Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

klopsik

Woda z wydechu , ubywa wody ze zbiorniczka

Recommended Posts

Witam wszystkich , ostatnio dodałem post z filmem jak dymi mija vectra

Please login or register to see this link.

. Dziś zauważyłem że z tłumika wylatuje w dużych ilościach woda (pare razy przygazuje do ok 3 tys i jest sporo wody pod tłumikiem )niezależnie czy jest ciepły czy jest zimny silnik .Odrazu dodam że ok 2 mies temu moja siostra jak pozyczyła vectrę to z jej opowiedzi wpadła w błoto i mówiła że mocno go gazowała czyli może go zagotowała . Dodam też że ubywa mi pwody w zbiorniczku wyrównawczym i tu nasuwa się moje pytanie czy to dymienie może być związane np z tym że powiedzmy silnik pali wode która dostaje się do komory spalanie (?) np przez uszkodzoną uszczelkę ?

Please login or register to see this quote.

Jak najbardziej.

Jak masz płyn zalany to ten dym z tłumika powinien mieć słodkawy zapach

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Sprawdź porządnie czy nie masz gdzieś minimalnych wycieków że od razu płyn pociekając po wężu czy zaworze jakimś odparowuje od razu i nie widać tak na prawdę wycieku.

mam wode z koncentratem , sprawdzałem niby wszystkie przewody szczelne

odkrec swiece i przyswiec latarka na tloki jak bedzie ktorys mokry to glowica do gory i wymiana uszczelki ostatnio to przerabialem u siebie

Edited by wisnia1975

ok jutro sprawdzę dzięki

czy to może świadczyć o uszkodzonej UPG

Please login or register to see this link.

? w odmie odpowietrzania jest podobnie

Moze swiadczyc o uszkodzeniu uszczelki.Sprawdz jeszcze poziom oleju czy sie nie zwiekszyl,weze czy nie puchna,czy w zbiorniczku wyrownawczym sa tluste plamy,czy plyn babelkuje w zbiorniczku,jak chodzi silnik na wolnych obrotach?czy rowno?,jak odpala? czy ciezko?

okeju ubywa

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> w zbiornicznu nic nie widze ale czasami jak wyciagne bagnet to jest troche w ;masle;

to ze masz pokrywę taką a nie inną to świadczy o krótkich przejechanych dystansach na niedogrzanym silniku.

tym bardziej o tej porze roku.

Jeśli nie latasz trasy na ciepłym silniku lub nie jeździsz dużo po mieście jak już się termostat odpali to takie zjawiska są standardem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak nie masz katalizatora to normalne że woda z rury leci a tym bardziej jak pisałem że krótkie dystanse na niedogrzanym silniku

Bo to 1.6 16V temu tak.

Kiedy zmieniałeś olej i opisz twoją codzienną jazdę, czy nie jest tak jak wyżej pisałem ?

Kiedy olej zmieniałeś ?

może warto płukankę zrobić i zapodać nowy olej ?

olej zmieniany ok 7 tys temu trasy krótkie ale czasami 100 dziennie , ale dodam ze kiedys tego nie mialem tylko sie to zrobilo po tym przegrzaniu i wody tez ubywa no i dymi

koledzy dzis po trasie 100 km zauważyłem że przybyło oliwy i po przygazowaniu z wydechu leje sie woda czy to świadczy juz na 100 o UPG ?

Edited by klopsik

Klopsik, a czy auto się nie przegrzewa? Przejedź się trochę, tak żeby porządnie nagrzać silnik i sprawdź czy węże od chłodnicy są twarde. Otwórz też zbioriczek wyrownawczy płynu chłodniczego i obserwuj jak się będzie zachowywał płyn, czy np pójdzie do góry, czy ze zbiorniczka zejdzie duże ciśnienie

auto sie nie grzeje weze ok ale od dzis jest inny problem , woda sie leje nawet na gorącym silniku , chodzi na 3 gary jechać się nie da co robić bo już nie wiem ?

Podpowie ktos co robic ?

Sprawdzone ciśnienie na cylindrów

Napisane z mojego Szajsunga

pozdrawiam odorek :-)

chodzi ci zeby sprawdzic kompresje ? Bo tak mysle ze moze byc przedmuch na uszczelce

Dokładnie o to mi chodzi

Napisane z mojego Szajsunga

pozdrawiam odorek :-)

Musze jakos zalatwic miernik to pomierze