Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

grzegorz101

zapala się sygnalizacja braku ładowania akumulatora

Recommended Posts

VC 1,8

nieregularnie zapala mi się czerwona lampka sygnalizująca brak ładowania akumulatora. Po pewnym czasie gaśnie. Czasami wystarczy wyłączyć silnik i ponownie załączyć. Ostatnio udało mi się zmierzyć napięcie na akumulatorze przy świecącej lampce ładowania. Było ok. 14V.

Poradźcie gdzie szukać.

podejrzewam że te 14 v to napięcie z aku bo napewno jak mierzyłeś to na podłonczonym aku a zmierzyłeś ile sam aku ma[ v] a co do kontrolki to alternator na pierwszym miejscu bym sprawdził

Edited by matro1234

w mojej pomimo sprawnego napinacza czasami ślizga się pasek klinowy co skutkuje zapalaniem się lampki ładowania (wystarczy polać pasek wodą i staje w miejscu)

Please login or register to see this quote.

Mam dokładnie to samo, czasami przy odpaleniu tylko rozgrzanego silnika pojawia mi się lampka ładowania. Napinacz niby działa ale prawdopodobnie już trochę za słabo bo przy odpalaniu słychać krótkie pisknięcie paska.

to też dziwne, Ja mam walnięty kompresor klimy ( wraz ze sprzęgłem ) i po odpaleniu auta zawsze ślizga mi się pasek wraz z tym magicznie wkurzającym piskiem i ani razu ładowanie mi się nie zapalało. Za to ostatnio padł mi altek i z obserwacji wyszło że kontrolka ładowania zapala się przy napięciu 10.4V ( jak dobrze pamiętam ) wiec skoro się wam zapala to pytanie czy nie pora na zmiane aku ( może nie trzyma napięcia i po rozruchu mocno spada ) lub altka ( nie doładowuje aku )

regulator altka do wymiany

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

U mnie ładowanie 14.4V, akumulator 2.5 letni, altek po wymianie regulatora napięcia rok temu.

to nie o ładowanie chodzi tylko sygnał ładowania

Nie dzieje Ci się tak głównie na gorącym silniku?Sprawdziłbym przewody: altek-aku a przede wszystkim masa i te wszystkie zakuwane końcówki...

Po długim namyśle i przejżeniu Waszych podpowiedzi zacznę od wymiany paska. Obecny pasek ma ok.8 lat, akumulator 1,5 roku, alternator zregenerowany ok. 2 lata temu.

błędna decyzja moim zdaniem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak mi się skojarzyło.Miałem takie krótkie pisknięcie przy zapalaniu gorącego silnika,kojarzyłem go z paskiem wielorolkowym.Dopiero teraz uświadomiłem sobie, że zniknął po regeneracji rozrusznika

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by pier

Też mi się czasami wywala ta kontrolka, przeważnie jak szybko odpalam ciepły silnik.

Pewnie tak jak mówicie ten pasek się ślizga bo ładowanie OK.

moim też, od tego jest regulator naciągu aby wyłapywał takie luzy w końcu to nie gumka od majtek

prawdopodobnie wina leży w konstrukcji/formie prowadzenia paska - koło pasowe na silniku zbyt mało obejmuje pasek lub zacierające się łożysko

Edited by geranium