Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Adrian016

Zwiekszone spalanie i szarpniecia 3.0 CDTI 184km

Recommended Posts

Witam, trochę czytałem w poprzednich tematach, ale do końca nie moge tego zdiagnozować.

Mam vectrę c z silnikiem 3.0 184 km z 2006 roku, z przebiegiem 138500km. Głownie jeżdże nim na trasie 250km dwa razy w tygodniu(szkoła). Moje problemy zaczęły się od tego, że po przyjeździe do domu zgasiłem auto, po 2 godzinach chce jechać a tu mi nie odpalił. Próbołałem aż do rozładowania akumlatora i nic. Na drugi dzień silnik wystygł i odrazu odpalił., ale po przejechaniu paru kilomretrów, jak silnik się zagrzał zgasiłem i znowu nie odpalił. Kiedy jakims cudem udało mi sie odpalić, pojechałem na komputer. Po drodze miałem taki problem, że jeżeli wciskałem gaz auto przyspieszało, ale jeżeli przycisnąłem troszkę mocniej auto dławiło się i nie miało mocy. Na komputerze zdiagnozowano tylko tyle, że nie może dobić do 300 barów przy odpaleniu. Udałem się do mechanika wymienił SCV i niby wszystko było ok.Ale po przejechaniu ok 1500km zacząło się dziać coś innego, co męczy mnie do tej pory. Jężdże ekonomicznie, spalanie średnie ok. 6.5l/100km, ale co jakiś czas dopóki nie zgaszę samochodu wzrasta mi gwałtownie spalanie, w granicach ok 11-12l/100 na 5 biegu z prędkością 90km/h, z góry bez dodawania gazu, gdzie powinno być 0.0l mam ok. 1.2l/100 km, a przy postoju ok 4l/h. W momencie lekkiego wciskania pedału gazu i odpuszczania wyczuwam szarpnięcia i mam wrażenie jakby był chwilowy wzrost mocy właśnie kiedy wciskam gaz.

Od marca przejechałem nim 12500 km wymieniałem rozrząd, wszystkie filtry, akumlator, SCV. Proszę o pomoc.

Masz DPF? Może się wtedy wypala.

Dokladnie, wypalajacy sie dpf

I co najlepiej z tym zrobić, aby było tanio i pożytecznie ?

Sprawdź teche'm stan, jeśli to już jego koniec to najtaniej i najlepiej wyciąć go.

A to oprogramowanie, które podobno trzeba wgrać, w jakiej cenie jest ?

Jak byś miał problem z wywaleniem dpfa to daj znać,pomogę.

W piątek jade do kolegi, który ma się tym zająć, w razie czego napiszę. Dziękuje za pomoc.

Jaki tuner ma Ci to ogarnąć?

Edited by czaro3000

Please login or register to see this quote.

Ja poproszę. Mnie pomóż.

A co trza Ci pomóc?

Jak koledzy napisali dpf Ci się wypalać próbuje albo już całkiem klęknął. Sprawdź w jakim jest stanie. W tej sytuacji albo możesz wyrwać chwasta (tylko zrób to w pewnym warsztacie!!) albo spróbuj sprowokować wypalanie i pilnuj mniej więcej na oko chociaż kiedy się załączyć może. Ja tak robię - zapisuję sobie przy jakim przebiegu było ostatnie wypalanie. Poczytaj też na forum o dpf, spooooro tego jest. pzdr

Edited by pajak914

No z tym DPF. Chętnie pożegnałbym to gówieno. Masz jakiś sprawdzony namiar?

Latam bez badziewia juz od lutego więc jest git.

Namiar mam pewny z gwarancją roczną,narazie tylko oni dali rade.

Reszcie sie wydaje że ogarną z30dt ale nikt tego w praktyce nie potwierdził.

Szczegóły podam Ci na PW.

Edited by czaro3000