Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

komw

Auto po starciu z pijanym kierowcą - prośba o poradę dot. naprawy

Polecane posty

Mam prośbę o porade.

Jakieś 2 tygodnie temu przed samym wyjazdem na urlop, pijany kierowca we Wrocławiu próbował mnie staranować i rozwalił mi auto (najpierw mnie lekko pukną i uciekł, a jak go dogoniłem na światłach i zablokowałem mu drogę to celowo próbował staranować moje auto (z moją żoną w środku), uszkadzając przy tym 2 inne auta). Niestety nie udało się go zatrzymać, i jak na razie policji nic się nie udało zrobić, auto sprawcy angielskie, mamy numery prawdopodobne numery tablic, ale nie wiadomo czy policja cos z tym zrobi.

Ale pytanie jest z innej beczki. Tak wygląda teraz moja Vectra:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Jestem mocno zdziwiony, że po takiej akcji nie wygląda to aż tak źle. Kolumna koła wydaje się być nietknięta (nie ma śladów po żadnym uderzeniu w koło (poza przeciętą oponą) i jak jechałem nią kawałek, to poza ocieraniem koła o błotnik na dziurach wszystko wydawało się ok.

Na tylnich drzwiach widać tylko przetarcia, na przednich pasażera są wgniotki, błotnik cały zdewastowany, lampy oderwały się na zaczepach (już kiedyś były tam klejone)

Przedni zderzak (pourywane chyba zaczepy)

Osłona progów - pourywane zaczepy

Pytanie co z tym zrobić wg Was najlepiej i najmniejszym nakładem czasowym.

1. Dobrać lakier i polakierować tylnie drzwi swoim nakładem?

2. Spróbować wyprostować wgniotki z przednich drzwi i lakierować, czy może kupować całe drzwi i przekładać wszystkie wiązki (elektryczne szyby, elektryczny zamek, czujnik poduszki itp) ?

3. Wymiana całego błotnika na nowy: ciężko się go odkręca? Sam dam sobie z tym radę ? ( nie mam jakiegoś super doświadczenia, ale mam zapał i 2 komplety kluczy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

4. Przedni zderzak - zdaje się pourywane zaczepy, więc chyba najłatwiej będzie kupić taki sam niż bawić się w nowe zaczepy i lakierowanie.

5. Osłona progu, pourywane zaczepy więc pewnie też trzeba będzie kupić nowy

6. Lampa, tutaj pewnie znów zgrzeje plastiki na zaczepach, więc jest ok.

7. Opona przecieta do wymiany na nową

Czy może po prostu oddać całośc do warsztatu żeby wszystko sami zrobili i nie martwić sie jak to ponaprawiać? Jak myślicie ile wtedy coś takiego mogło by kosztować?

A może ktoś z Was z Wrocławia zajmuje się takimi rzeczami i mógłby doprowadzić auto do stanu używalności i wyglądu ?

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszystkie rady!

Hmy nasuwa się pytanie, skąd masz pewność że był pijany?

Bo jak zatrzymał się na swiatłach a ja wjechałem przed niego, i zdążyłem wyjść z auta to widziałęm że koleś praktycznie leży na kierownicy i nie wie co sie dzieje. Dodatkowo lekko mnie wtedy puknał i otworzył okno i zaczał do kolesia z boku mówić "sorry sorry" bo nie był swiadomy tego że puknał auto z przodu a nie z boku.

Dodatkowo jak podjeżdżał węzykiem do świateł to uderzył jeszcze w inne auto.

Czy był pijany? Nie wiem na 100%, ale na 99% był wg mnie i innych świadków. Albo/i był naćpany.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

W takiej sytuacji jedziesz za nim i dzwonisz na policje a nie bawisz się w blokady na drodze

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Miałeś AC? Jak masz AC to robisz z AC a później te zniżki Ci zwrócą po sprawie o ile jakaś będzie.

Jak nie masz AC, robisz to wszystko na faktury, paragony i jak go znajdą to przed sądem dochodzisz poniesionych kosztów.

Co do odnalezienia gościa, to jest to do namierzenia, pytanie czy policji będzie się chciało bawić, jeżeli kupuł auto w UK to tak czy siak zostały tam na to papiery.

Jeżeli kupił na jakiejś giełdzie portalu z UK to będą posiadali info kto jest nabywcą w pl.

Tyle że znając polską policję pewnie nie będzie się im chciało za tym polatać.

Rozumiem że na chwilę obecną robisz za własną kasę

Drzwi kupisz za 50 zł za sztukę, błotnik z 80, zderzak pewnie ok 100, progi 60 zł, jak umiesz lakierować to sam tryśnij za lakiery dasz pewnie ok 300 zł.

W warsztacie Ci krzykną ok 400 za element czyli ok 2000zł

nie szpachluj nie klep tych drzwi, bo a wydasz na to podobnie jak byś kupił używki, druga sprawa że z drzwi szpachla praktycznie zawsze po jakimś czasie odpada.

A jak go nie znajdą to niestety becelujesz 3-5 x tyle ile można było zapłacić.

Ja bym zrobił inaczej, wynajął rzeczoznawcę biegłego sądowego który by określił szkody i ich wycenę abyś miał przed sądem jakiś dowód na poniesione straty.

Same faktury można podważać, z biegłym nie ma już dyskusji.

Edytowano przez JarekS

AC niestety nie mam.

Nie bylo szans za nim jechac i dzwonic po policje, bo gosc ewidentnie uciekal, a nie chcialem wieczorem jezdzic na pelnym gazie za nim po ciasnych ulicach Wroclawia.

Dzieki za sugestie odnosnie faktur.

a monitoring? we Wrocku mamy mnóstwo kamer

Akurat na ulicach ktorymi jechalismy (jednosci/wyszynskiego) kamery jedynie mierza natezenie ruchu, a nie nagrywaja nic..

a Fundusz Gwarancyjny..?? Masz przecież OC

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Fundusz płaci tylko jak jest znany sprawca (np. nie miał OC), a tu tak nie jest.

W takim wypadku pozostaje tylko cisnąć Policję aby coś namierzyła. Nawet jeśli auto nie miało OC (czy to PL czy EN) to i tak wypłacą.

A wiecie gdzie we Wroclawiu moglbym poszukac tych czesci? Kolor to standardowy granatowy vectry b. Kompletnie nie orientuje sie gdzie we Wrocku sa jakies szroty z takimi czesciami.

Więc zobacz na allegro oraz olx - z uwzględnieniem tylko Wrocławia i okolic

Będzie ciężko, bo we Wrocławiu mamy tylko auto port na Kleczkowskiej i części na Sułowskiej, ale tam ceny mają zaporowe.

Dzięki, dzisiaj wykręciłem stary błotnik i pomocowałem wszystko co by jakoś można było na szrot jakiś podjechać. W sumie nie ma dużych uszkodzeń. W konstrukcji auta jedynie mocowanie błotnika do karoserii jest trochę pogięte, więc trzeba będzie to poprostować żeby się dopasował błotnik.

Zderzak przedni do wymiany, osłona progu chyba też (wszystkie mocowania połamane, zarówno te na osłonie jak i te wkręcone w próg.

Na lampie pospawałem zaczepy i trzyma się dobrze.

A jeszcze jedno pytanie:

błotnik z przedliftowej pasuje do poliftowej? Zderzak na 100% musze kupić poliftowy, ale nie wiem jak z błotnikami i drzwiami w razie jak drzwi będę wymieniać.

Pasuje błotnik przedliftowy - nie ma tylko mocowania progu ale podobno to nie przeszkadza. drzwi i reszta pasuje

Błotnik przedliftowy nie ma na dole przetłoczenia na próg oraz mocowania progu, a tak to pasi bez problemu.

Chodzi o tą dziurkę w którą się wkłada ten plastikowy grzybek aby zamocować osłonę progu, czy chodzi o mocowanie błotnika do karoserii za pomocą śruby na podwoziu?

Jak będę mieć przedliftowy to zamontuje normalnie później osłonę progu?

Tak, o tą dziurkę. Zamontujesz próg, natomiast może troszkę odstawać, bo na dole oryginalnie jest przetłoczenie.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...