Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
grzes12

Regulator Tranzystorowy

Recommended Posts

Witam posiadam vectrę z climatronikiem i od pewnego czasu jest tak że nawiew bez względy czy włączona klima czy nie to działa mi tylko na prędkości 9 a jak zmniejszam to wyłącza się tak miałem tydzień wczoraj odpaliłem i regulacja normalnie działała czyli raz jest a raz nie ... Podejrzenia padają na regulator który jest umiejscowiony nad pedałem gazu .

i co w związku z tym ?

Please login or register to see this quote.

To że coś nie działa poprawnie i nie wiem co jest tego przyczyną , czy faktycznie regulator tranzystorowy czy coś innego .

Raczej tranzystory do wymiany. Miałem podobnie tylko, że działo się wszystko w ciągu jednego dnia. Przez kilka godzin działało na 9, a jak podjechałem pod dom wyłączyłem i włączyłem zapłon to zaczęło nagle działać normalnie. Po następnym włączeniu przestało. Podejrzewam, że tranzystory padały pojedynczo, dlatego takie objawy. Ostatecznie po zmierzeniu okazało się, że jeden miał zwarcie a drugi nie przewodził.

No raczej też tak myślę a powiedz mi jeszcze czy założyłeś zamiennik jakiś czy ze złomu używkę bo oblatałem za tym badziewiem wszystkie szroty i nie maja jedynie na jednym miała kobitka ale to chciała wraz z całym sterowaniem opchnąć za 300 zł masakra .

Wymienia się same tranzystory za kilkanaście pln. Tutaj masz poradę:

Please login or register to see this link.

Na Twoim miejscu jeśli działa to na razie bym tak jeździł aż całkiem padnie. Sprawdź wtedy jak się zachowuje nawiew po ręcznym ustawieniu od 1 do 8? Działa tak jak na 9 czy nie działa wcale? Jeśli działa to na 99% zwarcie na tranzystorach. Jeśli nie działa to też mogły paść tranzystory (mają przerwę a nie zwarcie) ale może też być coś ze sterowaniem z panelu.

No dzięki kolego właśnie o to chodziło

U mnie to jest tak że na 9 ducha a jak tylko zmienię na mniejsze wartości to staje

ale ostatnio podczas jazdy zadziałało i na każdej prędkości dmuchało jutro sprawdzę może czary pomogą hehe .

Teraz to wiesz jest pół biedy można z tym żyć ale jak zimą padnie to będzie kłopot do pracy dojechać .

ale dmucha na każdej nastawie na maksa czy normalnie działa regulacja?

O to i jestem po krótkiej przerwie , wszystko złożone i wszystko już działa gdyby nie ten schemat od ac12 to nie ogarną bym tego .

już wiem dla czego to jest w takiej dziurze umieszczone bo gdy popiołem kostkę by sprawdzić czy wszystko ok to przez ok 15 sek ten sterownik był już ciepły i dla tego musi tam mieć dobrą wentylację . Najgorsze z tego wszystkiego to jest sam demontaż pedału gazu i rozwiercanie nitów a po za tym spoko

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Stare tranzystorki miały po upalane ( czarne) końcówki drucików . Powodzenia