Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
marcinek180

Telewizor 60 cali - jaki?

Polecane posty

W związku z tym, że to OT - można sobie pogadać...

WIĘC: Ojciec ma plazme Samsunga 50" Full HD i chce większy, 60 cali. Problem jest taki, że oczywiście nie chce płacić za TV mega kasy i nie bardzo jest przekonany do obrazu z LEDa. Czy jest jeszcze gdzieś możliwość kupić nową plazme czy to już wymarło? Czym w ogóle kierować się przy wyborze LEDa poza ceną? Jakie parametry brać pod uwagę? (wodotryski typu 3D, WiFi itp. nie mają znaczenia - TV jest do oglądania telewizji, w zasadzie filmów nie ogląda a tylko programy z Cyfrowego Polsatu typu kanały tematyczne, dokumentalne, przyrodnicze) Korzyść ze zmiany z 50 cali na 60 jest taka, że ja dostałbym tą 50-tke :-D W sieci dużo jest info na ten temat - ale niektóre info stare lub ciężko się czyta niektóre strony na komórce - a właśnie z komórki korzystam bo mam czas w pracy. Konkretne info, linki itp. sprawdze na kompie w domu.

LG robi plazmy z nowych serii na rok 14/15

Albo szukac plazmy albo czekac jak sie pojawiac OLEDy... Zwykly LED jest kiepsciutki...

No tak - tylko to co nowe, w tym rozmiarze, będzie strasznie drogie... Ucash jakieś konkretne modele? Może linki

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Hm... Dzięki, muszę to porównać choćby z obecnym TV albo jakiś test przeczytać bo na pierwszy rzut oka nie wyglądają super - choćby mało wejść HDMI. Poza tym marki LG nie lubię tak samo jak Fiat ;-)

LG jako jedyne robi wszystko samo dla siebie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Mam w pracy TV Samsunga, Curved za jedyne 14.000zł ostatnio w saturnie cieńszego LG widziałem za 7999zł

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Samsung i Sharp też chyba sami robią?

Samsung nie robi wszystkiego sam. Ale chodzi o to że w firmie na S przepłacasz za branding, reklamę i marketing

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A co to jest branding ? ;-) LG też się kiedyś bardzo reklamowało. Na to wpływu nie mamy - ktoś robi kampanię, zdobywa tym sposobem renomę i korzysta z tego długo.

Lokowanie produktu, wojna moje jest mojsze niż twojsze. Sztuczne podnoszenie wartości firmy i swoich produktów przez wchodzenie w segmenty rynku o których się nie ma pojęcia. Samsung Levels próbują być konkurencją dla Beat's audio, Galaxy Alpha chciałbyć konkurencją dla iPhone'a i trzyma 8h na baterii

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzięki temu sztucznie zawyża się cenę swoich dobrych produktów, czyli telewizory. Dlatego lepiej kupić LG

Moja plazma Samsunga po dwóch latach i dwóch tygodniach dostała czkawki - panel do wymiany naprawa nieopłacalna

Serwis dzień po gwarancji ma w nosie klienta. Takich przypadków w necie znalazłem więcej więc nie polecam Samsunga.

Po co reklamować coś co się sprzedaje

I tak najlepsze plazmy robi PANASONIC.

Czerń w plaźmie jest jak na razie najlepsza i długo się nic w tym temacie nie zmieni.

Edytowano przez czaro3000

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

+1

ale robił

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> a nie robi

Jeżeli miałbym szukać drugiej to tylko Panasonic.

No właśnie - tylko że plazme dostać to jak 2.0 Turbo w idealnym stanie za 12tys - czyli niemożliwe... Więc co radzicie?

Osobiście plazmy bym nie kupił, Mój 60"LED Phillips z Wi-FI bajerami i innymi głupotami zabiera 60W prądu, taka sama plazma bierze 180-250W. Przed tak dużym ekranem nie siedzi się metr od niego i ta czerń nie jest zła.

75W z włączanym ambilight+dynamic contrast

Ale biała poświata w ciemnych scenach jest widoczna nawet z 7 metrów,taki urok leda.albo prąd albo jakość.

Do kablówki wybieram prąd

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Blu-rayów nie puszczam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Podłączałeś coś do mierzenia? Raczej czytasz dane z opisu producenta. Moja plazma LG 60 czteroletnia łyknie zależnie od ustawień kilkaset Wat. Według danych powinno być chyba 150 W, to podobnie jak ze spalaniem jest. Ale za to obraz bije wszystkie inne technologie na łeb w porównywalnym segmencie cenowym. I taki to wybór jest. Lepszy obraz ale więcej prądu albo odwrotnie. Plazma nie nadaje się do PC czy innych statycznych zastosowań.

Ja osobiście też bym nie patrzył na ten pobór prądu - liczy sie obraz...

Widziałem obraz z LEDa (nie w sklepie) i nie podoba mi się, plazma naprawde daje lepszy obraz, no ale...

Nie chodzi tu o pisanie co jest lepsze - skoro tego nie ma - tylko co jest dobre z tego co można mieć...

Jeśli tak to plazma LG, bo jest tania, dobra i z Polski.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Fenomenalna rzecz, to szyba na panelu, czyli nawet jeśli łupniesz, to jest szansa, ze pójdzie tylko szyba.

Ok, jak znam ojca - cena odegra najważniejszą role...

Czym wobec tego różnią się te dwa modele:

Czy tylko tym, ze jeden z nich ma tradycyjny pilot oraz nie posiada wbudowanego Wi-Fi ? Czy obraz i to co jest za niego odpowiedzialne jest tu taki sam??? Czy np. jakieś procesory, filtry czy oprogramowanie odpowiedzialne za jakość obrazu będzie lepsze? Na logikę - wydaje mi się, że cena wieksza tylko za te dwa wspomniane dodatki...

Rożnica to 3D, czyli obraz trójwymiarowy lub jego brak. 3D= bezsensowny bajer.

a no tak.

to chyba linki zle dałem

o te mi chodziło;

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...