Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

LukaszCK

Podciśnienia Vectra B 1.8 16v 98r.

Recommended Posts

I. Czy to podciśnienie z 1 zdjęcia gdzieś ma być podłączone(a jak tak to gdzie?) i czy one jest tak zakończone czy czegoś brakuje?
II. Co to jest za czujnik z 2 zdjęcia?Gdzie przyłącze z 3 zdjęcia powinno być gdzieś podłączone( jak tak to gdzie?) (i na tym przyłączu mocno zasysa podciśnienie)

Please login or register to see this link.

Foto nr 1 - jeśli pytasz o ten gumowy wężyk zakończony plastikowym grzybkiem który luźno zwisa to tak ma być. Tak wogóle to jest zawór EGR i od niego idzie jeszcze podciśnienie do kolektora dolotowego.

Foto nr 2 - nie wiem dokładnie jak to się nazywa

Foto nr 3 - na ten wystający króciec idzie gumowy wężyk i z drugiej strony ma być wpięty w kolektor dolotowy (w kolektorze znajdziesz króciec o takiej samej średnicy z prawej strony przepustnicy tuż pod nią patrząc z przodu auta).

Mam taki sam silnik ale nie zapodam foto bo mam kolektor od Omegi i tam jest trochę inaczej więc nie chcę ci mieszać.

Foto 3 do tego podpiety mam weżyk do kolektora dolotowego tylko mi chodzi o to że są tam dwa wyjścia i do czego jest to 2 wyjście?

Zobaczę u siebie gdzie idzie bo go nie ruszałem i zapodam jakieś foto ale musisz chwilę poczekac.

Ok dzięki.Może ktoś jeszcze wie coś?

Na wolny króciec na Twoim foto idzie podciśnienie które wchodzi do ściany grodziowej.

Tu masz foto:

">http://

">http://

dzięki bo znalazłem wiszący wężyk z kolankiem sparciałym który idzie po ścianie grodziowej w zapinkach plastikowych w lewą strone do pasażera i tam wchodzi gdzieś w ściane grodziową.to chyba ten wąż mi sie wypiął.

PS. jak byś mógł jakieś fotki obrazowe tych podciśnień zrobił z całej komory silnika.i całej komory silnika.

Edited by LukaszCK

Please login or register to see this quote.

NIe ma sprawy ale nie dzisiaj bo już jest za ciemno. Poza tym mam trochę przeróbek pod maską, np.wywalony całkiem "odkurzacz".

ok dzieki czekam na foty.zawsze sie przydadzą

Nr 2 to zawór par paliwa, jeden króciec jest podpisany VAC i ten króciec podłączamy do kolektora ssącego, drugi powinien być już podłączony, a jak nie to idzie w podszybie bodaj.

Please login or register to see this quote.

Dzięki pudeleQ - nazwa mi uciekła.

Sorki za brak foto do tej pory ale mam urwanie głowy w związku z wymianą okien w budynku w którym mieszkam.