Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
kmelaniuk

Wskaznik temp glupieje. Nie wlacza sie wiatrak

Recommended Posts

Witam

Dziś wymienilem w swojej viki termostat na Vernet'a ponieważ wskaznik temp na zegarach nie podnosil się a jesli juz to moze milimetr do gory. Po wymiane termostatu i zalanio świeżym plynem temperatura podnosi się na ok 80C i buja między 80-90C kiedy jade samochodem. Nieraz kiedy przyspiesze opada do 80C a po chwili wraca na 85-90. Dodam tez ze po wylaczeniu samochodu nie slysze zeby wentylator sie wlaczal. Jest to silnik 2.0 dti x20fth z climatronikiem. Dodam rowniez ze bylem u 2 mechaników ktorzy podpinali pod komputer w celu czysto sprawdzenia czy nie ma bledow.. I pokazywalo u obydwu ze temperatury są ok, bledów nie wywala . Co moze być przycyzną ? Zastanawiam się czy nie wymienic czujnika temp wody tego nad termostatem dwu pinowego. Ps rozrząd na łancuchu.

Jakies sugestje ? Oleje i filtry wymienione 1 tys km temu

Please login or register to see this quote.

Wentylatory ( oba ) przy Twoim silniku mają się załączyć przy 98 °C.

Please login or register to see this link.

#Tasiol

czytalem ten temat przed założeniem własnego ale chodzi mi tutaj bardziej oo sam wskaźnik . Dlaczego w przeciagu doslownie kilku sekund potrafi spaść o 10C lub tez się podnieść. Mialem stary termostatt wahler'a i tam temp nie podnosila sie wcale na zegarze. Wydawal mi się walnięty dlatego wymieniłem na nowy. Dodam tez ze mam czasem problem z odpaleniem samochodu i to tez przyczynilo sie teoretycznie do wymianiy temrmostatu . Jesli jest temp okolo 5-6C lub nize to przekrecma kluczyk i widze ikonke grzania swiec i auto pali na dotyk. Kiedy znow jest np temperatura w granicach 14C lub wiecej musze troche pomeczyć się z zapaleniem za 2-3 razem po kilku senkdach zapala. Gdy juz zapali przejade troche zgasze silnik to ponowne odpalenie samochodu rownież idzie od strzała . Czy to moze byc wina termostatu ? dzis wymienilem zobaczymy jak bedzie jutro

Nie wiem jak w dieslu ale w benzynie czujnik 1-pinowy podaje wartość na zegary

czujnik jedno pinowy to ten na termostacie ( wymienilem caly termostat lacznie z tym czujnikiem i obudowa dla pewnosci ) ale wskazówka moim zdaniem na zegarach nie powinna sie wachac miedyz 80 a 90 C w przeciagu kilku sekund

Please login or register to see this quote.

Ale tak się dzieje pewnie tylko przy pierwszym otworzeniu termostatu i jest to normalne, w końcu wlewasz do rozgrzanego płynu zimny płyn z chłodnicy. Kolejne otwarcia termostatu już nie spowoduję raczej tak dużego spadku bo woda w chłodnicy będzie trochę rozgrzana.

no tak ale po wymianie termostatu problem z odpalaniem jest nadal. myslalem ze zmiana termostatu da sygnał do kompa przy zapalaniu. A jesli jest temp okolo 5-7 C grzeja sie swiece, jesl temp jest wyzsza tak do 14 C wtedy swiece sie nie grzeja i auto ciezko zapala. A kiedy jest juz zagrzane np po przejechani paru km odpal bez prblemu. Podpiecie pod kompa bezposrednio na pompe iak i wewnatrz auta nie pokazuje zadnych bledow a temperatura i reszta jest ok.Moze byc to wina dwu pinowego czujnika nad termostatem mimo tego ze nie ma bledów?

To trzeba sprawdzić 2 pinowy czujnik pod kompem

A ja mam inne pytanie chciałem wymienić oba czujniki temperatur ale niestety nie mogę znaleźć pasujących do mojego silnika, ja mam silnik Z 16 XE a na allegro wszystkie czujniki są opisane jako pasujące do X 16 XE czy to są te same czujniki czy muszę szukać innych jeżeli tak to może ktoś napisze numery tych oryginalnych części albo gdzie mogę je znaleźć i może przy okazji jakie polecacie

Edited by teo74