Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

rav52v

Silnik się nie dogrzewa, problemy z temperaturą 1.8

Recommended Posts

Problem jest taki, że temperatura silnika podczas jazdy (szczególnie kiedy jest to trasa) nie jest równa 92' tylko waha się pomiędzy 78-85', co innego na postoju, wtedy zazwyczaj łapie te 92'. Wydaje mi się że to zimne powietrze lecące na chłodnice ma niepotrzebny wpływ na spadki temperatury (dlatego podczas szybszej jazdy temperatura trzyma się tych dolnych granic). Problem mam praktycznie od kupna auta, wymieniłem termostat, ale nic to nie dało. Wydaje mi się że silnik się zbyt długo nagrzewa, boje się, że przy mrozach typu -15' wskazówka temperatury będzie całkiem leżała, dlatego postanowiłem wziąć się za to. Jedyne co zauważyłem pod maską to delikatnie pęknięty zbiorniczek wyrównawczy płynu do chłodnicy, ale czy to może mieć wpływ?
Miejscowy mechanik stwierdził, że to może być pompa wody, ale mam faktury od poprzedniego właściciela, że niedawno rozrząd z pompą był wymieniany. Ma ktoś jakieś pomysły czym może to być spowodowane?

miejscowy mechanik czyli pan kazio z garażu gada bzdury jak by się grzał to tak pompa ok ale jak jest nie dogrzany to obstawiam termostat jakiej firmy założyłeś ten nowy termostat może już na start był spaprany

Please login or register to see this quote.

Nie pamiętam, ale to nie było nic drogiego, raczej tanie byle co, ale ten mechanik co mi go wymieniał stwierdził, że ten który wyciągnął też wyglądał dobrze...

A co z tym zbiorniczkiem? Myślałem nad tym że skoro jest pęknięty to nie ma tam ciśnienia, może to mieć jakiś wpływ?

stawiam na termostat porządny np wahler taki polecam kosztuje 160-200zł

to że nie ma ciśnienia nic nie ma do znaczenia tym bardziej by się szybciej zagotował bo właśnie ciśnienie sprawia że temperatura wrzenia podnosi się coś do około 107 st

proponuje zdemontować i wymienić

Edited by jacas

Pewnie tak zrobię, a jaka może być ew. inna przyczyna zbyt niskiej temperatury?

Edited by rav52v

JA innej nie widzę tylko to że termostat jest cały czas otwarty, no chyba że może tylko cię okłamuje wskażnik a sprawdzałeś temperaturę w ukrytym menu albo podłączając pod komputer czy pokrywa się wskażnik z odczytem?

A podpowiesz co to jest ukryte menu i jak się do niego dostać?

(bez fabrycznego radia)

Edited by rav52v

Wyłącz ogrzewanie a zobaczysz jak wskazówka szybko powędruje do góry

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

u mnie jest tak samo i też cudowałem z wymianą termostatu i nic to nie pomogło,

myślę że pęd zimnego powietrza i ogrzewanie schładzają mocno silnik.

Mam ten sam silnik i u mnie sytuacja wygląda tak:

Podczas jazdy w trasie temperatura zazwyczaj waha się w okolicach 80-85 stopni. Teraz zrobiło się chłodniej i zauważyłem, że auto dość wolno się nagrzewa (podczas normalnej jazdy potrzebuje przejechać około 4 km aby temperatura wzrosła do 80 stopni). Poczytałem trochę i postanowiłem sprawdzić termostat (kiedy rura od termostatu do chłodnicy robi się gorąca)

Uruchomiłem auto, podłączyłem komputer aby dokładnie widzieć temperaturę. Przy 86 - 87 stopniach włączył się termostat (dopiero teraz rura zrobiła się gorąca).

Temperatura spadła do 82- 83 stopni. Przejechałem się kilka kilometrów i temperatura wahała się w granicach 82-87 stopni.

Na forum, wielu ludzi ma taka samą temperaturę, wielu pisze "ten typ tak ma", ale niektórzy wymienili termostat i wskazówka pilnuje temperatury 91 stopni

Przy jakiej temperaturze powinien otwierać się termostat? Jaka jest temperatura pracy tego silnika?

Edit

W katalogach termostatu do vectry pisze że termostat otwiera się przy 92 stopniach. Czy to znaczy że mam walnięty i powinienem go wymienić?

Edited by Marcin G

Przy temperaturze 92st. to jest pełne otwarcie termostatu,

natomiast termostat zaczyna powoli puszczać już przy 86st.

Myślę ze szukacie dziury w całym

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

W żadnym, nawet starym samochodzie tak nie miałem, żeby wskazówka po rozgrzaniu choć drgnęła podczas jazdy, czy opel może być aż tak specyficzny że temperatura waha się od 82 do 92?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">