na takie niby markowe radio, a jak sie nie znasz na strojeniu to lepiej podjedz gdzies na serwis cb i za pare złotych ci wystroją a tak kupisz maszynke i po co ?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Że miernik SWR?

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Czytałem że cb dzisiaj już się tak nie sprawdza dawniej było ono przydatne aby odnaleźć drogę dziś używają ich gówniarze aby się pobawić i tak naprawdę to większość na GPS

Ale z CB można umilić sobie podróż, prowadząc rozmowę z kimś kumatym.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...