Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
zalewnight

Nawiew na tył

Polecane posty

Witam, czy nawiew na tył był montowany w każdej wersji pwyposażeniowej vectry c? Czy to tylko atrapa? Chodzi mi o wylot powietrza z kratek umieszczonych pod oparciem kierowcy. Uruchamiałem wszystkie możliwe funkcje nawiewu i nic. Wymontowałem plastiki po całej lini od lewarka zmiany biegów do tych nawiewów aby sprawdzić czy jest chodź minimalny powiew powietrza.... niestety nie. Czy występuje jakaś dodatkowa nagrzewnica(wiatrak) przenosząca nawiew na tył?

Posiadam vectre c 2.0DTi Essentia 2005

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

nie widziałem Vectry bez tego nawiewu.

Zobacz czy "po drodze" nie da wyczuć się powiewu, jakieś szpary pod konsolą, z otworu gdzie wychodzi lewarek, popielniczka itp, może rozłączył się kanał/dukt powietrza który kończy się na kratkach. On chyba jest dzielony. Potem rozebrałbym konsolę tunelu.

U mnie dmucha z kratek cały czas niezależnie od opcji ustawienia nawiewów czy nawet po odznaczeniu wszystkich 3 opcji (góra-środek-dół).

Od kratek po sam drążek zmiany biegów i popielniczke rozbierałem i nic nie da rady wyczuć na jakim kolwiek stopniu nawiewu. Czy przyczyna może leżeć gdzieś głębiej, za radiem przy nagrzewnicy? Może jakaś zapadka się zablokowała. Rozbierał ktoś kiedyś nagrzewnice? spróbuje wyciągnąć w najbliższych dniach radio i zobaczymy, może jest tam jakiś zonk. Ogólnie duperela, ale też troche wiocha że kratki nawiewu są a powietrza w wylocie nima

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

to może ja mam coś schrzanione, że mi cały czas dmucha (i fajno), może jakiś siłownik to reguluje i u Ciebie się zaciął na zamkniętym a u mnie na otwartym

/emoticons/default_haha.gif" alt=":haha:"> nigdy w to nie wnikałem, dzieciarnia jak krzyczała że za zimno/ciepło to zamykały kratki i gitara.

Walcz.I daj znać.

Chyba że może jeszcze ktoś... coś...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

nawiewy na tył masz pod siedzeniami (standard - ale to chyba nie jest kratka) i w tylnej części podłokietnika (opcja)

najbardziej odczuwalne jest przy ustawieniu "na nogi"

U mnie co prawda głowy nie urywa, ale nadmuch jest wyczówalny z tych kratek już na 1 biegu dmuchawy (mam klime manualną tzn. 4 biegi dmuchawy) przy dołożeniu ręki do kratek wylotowych.

Masz wogóle w kanale środkowym rurę która doprowadza powietrze do tych kratek. Pytam bo raz spotkałem sie z mykiem gdzie tego nie było - prawdopodobnie handlarz tak doposażył auto na sprzedaż, albo jakiś nie zabardzo kumaty poprzedni właściciel

ktoś może dokładał podłokietnik i nie udrożnił przepływu w nagrzewnicy i dlatego nie dmucha. Po VIN trzeba zobaczyć czy fabrycznie był podlokietnik

Według specyfikacji, podłokietnik był montowany w standardzie, natomiast jak rozbierałem go i wszystkie plastiki to takowej rury nie było, co też mnie zdziwiło. Spróbuje rozebrać przedni panel i może tam coś nie gra. Zrobie to na początku przyszłego tygodnia i dam znać jak poszło. Pozdro

Panowie, pytanie następujące.

Mam klimatronik dwustrefowy. Wcześniej nie miałem wersji z nawiewem na tył. Aktualnie mam podłokietnik z taką opcją i chciałbym to wykorzystać.

Widzę, że fabrycznie mam poprowadzoną rurę do nawiewów na tył,

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

ale nic z tej rury nie dmucha (na każdym możliwym ustawieniu nawiewu).

Jest podłączona do nagrzewnicy.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Pytanie: co zrobić żeby dmuchało?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nikt nie wie?

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez HarryBDG

tu jest opisane jak ja zrobiłem: Ja zakładałem podłokietnik z nawiewem i po pewnych modyfikacjach zawiało. Wyjąłem radio i kieszeń (miałem już wycięty czarny plastik do którego przykręca się kieszeń. Teraz już widać biały plastik ze śrubą torx. Wyciąłem kwadrat dookoła śruby tak jak to widać na zdjęciu (po liniach czerwonego kwadratu)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Niebieska linia oznacza przegrodę którą trzeba też usunąć(podczas wycinania trzeba uważać na czarną plastikowa ośkę od klapy nawiewu żeby jej nie złamać przechodzi obok przegrody - będzie ją widać. Po wycięciu przegrody przykręcamy na śrubkę torx wcześniej wycięty kwadrat i uszczelniamy klejem lub silikonem. Wycinałem taką malutką wycinarką elektryczną. Wszystkie elementy tunelu pasują do auta z manualną jak i automatyczną skrzynią(ktoś się pytał parę postów wcześniej). Wiem że nie wszystkim będzie się podobała taka przeróbka tego ale cóż... mi super wieje i jestem zadowolony....

Przekopiowałem to z tematu:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...