Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Postremus

Brak mocy/brak dawki paliwa

Recommended Posts

Witajcie, w weekend wracam sobie z dłuższej podróży, lecą sobie autostradą czy tam drogą szybkiego ruchy, jak zwał tak zwał 120 na godzinę, chcąc wyprzedzić Asterke w Kombiaku wcisnąłem gaz, prędkość wzrosła do 130 i tu zaczął się problem... raz samochód próbował się zatrzymać (uczucie hamowania), a po chwili tak jakby mu nie dochodziło paliwo. Miał ktoś z was podobny problem? Od czego zacząć? Rozumiem, że moja Vectra nie jest demonem prędkości z 75 konnym silnikiem ale te 140 spokojnie powinien pojechać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Może faktycznie tego paliwa brakować jeśli np pompa paliwa bedzie niedomagac.

Rozumiem ze zwolniłeś i normalnie dojechales do celu ?

Zwolniłem tylko do 120 i jechał normalnie, później przy 120 przyśpieszał i jak tylko wszedł na 130 no troszkę ponad znowu to samo.

Jeśli masz LPG to masz parownik do regeneracji. Jeśli nie masz LPG, najszybciej pompa choć nie koniecznie od razu jej mechanika może to być nawet przewód przy pompie który lubi się delikatnie zsiekać. Odpal, wdepnij gaz w podłogę i zobacz, jak przerywa na wysokich obrotach to łap za klucze i szukaj.

Właśnie na sucho nic się nie dzieje. Teraz jeszcze zauważyłem, że jak chce wykręcić na max obroty np. na biegu drugim jest podobny efekt tak jakby samochód zatrzymywało.

Gazu nie mam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Postremus

To znaczy że tylko przy obciążeniu się coś dzieje, pompa jak by była uszkodzona to na sucho by to pokazała raczej. Zaczynać trzeba od podstaw, na początek filtr paliwa, kable WN i świece.

Coś mocno mi pasuje tutaj cewka zapłonowa ale bez wymiany podstaw dalej nie ruszysz.