Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

grenek9

Drgania kierownicy na biegu jałowym.

Recommended Posts

Witam. Znalazłem podobne tematy ale nie do końca takie same. Mianowicie dosyć mocno drga mi kierownica na wolnych obrotach (luz) podczas postoju. Wystarczy, iż auto toczy się z minimalną prędkością i w/w objawu brak. Minimalne wciśnięcie gazu drgania ustępują. Nie ma znaczenia czy pedał sprzęgła wciśnięty czy nie. Poza tym auto pracuje idealnie. Nic nie kopci, ładnie przyśpiesza, pali od tyku itd. Drgania nasiliły mi się po zmianie położenia kierownicy, jak wrócę do poprzedniego ustawienia (maksymalnie przy zegarach - po żonie) to są, ale zdecydowanie mniejsze. Gdzieś ktoś kiedyś pisał iż jakaś śrubka się luzuje na kolumnie kierowniczej i dlatego te wibracje. Nie napisał jednak co to za śrubka. Miał ktoś podobny problem i może pomóc.

Please login or register to see this quote.

A czy kolumna nie rusza sie gora dol?

Jak jest zablokowana to się nie rusza.

Może wydech masz za sztywny? Jak masz kanał to wsadź kogoś pod auto zapal i niech ta osoba ponagina wydech, a Ty trzymaj kierownicę będziesz czuł czy coś się zmienia.

Zastanawiajace jest to ze po przygazowce dragania mijaja.Oczywiscie trzeba by sprawdzic cala kolumne od kierownicy do maglownicy.Szczegolnie krzyzaki.

Edited by matoslaw

Mijają tylko na czas podniesienia prędkości obrotowej silnika. "Po powrocie" do obrotów biegu jałowego wibracje powracają.

Witaj,

Od jakiegoś miesiąca mam podobne objawy. Ale w moim przypadku myślę, że ma to związek z instalacją LPG (którą założyłem 15 tyś km temu).

Mój mechanik podpowiadał mi również, że poduszki pod siknikiem mogą już siadać.

Nie jest to mały wydatek wiec nauczyłem się z tym żyć

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Seba

Wciśnięcie sprzegła na postoju coś daje?

Też mi sie wydaje że to drgania silnika są przenoszone w tym wypadku na kierownice, a po zwiększeniu obrotów silnik porostu równiej pracuje i tego odczucia nie ma. Najprawdopodobniej poduszki silnika bedą sie kończyć, ale jest to długotrwały proces.

Panowie, mam podobny problem jednak u mnie winnym jest źle dobrana plecionka przez "fachowców", którzy wymieniali mi tłumiki z plecionką (wszedzie była korozja ze starości). Wiem, że to zamiatanie problemu pod dywan, ale ja sobie załączam klimę tak by nieco podnieść ilość obrotów i drganie mija. 

Ps. Orientuje sie ktoś czy w Lodzi jest jakiś spec od tego by mógł poprawić to dziadostwo?