Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
dinoq1w2e3r4

Błędy w światłach U1501-00 i U1511-00

Recommended Posts

Witam mam od jakiegoś czasu problem z xenonami. Wywala mi błąd adaptacyjnych świateł i coś o samopoziomowaniu. Dziś po zniknięciu tego błędu wyświetliło mi "usterka lewego światła mijania" czy coś takiego. Po podpięciu OP-COMA znalazłem dwa błędy U1501-00 i U1511-00.

Czy ktoś wie co oznaczają i co dzieje się z moimi światłami? Auto Insignia 2.0 turbo 4x4 2008 r. sedan

takie tłumaczenia znalazłem:

1511 00 (K26 Moduł sterujący reflektorów) LIN Bus 1 Utrata komunikacji z urządzeniem 1 (E13L reflektorów Montaż lewo)

U1511 00 (K26 Headlamp Control Module) LIN Bus 1 Lost Communication With Device 1 (E13L Headlamp Assembly Left)

U1501 00 LIN Bus 1

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Może coś pomoże

kurcze ja po niemiecki nie gawarit. ktos ma pomysl gdzie szukac przyczyny bledow i jak im zapobiac?

Z błędu wynikało by ,że moduł sterujący lampa uszkodzony.Po włączeniu świateł oba reflektory się poziomują?

Tak za każdym razem

Może coś nie łączy na stykach od czasu do czasu. Z widocznych spraw w ASO doszukali się pękniętej obudowy czujnika poziomowania tego na wahaczu

Jak byłeś w ASO to powinni wiedzieć co to za błędy i możliwe przyczyny

Wiele rzeczy powinni ale nie wiedzą, twierdzą że komp nic nie pamięta a jedyne co widzą to pękniętą obudowę czujnika

Moze miał jakiś niekontakt i w pamięci zostawił. Z tego co mi się udało zrozumieć to że moduł lampy takie sypie błędy

No dzięki, i to chyba lewej? Ale może ktoś wie czy to się kończy moduł kończy czy może coś innego?

W którym miejscu jest ten moduł? da się dojść do niego ręką bez zdejmowania lampy?

Zastanawiam się jeszcze czy winny nie jest silniczek sterujący skręcaniem lampy na zakrętach, w VC była to dość częsta przypadłosć

Please login or register to see this quote.

Ale tu chyba powinna zapalić się kontrolka od adaptacyjnego systemu oświetlenia

No pisałem że wyświetla komunikat o adaptacyjnym oświetleniu, kontrolka świeci jedna żółte światło z strzałkami góra/dół

Cały czas tym się sugerowałem

Generalnie co parę dnia wywala mi na wyświetlaczu dwa komunikaty o samopoziomowaniu i o adaptacyjnych światłach + do tego zapala się żółta kontrolka światło z strzałkami góra dół. Swiatła wtedy przestają skręcać i nie działają długie. Często pomaga restart silnika a jak nie to piąchoterapia na reflektorze. Po ostatniej pojawił się jednorazowo komunikat o awarii lewego św mijania, żarówka świeciła prawidłowo i po restarcie silnika błąd zniknął.

Ciężko mi to dokładniej opisać. Dodam jeszcze że najczęściej, a może zawsze jeszcze tego nie ogarnąłem błąd wywala przy skręcie - na łuku, rondzie ...

No i w pamięci są te dwa błędy co pisałem

Edited by dinoq1w2e3r4

Skoro stukanie w leflektor pomaga to chyba tu trzeba szukać przyczyny.Pewnie najlepiej rozebrać lampę i przyjrzeć się bebechom

Tez tak myślę. Zobaczę w sobotę może coś się uda. Może ktoś kojarzy jakiś dobry serwis xenonow w warszawie albo Legionowie ? Chętnie bym oddał ten problem w dobre ręce. Do aso nie dam bo mi pół auta wymienia zanim trafia na wadliwa czesc

Ja tam na swoje ASO nie narzekam.

to masz szczescie. moi jak uslyszeli o tym problemie stwierdzili ze te bledy nie zapisuja sie w pamieci i nieda sie stwierdzic co to za problem

Może tak być.Pamiętam,że na przykład błąd spalonej żarówki nie zapisuje się w pamięci.

moze ale nie jest. bylem na opcomie i wszystko pisze co bylo

A ten kto sprawdzał op comem nie wykasował czasem błędów?

Heh nie on sprawdzał po wizycie w ASO

Moduły AFL są pod lampami, moduł skrętu w lewej lampie (z boku od strony błotnika).

Jeśli to co napisałeś jest w statusie jako "nie występuje" to był to chwilowy zanik komunikacji z lewą lampą (po CAN), możliwe, że dotyczyło to jednego z modułów, obu modułów albo żarówki (xenon albo doświetlanie). Te błędy są aktywne czy nie?

Zrób test świateł opcomem albo techem, o ile pamiętam jest taka opcja...

Bixy miałeś dokładane (?) o ile pamiętam więc być może jakiś styk zaśniedział, nie kontaktuje chwilowo.

Edited by Piotreq

Cześć. Bixy dokładam w Vectrze i chodzą aż miło. Ten problem mam w Insigni

... teraz doczytałem pierwszy post...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Tak czy inaczej problem tyczy lewego reflektora więc może mimo to warto go zdjąć, rozpiąć wtyczki i będzie to jakieś rozwiązanie, coś się zawsze w ten sposób wyjaśni.

no mam nadzieje. w sobote sie do tego wezme bo w tygodniu jak mam czas to juz ciemno jest. sporo roboty z tym?