Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

grenek9

Drgania kierownicy na biegu jałowym.

Polecane posty

Witam. Znalazłem podobne tematy ale nie do końca takie same. Mianowicie dosyć mocno drga mi kierownica na wolnych obrotach (luz) podczas postoju. Wystarczy, iż auto toczy się z minimalną prędkością i w/w objawu brak. Minimalne wciśnięcie gazu drgania ustępują. Nie ma znaczenia czy pedał sprzęgła wciśnięty czy nie. Poza tym auto pracuje idealnie. Nic nie kopci, ładnie przyśpiesza, pali od tyku itd. Drgania nasiliły mi się po zmianie położenia kierownicy, jak wrócę do poprzedniego ustawienia (maksymalnie przy zegarach - po żonie) to są, ale zdecydowanie mniejsze. Gdzieś ktoś kiedyś pisał iż jakaś śrubka się luzuje na kolumnie kierowniczej i dlatego te wibracje. Nie napisał jednak co to za śrubka. Miał ktoś podobny problem i może pomóc.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

A czy kolumna nie rusza sie gora dol?

Jak jest zablokowana to się nie rusza.

Może wydech masz za sztywny? Jak masz kanał to wsadź kogoś pod auto zapal i niech ta osoba ponagina wydech, a Ty trzymaj kierownicę będziesz czuł czy coś się zmienia.

Zastanawiajace jest to ze po przygazowce dragania mijaja.Oczywiscie trzeba by sprawdzic cala kolumne od kierownicy do maglownicy.Szczegolnie krzyzaki.

Edytowano przez matoslaw

Mijają tylko na czas podniesienia prędkości obrotowej silnika. "Po powrocie" do obrotów biegu jałowego wibracje powracają.

Witaj,

Od jakiegoś miesiąca mam podobne objawy. Ale w moim przypadku myślę, że ma to związek z instalacją LPG (którą założyłem 15 tyś km temu).

Mój mechanik podpowiadał mi również, że poduszki pod siknikiem mogą już siadać.

Nie jest to mały wydatek wiec nauczyłem się z tym żyć

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Seba

Wciśnięcie sprzegła na postoju coś daje?

Też mi sie wydaje że to drgania silnika są przenoszone w tym wypadku na kierownice, a po zwiększeniu obrotów silnik porostu równiej pracuje i tego odczucia nie ma. Najprawdopodobniej poduszki silnika bedą sie kończyć, ale jest to długotrwały proces.

Panowie, mam podobny problem jednak u mnie winnym jest źle dobrana plecionka przez "fachowców", którzy wymieniali mi tłumiki z plecionką (wszedzie była korozja ze starości). Wiem, że to zamiatanie problemu pod dywan, ale ja sobie załączam klimę tak by nieco podnieść ilość obrotów i drganie mija. 

Ps. Orientuje sie ktoś czy w Lodzi jest jakiś spec od tego by mógł poprawić to dziadostwo? 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...