Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Piotrek10.10

Luźne przewody pod maską

Recommended Posts

Witam,

Otóż ostatnio zaczęło coś mi stukać(odgłos jakby coś było luźno i sie obijało) z przodu auta( tylko na wybojach lub po najechaniu na studzienkę), na początku myślałem, że może po wymianie opon któreś koło jest niedokręcone jednak to nie to. Więc zacząłem rozglądać się pod maską silnika czy coś nie lata no i okazało się że tuż za przednim zderzakiem przed chłodnicą idą przewody elektryczne(w plastikowych rurkach) nie wiem dokładnie od czego ale domyślam się, że od halogenów no i z prawej strony(stojąc przodem do silnika) ten przewód jest bardzo luźny razem z wtyczką i leży na podwoziu(normalnie można jego ręką podnieść na 10 cm do góry i spowrotem położyć. No i od razu myśl,że gdzieś się wyczepił i na wybojach podskakuje i stuka, jednak nigdzie nie mogę znalesć do niego zaczepu. No i mam prośbę czy któryś z kolegów nie mógł by w swoim samochodzie sprawdzić czy także nie ma luźno tych przewodów i podpowiedzieć mi jak one powinny być zaczepione,a może powinny być tak luźno, a stuka coś innego. Przy najbliższej przejażdżce spróbuję przykleić go taśmą izolacyjną i sprawdzę czy stuki dalej występują, a po niedzieli jestem umówiony z mechanikiem na wymianę oleju to najwyżej powiem żeby poszukał czy to coś nie w zawieszeniu.

one maja jako tako zaczepy w okolicach kratek, lepiej zabezpiecz go na taśmę lub opaskę zaciskowa, a jak będziesz u mechanika to na kanale/podnośniku sprawdźcie czy przypadkiem nie pojawiły się luzy w zawieszeniu.

Dzięki za podpowiedź gdzie szukać i faktycznie oprócz zaczepu dam jeszcze trochę taśmy, bo na tych naszych wertepach to pewnie niebawem znowu wyskoczy, a jak się urwie to będzie tylko roboty niepotrzebnej. A co do zawieszenia to powiem, żeby skontrolował i przy okazji silnik osłuchał.

Stukającego przewodu pod maską raczej nie usłyszysz

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Stawiam na coś innego

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Przewodu nie, ale plastikowej wtyczki, która na wyboju podskakuje i obija się o część przedniego zderzaka myślę, że chyba tak. Tym bardziej, że championes1 podpowiedział, że one mają zaczep a u mnie jest luźno. Trochę poszukałem w sieci i znalazłem foto:

Please login or register to see this link.

tam na kratce widać złączkę(wtyczkę) ona u mnie się odczepiła i jest luźno.