Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

zmosmo

sterowanie klapką wlotu powietrza problem

Recommended Posts

Witam,

Wymieniałem wentylator nawiewu (bo poprzedni świstał) w Vectra-C 2002r. z manualna klima i coś chyba przy okazji zepsułem. Efekt jest taki, że wentylator chodzi jedak powietrze nie dmucha z kratek. Wstępnie zdiagnozwałem, że po włączeniu wentylatora klapka od strony filtra kabinowego nie podnosi się, a chyba powinna. Co mogłem zepsuć i jak to można naprawić? Nie zabardzo wiem jaka część odpowiada za podnoszenie klapki i jak do niej dojść.

Trochę walczyłem z wyciągnięciem starego i włożeniem nowego wentylatora więc chyba to może być przyczyną tego problemu.

Pozdrawiam,

Piotrek

zmosmo@poczta.onet.pl

Za tą klapkę odpowiada silniczek obiegu wewnętrznego zlokalizowany po prawej stronie wentylatora. Musisz ściągnąć schowek i widać go na wprost. Mogłeś zapomnieć podłączyć Wtyczkę do niego lub tryba się w nim wysypały ( to bolączka VC ), ale wtedy by było słychać terkotanie. Jest osobny temat o tym. Poszukaj na forum, są tam zdjęcia i ewentualnie nr silniczka.

Możliwe też że silniczek działa, ale nie siedzi w prowadnicy.

Edited by Pancer78

Dodam,ze jak ktos ma zdolnosci manualne i wywalilo malo zabkow to da sie to naprawic.Dwa razy robilem i dziala jak nowka:)

Please login or register to see this quote.

Strasznie trudny dostep do srubek. Masz jakis sposob albo narzedzie na odkrecenie tych srubek?

Edited by matoslaw

Mi robił to kolega z małymi rączkami. Wymienił silniczek w 35 min. Ja przez 30 nawet nie ruszyłem jednej śruby :/ Musisz mieć bit torx 20 i kombinerki. Więcej nie widziałem bo już byłem zły na te śrubki.

Zrobiłeś już? Porzy wyrobionym/urwanym trybku niekoniecnie słychać terkotanie. Może stanąć. U mnie tak było. Wyciągnięcie trudne nie jest tylko trzeba przedłużenie do torx. Przed przykreceniem sprawdź czy działa

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">