Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
tomsyl79

Vectra c 1.9 CDTI 150 KM Nie odpala

Polecane posty

Witam! Od jakiegoś czasu mam problem z odpalaniem mojej Vectry. Problem powtarzał się już kilka razy w podobny sposób. Rano samochód bez problemowo odplał, dojeżdżam do pracy parę kilometrów i tam auto stoi kilka godzin. Około południa kiedy chcę skorzystać z auta samochód już nie chce palić. Przy kręceniu silnik mocno wibruje i pojawia się słynny samochodzik z kluczykiem. Po podłączeniu pod komputer pokazuje bląd czujnika chyba na szynie (nie pamiętam numeru błędu).Mechanik nie potrafił dwóznacznie określić który to może być czujnik i ostatnio kupiłem na własne ryzyko czujnik ciśnienia paliwa (ten przykręcany do pompy wysokiego ciśnienia). Nie wiadomo czy to zbieg okolicznośći ale po założeniu czujnika auto zapaliło od pierwszego razu i tak jeździłem bez żadnych problemów przez 9 dni kiedy problem pojawił się na nowo. Komputer pokazuje ten sam błąd. Pomóżcie albo dajcie namiary na dobrego mechania w woj. lubelskim

a nie będzie to coś z wtyczką? instalacją el przy wtyczce od tego czujnika? Miałes jakies inne problemy? szarpanie, utraty mocy?

Coz przydalby sie nr bledu.Moze ktos z forumowiczow ma opcoma i by znalazl chwilke.Bo tak to mozna pol auta powymieniac.

Auto stoi u mechanika i w poniedziałek dowiem się od niego jaki błąd konkretnie pokazuje. Odnośnie szarpania czy utraty mocy to na szczęście nic takiego nie miałem. Miałem jeszcze parę razy przypadek że w trakcie jazdy samochód gasł.Pół roku temu wymieniłem kolektor (standardowy problem ze sterowaniem klap wirowych) i od tamtej pory auto w trakcie jazdy nie gaśnie. W poniedziałek podam numer tego błędu, może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Sprawdzę też tą wtyczkę

Witam.Sprawdziłem dzisiaj ten bład i po podłączeniu pod komputer pokazuje

P0090 - zawór regulacji ciśnienia w rampie

- nieciągły

Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem i rozwiązał go proszę o pomoc

p0090- Obwód zaworu elektromagnetycznego

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

ciśnienia szyny,

Czytałem po innych forach ,że niby pompa paliwa

Z neta:

"Lista jest dość krótka - zawór sterujący ciśnieniem na listwie wtryskowej. Taki z wtyczką pod kątem.
No, może jeszcze zawór na pompie i sterownik silnika."

Ten zawór na pompie wymieniłem i jeździłem 9 dni bez problemu. Teraz samochód raz pali raz nie. Zawór sterujący ciśnieniem na listwie wtryskowej po odpięciu od niego wtyczki pokazuje dodatkowy jeszcze inny błąd, więc on jest chyba dobry. Może ten sterownik silnika? Jestem coraz bliżej myślami z wizytą w ASO bo powoli tracę nadzieję że uda się to zrobić tanim sposobem

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...