Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

JarekS

Wyprowadzenie REMOTE pod wzamcniacz w radiu CD70/DVD90

Recommended Posts

Nazwa pliku: Wyprowadzenie REMOTE pod wzamcniacz w radiu CD70/DVD90

Plik Dodał:

Please login or register to see this link.

Plik wysłano: 01 lis 2014

Kategoria pliku:

Jakiś czas temu obiecałem zrobić poradę a że jestem człowiekiem słownym

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:"> :leze:

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:"> poniżej kótki instruktaż

A więc do rzeczy, co nam będzie potrzebne.

Lutownica precyzyjna, ewentualnie stacja lutownicza z grotem stożkowym 20-30st.
Cyna o średnicy 0.35-0,5mm
pęsetki, zestaw torxów precyzyjnych
Kabelek 0.5 ok 1m
Przekaźnik zwierny
siateczki termokurczliwe

To teraz przejdźmy do konkretów.

Poniżej nasz pacjent, jeszcze w ubranku

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pierwszą czynnością którą musimy zrobić jest odkręcenie blokad mocujących radio w kieszeni, w tym celu odkręcamy 4 śrubki po dwie z każdej strony.

Następnie ściągamy przedni panel, aby to uczynić należy podważyć zapadki bo bokach oznaczone strzałkami, powinien zejść bez większego problemu.

A tak się prezentuje po zdjęciu:

Teraz zdejmujemy osłony napędów, w tym celu wystarczy na rogach podważyć delikatnie osłony śrubokrętem, nie są w żaden sposób przykręcone.

Kolejną czynnością jest usuniecie ze środka napędów, obydwa przytwierdzone są na 4 śrubki, miejsca śrub zaznaczone na zdjęciach:

Napęd NAVI

Napęd CD

Zanim je wyciągniemy ze środka musimy odpiąć taśmy, w tym celu w przypadku napędu CD delikatnie podnosimy go do góry, odsuwamy na bok i podważając odpinamy wtyczkę, nie polecam ciągnąć bezpośrednio za kabelki, może się to skończyć uszkodzeniem taśmy.
W przypadku napędu od navi, kostka znajduje się również po stronie napędu CD, również ją podważamy, następnie wyciągamy napęd manewrując przy tym taśmą tak aby zmieściła się w szczelinie pomiędzy płytką a obudową radia.

Po wyjęciu napędów, przechodzimy do usunięcia szkieletu, przednia część usuwamy poprzez zwolnienie zapadek bocznych i wysuwanie panelu do przodu:

I po zdjęciu

aby odłączyć tył musimy odkręcić dwie śrubki z obudowy, oraz 2szt z radiatora końcówek mocy, następnie po bokach również podważyć identyczne zapadki jak na panelu czołowym.

Po tych czynnościach mamy już dostęp do płytki na której musimy dokonać kilku modyfikejszon

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Następnie przechodzimy do sedna,
W radiu CD70/CD90 nie występuję nigdzie sygnał 12V po włączeniu, jedynie udało mi się znależć wartość 8V i ją włąśnie wykorzystałęm, znajduje się w kilku miejscach, natomiast postanowiłem podpiąć się w miejscu najmniej inwazyjnym oraz w miarę prostym do zaadoptowania.
W związku z tym że nie mamy 12V a REM w wzacniaczu potrzebuje takiej wartości musimy użyć przekaźnika zwierno-rozwięrnego o obniżonym sygnale sterowania, ja zakupiłem sterowany od 6V. Może być to dowolny przekażnik spełniający w/w warunek, w moim przypadku był to RM96P12 dostępny np w sklepie AVT

poniżej poszczególne opisałęm poszczególne wej.wyj przekaźnika.

Ze jest to przekaźnik zwierno-rozwierny tak więc jedna nożka pozostaje nie podpięta, od funkcji rozwarcia.

Teraz przechodzimy do konkretów, będziemy potrzebowali:
1. Stałe napięcie 12 V
2. Masę
3. Sygnał sterujący (wyżej wspomniane 8V)
4. Sygnał wyjściowy z radia REM

Stałe napięcie 12 V wyciągamy z głównej kości zasilającej jest to 2 pin licząc od lewej w pierwszym rzędzie od góry

Przylutowany kabelek przeprowadzamy sobie bokiem na drugą stronę radia i podpinamy pod nużę opisaną jako stałe zasilanie 12V.

Teraz bierzemy masę, można ją podłączyć albo pod kostkę radia, albo np pod któryś z pkt lutowania ekranów. Ja sobie wziąłem stąd:

Tak jak poprzednio przewlekamy kabelek na drugą stronę i podpinamy pod pin określony jako masa.

Następnie podpinamy sygnał sterujący: znajduje się on na kości do napędu CD drugi pin od prawej zaznaczony na zdjęciu poniżej

Tak jak poprzednio, przeciągamy sobie kabelek do tyłu radia,

i podpinamy pod nóżkę okreśłoną jako sygnał sterujący

Fotka z między-czasie, troszkę w innej kolejności podpiąłem nużki więc proszę się tym nie sugerować.

Pozostaje nam sygnał REM który musimy wyprowadzić na zewnątrz,, ja do tego wykorzystałem jeden z istniejących otworów produkcyjnych, pamiętajcię aby taki kabelek zabezpieczyć np taśmą materiałową, aby się nam z czasem nie przetarła izolacja i nie doszło do zbędnego zwarica.

Następnie zagniatamy ostatni pin ten którego nigdzie nie podłaczamy i dla pewności okręcamy cały przekaźnik izolacją

Przekaźnik chowamy sobie w przestrzeń pomiędzy ekranem a korpusem radia

Składamy wszystko do kupy w odwrotnej kolejności i idziemy podpiąć REMOTE do instalacji wzmacniacza

Tak jak wcześniej wpsominałem można użyć dowolnego przekaźnika, natomiast ja wybrałem takowy ze względu na rozmiar

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ładnie się wkomponował w radyjko w przypadku większego niestety pewnie będize trzeba go pozostawić na zewnątrz radyjka.

Minusy tego rozwiązania: wzmacniacz włacza się wraz z otwarciem drzwi, przekręceniem na zapłon, podtrzymywany jest ok 10sekund po wyłączeniu auta radia.
plusem natomiast jest to w przeciwieństwie do podpinania się bezpośrendio pod plus po zapłonie, że nie trzeba mieć kluczyków w stacyjce aby słuchać radia.

A jak jest z cdc40 opera, skad tam wziac remote?

Baaaaaaaja !! dzięki, wszystko działa i wyszło jak w poradniku ;p

A ja sobie wyprowadzilem remonte z zapalniczki i dodatkowo włącznik dalem, jak nie chce wzmacniacza (dzieci w aucie) to wylaczam

Please login or register to see this quote.

Polak potrafi, niezły pomysł z tą zapalniczką ;d będzie trzeba spróbować

Witam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> właśnie przypadkiem trafiłem na tą poradę i Jaro plus poleciał

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:"> przy okazji spytam, czy możliwe jest podobne rozwiązanie w cdc40 opera?

Obecnie mam wzbudzenie podpięte pod zapalniczkę, ale musi być kluczyk w stacyjce.. no i po odpaleniu auta jest uderzenie takie w głośniki nie wiem od czego to może być?

szkoda że nie da sie wyprowadzić 3 par jak w radiach z wyższej półki np stare dobre ALPINE 9883 ale dobre i to :) porada bardzo dobra :ok:

Po co wyprowadzac skoro nasze radia maja odpowiednie wyjscia oznaczone AR lub AA w zaleznosci jakie radio.

Kolego znalazłeś odpowiedź na to pytanie? Mam dokładnie to samo.

To samo w sensie podpięte pod zapalniczke czy takie uderzenie w głośnikach po odpaleniu ?  Jeśli uderzenie to jest od wzmaka, słabej jakości sprzęt i wyłapuje jakieś śmieci. Mam zamiar swój zmienić, ale cały czas jest coś ważniejszego 

Nie wprowadzone mam z radia a uderzenia przy włączeniu radia odpalenia itp. Wcześniej ten wzmacniacz miałem w innym aucie i nie było żadnego problemu. Przy wyprowadzaniu z radia rca nie dałem kondensatorów może w tym jest problem?

Wysłane z mojego ERROR

Kurcze ciężko powiedzieć, ja mam kondensatory i uderzenia są. W poprzednim aucie też miałem ten wzmak i było ok, a w vectrze już uderzenia są i wydaje mi się, że to po prostu słabej jakości wzmak i wyłapuje jakieś śmieci, nie wydaje mi się żeby było to przez rca wyprowadzone z radia 

No to możliwe że wzmacniacz lipny tylko z poprzednie radio było lepsze. Będzie trzeba zrazać jakiś układ czasowy do wyjścia wzmaka.

Wysłane z mojego ERROR

Gucio zakup sobie konwerter hi-low, ktory ma opcje remote i nie bedzie zadnych dziwnych trzaskow czy uderzen. ;)

Sygnal remote podłącza się bezpośrednio do radia nie potrzeba żadnych przeróbek i przekaźników. +12 mamy na pinie do sterowania anteny i sygnał zanika po wyłączeniu radia ok 20 sekund. Spotkałem się z opiniami że właśnie na tym pinie niektórzy mają napięcie ok 1.4 V możliwe że po zmianie kodowania w którym występuje TW na tym pinie pojawia się 12V jak u mnie. Co do uderzeń przy włączeniu i zakłóceniach przy odpaleniu zamontowanym sobie opozniacz do zalaczania kolumn. Czas zwłoki po włączeniu radia ustawiłem na 10 sekund jest to wystarczające i eliminuje wspomniany problem. Mając w samochodzie TW i podłączajac rca pod tylne głośniki zyskujemy automatyczne odcięcie wzmaka po włączeniu TW

Niby radio seria a takie możliwości.

Wysłane z mojego ERROR

A co napisalem kilka postow wyzej? Co to za skrot TW?

TW twin audio. Owszem napisałeś, ale bez szczegółów. Na tych pinach pojawia się napięcie w momencie włączenia radia i po wyłączeniu utrzymuje jeszcze ok 30 sekund. Z początku myślałem że jest tam stałe napięcie. A druga sprawa to informacja z innego form że jest tam 1.4V

Wysłane z mojego ERROR

Nie wiem kto ma tam 1.4V. Moze spalony wewnetrzny bezpiecznik na druku lub jakis tranzystorek sterujacy tym wyjsciem. Mam cdc40 i mialem tam normalnie napiecie 12-14V pomimo ze nie mialem TA. Teraz mam TA i tez tam pojawia sie 12-14V po wlaczeniu radia. Chyba nie ma radia ktore by nie mialo wyjscia z napieciem po wlaczeniu radia :D.

Możliwe że ma ktoś uszkodzone informacja pochodzi z forum astry też był poruszany temat remote.

Wysłane z mojego ERROR

Witam, koledzy mam taki mały problem, otóż podłączyłem sobie zestaw sub, wzmak, kondensator i konwerter hlc, remote przeprowadziłem z tylnej zapalniczki i teraz mam takie pytanie. Przed podłączeniem było tak, że wyciągałem kluczyk ze stacyjki i prąd w obydwu zapalniczkach (przód i tył) momentalnie gasł. A teraz wyłączę radio, wyciągnę kluczyk, zamknę auto i po jakichś 30-40 sekundach dopiero widzę, że wyłączają się zapalniczki no i zestaw CA. Tak samo jest jak podchodzę do auta i je otwieram z kluczyka, od razu widzę, że odpala się zapalniczka i słyszę włączający się wzmak (pika przy włączeniu). Czy ja coś źle podłączyłem, czy tak ma być? Dodam, że musiałem dokupić konwerter hlc gdyż poprzedni właściciel swój zabrał i miałem trochę zagwozdkę jak to podłączyć no ale gra i się udało tylko dręczy mnie ten prąd w gniazdach zapalniczek.