Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

zmosmo

sterowanie klapką wlotu powietrza problem

Polecane posty

Witam,

Wymieniałem wentylator nawiewu (bo poprzedni świstał) w Vectra-C 2002r. z manualna klima i coś chyba przy okazji zepsułem. Efekt jest taki, że wentylator chodzi jedak powietrze nie dmucha z kratek. Wstępnie zdiagnozwałem, że po włączeniu wentylatora klapka od strony filtra kabinowego nie podnosi się, a chyba powinna. Co mogłem zepsuć i jak to można naprawić? Nie zabardzo wiem jaka część odpowiada za podnoszenie klapki i jak do niej dojść.

Trochę walczyłem z wyciągnięciem starego i włożeniem nowego wentylatora więc chyba to może być przyczyną tego problemu.

Pozdrawiam,

Piotrek

zmosmo@poczta.onet.pl

Za tą klapkę odpowiada silniczek obiegu wewnętrznego zlokalizowany po prawej stronie wentylatora. Musisz ściągnąć schowek i widać go na wprost. Mogłeś zapomnieć podłączyć Wtyczkę do niego lub tryba się w nim wysypały ( to bolączka VC ), ale wtedy by było słychać terkotanie. Jest osobny temat o tym. Poszukaj na forum, są tam zdjęcia i ewentualnie nr silniczka.

Możliwe też że silniczek działa, ale nie siedzi w prowadnicy.

Edytowano przez Pancer78

Dodam,ze jak ktos ma zdolnosci manualne i wywalilo malo zabkow to da sie to naprawic.Dwa razy robilem i dziala jak nowka:)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Strasznie trudny dostep do srubek. Masz jakis sposob albo narzedzie na odkrecenie tych srubek?

Edytowano przez matoslaw

Mi robił to kolega z małymi rączkami. Wymienił silniczek w 35 min. Ja przez 30 nawet nie ruszyłem jednej śruby :/ Musisz mieć bit torx 20 i kombinerki. Więcej nie widziałem bo już byłem zły na te śrubki.

Zrobiłeś już? Porzy wyrobionym/urwanym trybku niekoniecnie słychać terkotanie. Może stanąć. U mnie tak było. Wyciągnięcie trudne nie jest tylko trzeba przedłużenie do torx. Przed przykreceniem sprawdź czy działa

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...