Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

metaddd

Jakie rozmiary opon pasują do VECTRY C ?

Recommended Posts

Hej, 

Pytanie, pomiędzy rozmiarami 205/55 R16 a 215/55 R16 dla opon letnich - to czy będzie jakieś odczuwalne różnice w prowadzeniu auta ??? Muszę kupić komplet na lato a takie producent rozmiary dopuszcza patrząc na wlepkę klapki wlewu paliwa. Problem w tym że różnica w cenie dla tych dwóch rozmiarów to ok 200 zł na sztuce ( ta sama opona / rok i indeksy ). Jeżdżę w większości z prędkością ponad autostradową, 70% to trasa, ok 30 tyś km rocznie. Vectra C 1.9 CDTI, 150 km GTS. Zależy mi aby opona była dobrze przyczepna, dobre hamowanie, cicha i się nie ścierała. Wydam ile trzeba, ale uważam że 2 tyś wystarczą. 

Proszę o info

P.S. Myślę nad zakupem Dunlop SP SportMaxx RT 

Please login or register to see this quote.

Jeździsz dość dużo i szybko jak na "polskie standardy" więc wybierz rozmiar 215/55/16
Ja zmieniłem z 205 na 215 i poczułem różnicę w prowadzeniu.

czesc nie chwal sie z jakimi to ogromnymi predkosciami  jezdzisz swoim zlomem  bo to moze byc twoj ostatni wpis na forum  ale nie zycze ci tego mimo wszystko ale widze ze ty z tych co tylko wiesz gdzie jest  pedal gazu i nic wiecej o samochodach   zycze szczescia

Posted (edited)

:thx:

Edited by Val

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi, czy zakładając opony 215 55 r17 na oryginalna felge VC 2.2 GTS na której były 215 50 r17 będzie wszystko okej z ułożeniem opony na feldze? dodatkowo czy te opony o średnicy 55 nie będą haczyc o amortyzatory? Mam bardzo niski prześwit z przodu (GTS) 

Edited by ftrrasta

Nie kumam ludzi którzy robią takie rzeczy. Chcesz z GTSa zrobić "Ursusa"? :unsure:

Wiadomo, że na feldze opona bez problemu się ułoży, ale ani wygląd, ani prowadzenie nie będą OK. Do tego nie jestem pewien czy nie będzie coś tam haczyć (bo GTS ma dodatkowo zawieszenie -20 mm). Więc nie drutuj i załóż normalny rozmiar 215/50R17. <_<

Edited by Val

Kolega dobrze prawi po co Ci 55 profil do GTS ? Przeciez to będzie wyglądało tragicznie . Ja mam założone 225^45" 17 i komfort w zupełności wystarczy 

Potwierdzam, w pierwszej VC 4 lata jezdziłem na 225/45/17 i był komfort, prowadzenie i wygląd.

Zakładanie 16 do GTSa czy to w ogólne do VC to moim zdaniem nieporozumienie. 😑