Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Visby

VB CDX Brak ogrzewania

Polecane posty

Witam

Wczoraj odzyskałem swoje auto, które już od 2 miesiący stało u mechanika. Wcześniej nie pojeździłem nim długo, ponieważ od razu po zakupie dałem go do serwisu, więc nie wiem co tam jeszcze za niespodzianki się w nim kryją. Przed odjazdem mechanik powiedział, że ogrzewanie nie działa, ponieważ problem tkwi w klapach sterujących, które ustawione są w pozycji zimnego powietrza i trzeba konsole ściągnąć, żeby się do nich dostać. Dzisiaj praktycznie cały dzień jeździłem samochodem i bez ciepłego nawiewu nie było za ciekawie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Nie wiem czy posłuchać mechanika, ponieważ na komputerze wyświetla mi komunikat o płynie chłodniczym. Na dodatek zauważyłem, że bardzo wolno silnik się nagrzewa. Czy to może być jakoś powiązane i kogo się bardziej posłuchać, mechanika albo komputer?

Pozdrawiam

Edytowano przez Visby

w czym problem zeby dolac plynu

jesli sie nie poprawi to szukac dalej

problemy z grzaniem sa opisane na forum

od zapowietrzenia

przez padniety zawor nagrzewnicy

klapki nie padaja tak czesto jak sie wydaje

Edytowano przez gawlak

Nagrzewnica się grzeje a przy przełączaniu kierunku dmuchania słychać głośną pracę chyba siłowników.

Mam jednak ważniejszy problem. Temperatura silnika nie przekracza 3 niebieskiej kreski a podczas dłuższego postoju w korku dźwiga się do 90. Termostat cały czas otwarty i do wymiany?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Tak.

Może jeszcze zawór nagrzewnicy walnięty być, ale to musisz sprawdzić

Termostat wymieniłem i działa na 100% tylko teraz problem w tym, że silnik nagrzewa się do max 80 stopni i to dopiero po 20 km.

Climatronic i Eco nie grzeje nie wiem czy w jakiś sposób jest to powiązane .. podejrzewałem zawór nagrzewnicy albo klapki.

Co powinienem teraz sprawdzać?

Problem z ogrzewaniem dalej występuje.

- Żółte przyłącze twardo siedzi w gnieździe climatronika.

- Sprawdzałem rurki od nagrzewnicy i obie aż parzą (tak powinno być?)

- Chcę jeszcze sprawdzić klapkę sterującą temperaturą nawiewu, ale nie wiem z której strony się do niej dobrać?

Jeszcze jedna sprawa ... czy jak włączam klimatyzację na "Hi" to wentylator na chłodnicy też się włącza. Czy jest to normalne?

Dobra, to może takie pytanie. Dostanę się do cięgna regulacji temperatury nie ściągając całego pulpitu? Sięgne do niego przez ten mały plastik znajdujący się zaraz przy pedale gazu?

zdejmij plastik i zobacz

nie wiem jak jest w klimatronicu

w manualu trzeba demontowac deske

Trzeba rozebrać całą deskę, ale udało mi się coś tam po omacku "wymacać" i jest tam jakaś klapka która lata sobie luzem więc wydaje mi się że czegoś jej brakuje albo od czegoś się odczepiła, urwała.

Temat do zamknięcia.

Podwód braku ogrzewania to wypięta wtyczka silnika regulującego mieszaniem powietrza

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Visby

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...