Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Piotrek10.10

Luźne przewody pod maską

Polecane posty

Witam,

Otóż ostatnio zaczęło coś mi stukać(odgłos jakby coś było luźno i sie obijało) z przodu auta( tylko na wybojach lub po najechaniu na studzienkę), na początku myślałem, że może po wymianie opon któreś koło jest niedokręcone jednak to nie to. Więc zacząłem rozglądać się pod maską silnika czy coś nie lata no i okazało się że tuż za przednim zderzakiem przed chłodnicą idą przewody elektryczne(w plastikowych rurkach) nie wiem dokładnie od czego ale domyślam się, że od halogenów no i z prawej strony(stojąc przodem do silnika) ten przewód jest bardzo luźny razem z wtyczką i leży na podwoziu(normalnie można jego ręką podnieść na 10 cm do góry i spowrotem położyć. No i od razu myśl,że gdzieś się wyczepił i na wybojach podskakuje i stuka, jednak nigdzie nie mogę znalesć do niego zaczepu. No i mam prośbę czy któryś z kolegów nie mógł by w swoim samochodzie sprawdzić czy także nie ma luźno tych przewodów i podpowiedzieć mi jak one powinny być zaczepione,a może powinny być tak luźno, a stuka coś innego. Przy najbliższej przejażdżce spróbuję przykleić go taśmą izolacyjną i sprawdzę czy stuki dalej występują, a po niedzieli jestem umówiony z mechanikiem na wymianę oleju to najwyżej powiem żeby poszukał czy to coś nie w zawieszeniu.

one maja jako tako zaczepy w okolicach kratek, lepiej zabezpiecz go na taśmę lub opaskę zaciskowa, a jak będziesz u mechanika to na kanale/podnośniku sprawdźcie czy przypadkiem nie pojawiły się luzy w zawieszeniu.

Dzięki za podpowiedź gdzie szukać i faktycznie oprócz zaczepu dam jeszcze trochę taśmy, bo na tych naszych wertepach to pewnie niebawem znowu wyskoczy, a jak się urwie to będzie tylko roboty niepotrzebnej. A co do zawieszenia to powiem, żeby skontrolował i przy okazji silnik osłuchał.

Stukającego przewodu pod maską raczej nie usłyszysz

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Stawiam na coś innego

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Przewodu nie, ale plastikowej wtyczki, która na wyboju podskakuje i obija się o część przedniego zderzaka myślę, że chyba tak. Tym bardziej, że championes1 podpowiedział, że one mają zaczep a u mnie jest luźno. Trochę poszukałem w sieci i znalazłem foto:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

tam na kratce widać złączkę(wtyczkę) ona u mnie się odczepiła i jest luźno.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...