Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
marcin_vectra_b

X20XEV dziwny stuk przy przyśpieszaniu

Polecane posty

Witam. Stuk zaczął się jednego dnia od tego jak czekałem na skręt w lewo, ruszyłem i poczułem dziwny stuk z przodu - taki jakby wjechać jednym kołem w dziurę. Przy skręcie przy małej prędkości i naciśnięciu na gaz nawet lekko wywołuje ten stuk. Przy jeździe na wprost przy małych prędkościach też to występuje, ale trzeba użyć więcej gazu. Testowałem też przy gwałtownym ruszaniu bez gazu- wtedy słychać wyraźnie ten stuk. Podnosiłem koła, nie czuć żadnych luzów.

Czy ktoś miał taki sam przypadek? Proszę o rady, wydaje mi się, że to jest poduszka pod skrzynią.

Edytowano przez marcin_vectra_b

ja bym obstawiał przegub, zobacz czy gumy nie są popękane, jeśli tak i dostał się tam piasek to bardzo prawdobodobne że to on stuka.

Poduszka silnika może stuka, poruszaj silnikiem czy nie jest luźny i czy nie stuka. Jeśli lewarek zmiany biegów przy przyspieszaniu lata nadmiernie to poducha. Jeszcze możesz na zaciągniętym ręcznym próbować ruszyć tak aby silnik się ruszał i jak wtedy będzie stukać to na pewno poducha. Gumy na przegubach mogą być całe a mógł sie w nim np. krzyżak rozlecieć, ale wtedy to by bardziej strzelało niż stukało

Powodem okazał się mechanizm różnicowy. Obecnie szukam skrzyni z Daewoo. Mechanik początkowo zaproponował wymianę samego dyferencjału, ale jak spojrzał po odkręceniu dekielka to zęby z satelitek uszkodziły wnętrzności i skrzynia mogłaby wyć.

Skrzynia wymieniona od daewoo. Działa jak należy.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...