Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
markol8787

vectra c nie odpala

Recommended Posts

Witam

Mam taki problem z moją vectra kręci ale nie odpala po podlaczeniu do kopa nie pokazała żadnych błędów które były by przyczyną nie odpalania. Mechanik stwierdził że pewnie któryś z wtryskow padł. Proszę o radę kolegów z forum czy mechanik może mieć rację? I przy padnietym jednym wtrysku auto nie odpala? Powiedział że regeneracja wtrysku 500zł? Co wy na to?

Pozdrawiam.

Witam

Jesli jeden wtrysk bedzie uszkodzony to auto powinno odpalac z tym, że poprostu nierówno bedzie pracowac. Kolego czy napweno masz paliwo w zbiorniku? czy rozrząd był wymieniany w czasie? jak do tego doszło zgasła w trakcie jazdy czy auto normalnie zgaszone a kolejny raz juz nie pali?

Paliwa w zbiorniku jest jakieś 3/4. Rozrząd był wymieniany jakieś 1,5 roku temu od tamtej pory zrobiłem jakieś niecałe 30 tys. Auto normalnie jechało, zaparkowałem, zgasiłem silnik a za jakiś czas auto tylko kręci i nie odpala.

Proponuje na początek zresetowac komputer czyli odłączyc klemę na 20min i podłączyć. jak nie to sprawdzic czy jest cisnienie na listwie wtryskowej.. poluzowac lekko rurkę z któregos wtrysku i na chwile zakręcić.

Jesli trzeci wtrysk padl auto moze nie palic. W astrze znajomego tak bylo. W silniku Z19DTL. Tez nie bylo bledow a auto nie chcialo zapalic. Po 3 dniach szukania i sprawdzania wszystkiego po kolei padlo na wtrysk. Po wymianie wszystko chodzilo dobrze. Wiec moze tu podobny przypadek. Kupilismy wtedy uzywke - ale po pomiarze byly ladne dawki wiec jest OK

Ewentualnie moze pompa wstepna? trzeba by sprawdzic czy podaje paliwo. Najlepiej zdjac przewod przy filtrze paliwa i przekrecic stacyjke. Jesli podaje to stawialbym na wtrysk jesli nei podaje to wiadomo ze cos z pompa. Jesli z pompa jest cos nie tak to tez nie bedzie bledu w komputerze.

Edited by Deksiu

Właśnie ta pompka co jest w baku nie daje ciśnienia. Po przekręceniu kluczyka pompka się nie odzywa. Podłączyłem ją na krótko i jest dział !!! daje ciśnienie na filtr paliwa. A wiecie jaki przekaźnik i bezpiecznik za nią odpowiada?