Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

trapp

"Odgłosy" po uruchomieniu ZIMNEGO silnika

Polecane posty

Pytanie

Od pewnego czasu pojawił mi się odgłos nieco przypominający zdychające łożysko lub zużyty pasek klinowy , chciałbym was prosić o pomoc przy identyfikacji źródła.

Sekwencja wygląda tak : odpalam silnik a po mniej więcej sekundzie słychać metaliczny pojedynczy stuk ( przekaźnika ? ) spod maski ( chyba prawa strona ) i pojawia się odgłos przypominający z zacierające się łożysko lub ( choć zdecydowanie mniej ) padający pasek klinowy. Odgłos utrzymuje się mniej więcej 20 - 30 sekund a potem zanika i już nie wraca. Jeśli podczas jego trwania przygazuje silnik odgłos znika by wrócić znów jak obroty spadają na jałowy ( potem zanika jak zwykle ). Występuje to wyłącznie przy zimnym silniku, jak jadę do roboty rano - mam go zawsze, jak po pracy wracam do domu ( samochód krócej stoi, ale te 8 godzin jest ) odgłos się pojawia ale na krócej.

Ostatnio samochód miał troszkę gmerane przy silniku i prosiłem mechanika by zobaczył czy wszystko tam jest ok - zarzeka się, że paski napinacze i wszystkie osprzęty są ok - znalazł łożysko od klimy w stanie agonalnym to od razu wymienił.

Macie pomysł co to jeszcze może być ?

Edytowano przez trapp

Śmiało możesz poczytać

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Pierwszy lepszy post z tego tematu:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Musisz dopasować swoje objawy do tych z tematu wyżej, są też tam filmy więc będziesz miał porównanie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Z avatara wynika, że masz silnik 1.9, jeżeli tak to takie postukiwanie (tak jak piszesz - jak przekaźnik) może być spowodowane sprzęgiełkiem alternatora, słyszałem już taki dźwięk i okazało się, że to było właśnie sprzęgło alternatora, jest ono zintegrowane z kółkiem pasowym alternatora.

Faktycznie troszkę podobne do tego "świerszcza" z filmu .. tyle że u mnie intensywniej ale krócej... fakt że mógłbym spróbować nagrać to by coś więcej dało... w weekend jak odstoi to spróbuje.

Swoją drogą mam już ciut dość...... kombinacja dwumasa, alternator, turbina, przednie zawieszenie - zdecydowanie nadwyrężyły moją cierpliwość....

Jak obiecałem tak zrobiłem......

nagranie startu zimnego silnika - felerny świergot pojawia się w 5 sekundzie nagrania.... zwróćcie uwagę jaka jest reakcja na przygazowanie silnika... ( w dalszej części nagrania )

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...