Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
motox

Nowy tłumik końcowy

Recommended Posts

Witam

Zamierzam w x20xev zmienić tłumik końcowy, bo mój chyba sie troche wypalił bo chodzi dość głośno i teraz chcę kupić nowy tylko nie wiem jakiś firmy wybrać żeby był cichy, bo słyszałem że niektóre nowe chodzą dość głośno..

Zależy czy idziesz w zamiennik ogryginału czy jakis sportowy, określ się

Jeśli pod sportowy coś szukasz polecam Mugen Silencer WM koszt około 130pln. Lekki z wyjmowaną wkładką wyciszającą, nie ryczy zmienia jedynie dźwięk końcowy na miły dla ucha rasowy ton. Na trasie jest znośny, jak coś odwali można wyjąć wkładkę wyciszającą i pobudzić sąsiadów. Minus jest taki że na pierwszy rzut oka wygląda tandetnie, bo wykonany jest z cienkiej blaszki Ale jak po asfalcie nim tarł nikt nie będzie to wytrzyma długo. No i nie wygląda za zderzak jak komin fabryki cementu co ma miejsce przy Remus'ach. Zresztą według mnie Remusy to rurka od srajtaśmy, jeden gwint z Remusem a całkiem bez końcowego efekt ten sam : BUUUUUUUUUUU BUUUUUUUUU PACH BUUUUUUUU hehe.

Najlepsza moim zdaniem propozycja jeśli chodzi o cenę / efekt. Aktualnie użytkuję takiego Mugena w 3 samochodzie i nie zamienił bym na inny.

Lisek a jak chcesz go podwiesić skoro nie ma uchwytów montażowych i chyba raczej średnica nie odpowiada standardowej rurce vectry

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> pokaż jak u ciebie to wygląda moze ja sie skusze i koledze odsprzedam komin irka czyli irmscher box jest cichutki jak na sportowy tłumik a wyglada on tak

Please login or register to see this link.

Edited by łukasz vectra B

O tym jak podwiesić nie pisałem... uznałem że jest to oczywiste.

Do tłumika dostajemy opaskę, niestety jest mało solidna. Dlatego wystarczy dorobić taką samą opaskę z innej blachy najlepiej szerszej i dospawać do niej dwa kawałki drutu wygięte na wzór zaczepów. Nie polecam spawać bezpośrednio do tłumika bo jak pisałem jego powłoka jest cienka i prędzej czy później wyrwie dziury.

W kapciach teraz nie pójdę robić zdjęć... ale tu macie rysunek

średnica też nie jest problemem, w tłumiku jest 58mm a w rurce dalej jest 60mm czyli 2mm różnicy co nie ma znaczenia po zespawaniu. Ja do rury tłumika dospawałem cześć wyciętą ze zwykłego tłumika z mocowaniem.

Pierwszym razem na warsztacie pobrali mi 40zł za montaż czyli zrobienie opaski i dospawanie rurki z mocowaniem. Później robiłem to sam.

Jak ktoś chce mogę opaskę wysłać

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> na koszt odbiorcy wiem że gdzieś leży jedna dokładnie do tego tłumika tylko nie pamiętam z którego opla... chyba z Astry, zaczepy są takie same ew. będzie trzeba podgiąć pod średnicę i gumy.

Edited by ChudyLis

ooki dzieki za wyjaśnienie jak bedziesz mial chwile czasu to zrob kilka fotek lub filmik i wyslij mi na pw zeby nie spamowac tutaj:)

Tutaj porównanie na foto w niebieskiej Remus a w drugiej właśnie ten Mugen tylko tutaj jest on zamontowany na skosa ale jak ktoś chce można na wprost.

Ps. foto jakieś duże wyszło trzeba zapisać na dysk najpierw i dopiero widać szczegóły. Jak się ociepli to zrobię foto od spodu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

fajnie wyglada pod skosem i tez myślalem nad malowanym na czarno ze skośnym

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> szkoda ze blizej nie ieszkasz bym oblukał na zywo jak to jest zrobione:)

Jak dla mnie mugen to końcówkę ma jakąś taką dużą.. a też chciałbym żeby w trasie było dość cicho, szukałem irmscher dwururkę ale nie mogę znaść, może ktoś poleci jakiś zamiennik ale kształtem jak w oryginale.

Please login or register to see this quote.

ode mnie mozesz irka komin kupic za 150 plus wysylka ok 30zl ale jak chcesz jest cicha z delikatnym mruczkiem

Nie żebym chciał komuś dogryźć bo sam mam... ale taki duży niklowany komin to takie festyniarstwo trochę. Wybulisz 500zł na wydech i masz z tyłu baniak 20kg wagi co rwie gumy.

Ja jak na swojego remusa patrzę to przypomina mi się reklama Lion'a z tą tuningowaną furką

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Irmschera to pewnie sam bym kupił jeszcze choć by dlatego że mam dużo elementów od irmiego ale jak ktoś chce ciszy to proponował bym seryjny wydech z dobraną ładną końcówką których na ryku jest cała masa. Jest cicho, jest ładnie, jest praktycznie i na pewno mniej ludzi wyśmieje ładną końcówkę niż taki typowy baniak. A to że przelot to likwiduje jakieś opóźnienia czy koni dodaje to dla zwykłego kierowcy jest mit bo tego nie odczuje jak odcinkę słyszy raz w roku.

To tak jak ze sportowymi pedałami gazu/sprzęgła/hamulca niby jest tuning sportowy ale jedyna zaleta to to że żona w szpikach nie pojedzie

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

mi tam irek box się podoba fajnie cichutko mruczy a ze wygląda jak wygląda kwestia gustu , też bym radził oryginalny tłumik jak chcesz żeby było cicho , lisek nagraj video jak pracuje twój tłumik

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

łukasz vectra B, ja bym kupił irmscher ale tylko tą dwururkę jajowatą, myśle że każdy wie o jaki chodzi ale nie widzę żeby ktoś taki sprzedawał.

Więc jakiej firmy polecacie kupić, najlepiej ktoś kto użytkował i ma swoje zdanie na temat tłumika.

ja zaraz Ci znajdę na OLX są

są rożne proszę