Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Panczo_Dragon

Różne opony na tej samej feldze ??

Polecane posty

Witam.

Posiadam Vectrę C liftback 1.9 CDTi 120KM 2008 r. Mam założone do niej felgi strukturalne 16" i opony 215/55/16. Planuje teraz zakup opon zimowych ale bez felg i moje pytanie brzmi: Czy na te felgi na których od nowości mam 215 mogę zakładać opony 205/55/16. Czy nie niesie to za sobą jakiejś niedogodności ?? Jakie opony zimowe polecacie bo ja wybrałem:

Jeśli 205/55/16 - Continental TS850

Jesli 215/55/16 - Nokian A3 albo D3

Wolałbym 205 bo tańsze i continentale lepsze. Ale jeśli założenie opon mniejszych nie będzie możliwe lub powoduje jakąś niedogodność to wybiorę te 215.

Z góry dzięki za pomoc.

Wszystko kwestia szerokosci felgi ale na 99% spokojnie wejdzie i nie bedzie zadnych problemow.

Dlatego pisze ze w 99% nie powinno byc zadnych problemow - zreszta roznica w szerokosci to raptem 10mm...

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź.

A może jeszcze wypowie się ktoś kto miał podobny problem i go rozwiązał

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja mam na felgach strukturalnych dokładnie taki rozmiar opon jaki masz zamiar kupić czyli 205/55/16, weszły bez problemu, jedyna różnica to że są trochę mniejsze

Akurat opona zimowa powinna byc mniejsza niz letnia - czym wezsza tym lepiej bo wtedy mam wiekszy nacisk co przeklada sie na wieksza przyczepnosc.

Wpisz sobie w google KALKULATOR OPON i dowiesz się jaką będziesz miał różnice w obwodzie a co za tym idzie w przekłamaniach licznika i wysokości auta - różnica praktycznie teoretyczna, niezauważalna, więc zakładaj.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ale to żaden problem, jakby tylko takie problemy ludzie mieli to byłoby świetnie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> zakładaj 205/55/16 i tyle.

Edytowano przez matherr

16-calowa struktura ma szerokość 6,5J więc wg wiarygodnych źródeł możesz do niej założyć oponę o szerokości od 185 do 225 (szczegółowe dane są w necie)

Poprzedniej zimy mialem struktury 6,5J i oponki 205/55/16 możesz śmiało zakładać

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...