Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Biszczan

z22se - telepanie podczas przyspieszania, uczucie braku mocy

Polecane posty

Witam. Mój problem jest następujący. Chodzi o to że gdy przyspieszam auto wpada w dziwne drgania. Jest to raczej wina silnika ponieważ zawieszenie było całe robione i opony wyważone. Gdy dociskam pedal gazu do deski auto sprawia wrażenie jakby nie miało mocy i zaczyna go telepac. I to dzieje się tylko w przedziale od 80 do 100 km /h. Filtr paliwa i powietrza był wymieniany oraz świece. Komputer nie wykazuje żadnych błędów. Zawór egr oraz przepustnica była czyszczona. Pozdrawiam

Tak się dzieje przy każdym zakresie obrotów czy tylko w konkretnym przedziale?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dobre pytanie. To znaczy miedzy 80-100km/h jak i na 2, 3, 4 i 5 niezależnie od biegu tak?

Bo jeśli tak to wydaje mi sie że to nie bedzie wina silnika

Tak się dzieje tylko przy niższych obrotach, w przedziale od 2 do 3,5 tys obrotów. Np jadąc trasą i chcąc wyprzedzić redukuje do 4 biegu (bo na 5 biegu za duży muł) wciskam gaz w podłogę i w przedziale od 80 tak do 105 km/h auto dosyć wolno przyspiesza a przy tym towarzyszy mu telepanie. Wiem że te silniki ożywają niby po przekroczeniu 4 tys obr ale trochę to już denerwuje jak czasami muszę redukować do 3 biegu jadąc 90 km/h żeby wyprzedzić i osiągnąć te 4-5 tys obr

Nie wiem jak jest w Z22SE, ale w przypadku tego silnika też jest plastikowy kolektor dolotowy z plastikową listwą od klapek?

Bo w moim Z22YH miałem podobny objaw jak zawiasy klapek miały luz na listwie na której pracowały.

A musze sprawdzić w takim razie ten korektor dolotowy. Może i to będzie przyczyną

*kolektor

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy jest plastikowy

A może zaslepic egr?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...