Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Mazurek 94

Problem ze wrzucaniem wstecznego.

Recommended Posts

Witam. Panowie mam problem z wrzuceniem wstecznego biegu u mnie w Viki. Najpierw było sporadyczne 1 na miesiąc a teraz właściwie codziennie.Czasami działa bardzo dobrze wszystko wchodzi idealnie a czasami próbuje wbić,wysprzeglam ruszam do przodu znowu wysprzęgle i jakoś wejdzie. Wątpię aby to było sprzęgło bo wszystkie inne biegi wchodzą bezproblemowo. Co mogę sprawdzić ew co oceniacie co to może być?? Bo jazda jest coraz trudniejsza. VB 2.0 skrzynia F18. Czy może jakąś regulacja wodzików potrzebna albo może już skrzynia mówi koniec? Proszę o sugestie.

Drążek zmiany biegów jest dosyć luźny? Bo to może być powodem utrudnionego wbijania wstecznego.

Był lużny ale w tamtym roku nałożyłem na niego gumę aby trochę było sztywniej. Była poprawa.A teraz znowu jest troszeczke luzno. To może być powód tego ze biegi nie wchodzą.??

Napraw ten luz i wyreguluj. Czasem może być problem z padającą poduchą silnika

Kup koszulkę termokurczliwą 36 mm średnicy, guma się szybciej wyciera.

TZn już w tą koszulkę było wsadzane chociaz moze przez rok ta koszulka też sie wytarła.Sprawdze ,może coś pomoże.

masz kolego poduszke na skrzyni do wymiany mam taki sam problem tylko z 2 biegiem ale ja zamiezam wymienic wszystkie trzy poduchy.pozdrawiam

Aż sprawdzę tą poduche bo może to ona jest winowajcą ale najpierw lewarek.

Mako masz na myśli. którą poduchę skrzyni, tą gruchę czy tą, która spędza sen z powiek, hehe ( czyli ta przy grodzi) ?

Pytam, bo mnie ten temat jakoś może dotyczyć.

Pojawił się problem z wrzucaniem jedynki ale zdołałem to wyregulować na lince, niestety jest jeszcze drugi objach, który mnie irytuje, czyli: jak puszczam sprzęgło po zmianie biegu to słychać coś w rodzaju puknięcia, w kabinie to jest takie głuche jakby uderzenie. Sugeruje mi to coś z zawieszeniem silnika, gdyż po jeździe do przodu wrzucam wsteczny i wtedy jakby silnikiem lekko zarzuciło.

jeżyk3 te puknięcia głuche mogą pochodzić od górnego mocowania silnika (patrząc od przodu po lewej nad alternatorem). U mnie tak było okazało się że gumowa poduszka wewnątrz mocowania zupełnie się oberwała i "chodziła" wewnątrz metalu ;-)