Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Bellatrix

POMOCY ZEGARY PADŁY ;C !

Recommended Posts

Witam. Z góry przepraszam za nieuzupełniony profil i za brak przywitania - lecz mam duży problem ;C

Od tygodnia jestem posiadaczką jakiegoś felernego egzemplarza Vectry B z 1997 1,8 ( lpg) .
Auto zaczyna wariować a ja powoli razem z nim

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zepsuły mi się zegary ;C po włączeniu silnika ( czasem na dziurze , czasem wgl nie musi być uskoku) stają zegary ( przykładowo na obrotomierzu jest 2 tys obrotów , prędkość zatrzyma sie np na 50 ) gaśnie licznik kilometrów wraz z tym ekranikiem na konsoli ( TID czy MID ) nie działa również radio i kierunkowskazy . Jak uderzę ręką od góry w deskę nad licznikami to czasem się naprawi . Zaczynam się poważnie martwić bo nie da się tak jeździć .
Proszę was o szybką pomoc - co to może być , gdzie się to ewentualnie znajduje

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Z góry wam bardzo dziękuję ! ( PS. szukałam podobnego tematu ale niezbyt dobrze poruszam się po forach więc proszę o ew. przeniesienie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

może kostka od licznika żle styka , co do kierunków to nie świeci kontrolka czy wszystkie kierunki ?

Nie działają kierunki ( kontrolka od nich też ) ale to coś związane razem chyba , ponieważ jak uderzyłam w tą półkę nad zegarami i zaczęły one (zegary) działać to kierunki też działały .
Jakieś pół godziny temu rozebrałam deskę li wyciągnęłam zegary - przedmuchałam tą kostkę i wgl - i nadal nie działa ( ale za to zgasiła się kontrolka abs'u która wcześniej uporczywie się świeciła) Po wyciągnięciu i włożeniu zegarów (tak samo jak były

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> inaczej się nie da ) przestały działać lampki podświetlające drzwi po otwarciu , regulacja el lusterek , świata na podsufitce . -.- Why me ?.

Spalił się bezpiecznik 29:

Please login or register to see this link.

Wyciągnij ten licznik i wymień bezpiecznik.

Za licznikiem będą metalowe elementy konstrukcyjne nadwozia, one dotykają Ci licznika i robią zwarcie do masy, jak popatrzysz na płytkę drukowaną licznika od tyłu to pewnie zobaczysz w jakim miejscu dotykają (będzie przetarty zielony lakier) naklej tam 2-3 paski taśmy izolacyjnej i spróbuj to poskładać. Ten wystający metalowy element jest po dwóch stronach (lewej i prawej) więc na wszelki wypadek przyklej z obu pomimo że na pewno tylko z jednej jest przetarte.