Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

KamilJ2001

Mikrofon nokia NCDC2015

Recommended Posts

Jak juz widac po temacie, posiadam rzeczony sprzet, telefon dziala, smsy sle, odbiera sie rozmowy i dzwnoni tylko ze.. mnie nie slychac.
Sprawdzalem ustawienia, nie mam wyciszonego mikrofonu, co za tym idzie podejrzewam jego awarie.
Wiem gdzie jest (tak znajduje sie na miejscu) a w zw z tym ze telefonik fajny bajer i sie przydaje chcialbym walnieta czesc wymienic.
Macie moze namiary gdzie mozna dostac takie cuś, albo czy można zamonotować cos w zamian oryginalu?
Nietety w dziale handelek nie moge dodac oferty kupna tego cuda..
A moze sie zupelnie nie oplaca i trza dac sobie spokoj?
Co myslicie?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

dobrze poszukaj jest w dziale handelek na pewno ma Buluś

A jesteś na 100% pewny, że to mikrofon nie działa?

Może kable lub taśma od mikrofonu są gdzieś przetarte?

Odczytaj błędy to powinno coś pokazac.

Sprawdz tasme przy daszku slonecznym pasazera. Mialem dokladnie ten sam problem i okazala sie wtyczka przy tasmie luzna.

Please login or register to see this quote.

A mozesz mi powiedziec jak sie do niej dostac dokladnie? w sensie jak to rozebrac, bo probuje i szlag mnie trafia.

nie mam pojecia jak to sprawdzic, miejsca do zagladniecia malo, sciagnalem klosz od oswietlenia, probowalem odkrecic srubke i to sciagnac cale, ale ni cholery.. help.

Jest jakas wtyczka, ktora wydaje sie byc nie podlaczona, jest jakas tasma - tez nigdzie nie podlaczona, poprostu wyczuwam ze tam jest kiedy wskladam tam dlon, ale podejrzec tego ni cholery

/emoticons/default_angry.png" alt=":angry2:">

Edited by KamilJ2001

OK, wiec rozebralem i wyglada to tak:

Please login or register to see this link.

oraz tak:

Please login or register to see this link.

Domyslam sie , ze na tej tasmie, ktora z reszta jest podpisana microphone byla wtyczka ktora laczyla sie z ta, ktora widac.
Moge sie po buracku strasznie mylic, jesli tak, to wyprowadzcie mnie prosze z bledu.
Nie mniej nie znajduje innego miejsca, gdzie ta tasma mogla byc podlaczona, ani zadnego miejsca, gdzie moglbym wtyknac widoczna wtyczke.

Niestety tasma jest urwana, stawiam ze ktos oderwal ta wtyczke w malo wiadomomym mi celu.
A moze gdzies jest mniejsce na ta tasme w widocznej wtyczce, a ja tego nie widze?
I teraz pytanie co dalej.
Czy mozna jakos zlutowac to bez wtyczki, czy trzeba poszukac brakujacego elementu i zmontowac z tasma i laczyc?
Sorki za zapewne banalne zapytanie dla Was, ale ucze sie caly czas:)

/emoticons/default_help.gif" alt=":help:">

A nie miałeś tego podpiętego do złączki w lampce podsufitki? Bo tam powinno być.

Chyba najprościej będzie odciąć wtyczkę od tego kabla co widać na fotce i kable z mikrofonu przylutować bezpośrednio do tego kabelka.

Kuzyn miał urwaną tą taśme, tak mu to zrobiłem i działa.

Please login or register to see this quote.

Nie, bylo luzem, tak jak na zdjeciu. Tasma byla przyklejona do podsugitki po boku, pozatym na fotce stan zastany.