Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

MatiEvo9

Słaby hamulec czy to serwo ?

Recommended Posts

Witam . Mam problem straszny z hamulcami . Czytałem forum i przeczytałem troszkę tematów ale dalej brak efektów i mam pytanie do tych co mieli może z takim samym problemem styczność . Dźwignia wpada do podłogi ale przy końcu jest hamowanie ale nie takie jak być powinno .

Zalany nowy płyn, wymienione przewody hamulcowe na miedziane, układ odpowietrzony, wymienione przewody elastyczna z przodu na nówki, klocki są, zaciski nie trzymają, brak błędów, ABS jest, podmieniałem pompe hamulcową na nową brak efektu . Już mam dość zabawy z tym . Męczę się już 3 lata z tym i krok po kroku coś działam z tym ale ciągle to samo i wkońcu to trzeba zrobić bo strach jeździć tak . Czy może okazać się serwo winowajcą ? Na logikę pojmując serwo odpowiada za wspomaganie ale czy ma to jakiś związek z miękkim hamulcem ? Serwo u mnie syczy jak podpompuję także ale nie tak głośno tylko lekko . Hamulec na zgaszonym silniku twardy . Bardzo proszę o pomoc.

Ten zaworek zwrotny przed serwem sprawdzałeś? Ma być drożny oczywiście w jedną stronę.

Właśnie mi się dziś ułamało to kolanko co wychodzi z serwa i na nim jest ten wężyk do zaworu . Jak mi się urwało słychać było przez 2 sekundy syczenie . Mam już drugie jutro założę i zobaczymy ale wątpię że to to tylko będzie

Teoretycznie od serwa nie powinno się tak dziać, chociaż np. pamiętam że Gawlak pisał że miał taki przypadek w tikaczu. Poza tym zostaje odpowietrzenie, pompa, puchnące przewody i nieprawidłowo złożone zaciski. Pamiętam kiedyś jak u szwagra założyliśmy źle sprężyny (druty) w przednich zaciskach i był właśnie taki efekt

Teoretycznie tak ale praktycznie ? Hmmm....? Odpowietrzone nawet mikro bombelek nie leci . Odpowietrzane z zapłonem od tylnego koła najdalej i odwrotnie . Pompa jak wyżej pisałem podmieniałem nową i reakcja taka sama. Przewody miedziane są wymienione dodatkowo elastyczne nowe z przodu . Na przewodach grama rdzy nie ma . Zaciski założone jak najbardziej prawidłowo sprawdzałem i dodatkowo zawleczki o których piszesz są dobrze założone wszystko na miejscu . Tarcze równo zdziera nic nie trzyma abs łapie . Już mnie k*******ca strzela z tymi hamulcami . Podciśnienie pójdzie już wpada wszystko ale siła hamowania jest ale przy końcu . Dodatkowo na wyłączonym twardy . Teraz to kolanko od serwo mi się urwało wczoraj i jechałem troszkę bez wspomagania i niby jest twardy ale jak przychodzi do hamowania to do połowy wpadnie . Czy może gdzieś to powietrze siedzieć jeszcze w pompie ??? Można jakoś komputerem ją ruszyć ? Bo już od zmysłów odchodzę co to może być . Kolega kupił Vectre na części całą to mam wszystko serwo itp . Bd wymieniał po kolei wszystko i zobaczymy gdzie będzie tkwił problem . Zdam relacje

Przypomniało mi się jeszcze że kiedyś w peugeocie (bez abs) miałem problem z odpowietrzeniem i pomogło dopiero odpowietrzanie na odpalonym samochodzie, kiedy działało serwo. U siebie rozbierałem praktycznie cały układ hamulcowy i nie było problemu z odpowietrzaniem

Może faktycznie zapowietrzone to dziadostwo jest . To muszę na odpalonym jeszcze spróbować bo już pomysłów nie mam . Wymieniłem przed chwilką zawór zwrotny z przewodem od używki i lepsza jest reakcja hamowania ale pedał dalej wpada . Zakupię zawór nowy i odpowietrzę a jak to nie pomoże to pomyślimy dalej co i jak . Dziękuję kolego serdecznie za podpowiedzi