Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Gracekk

Odpowietrzenie sprzęgła 1.7 Isuzu

Recommended Posts

Cześć, od pewnego czasu nie mogę odpowietrzyć sprzęgła

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> recz się stała jak strzelił przewód hamulcowy i zleciał cały płyn. Po wymianie wszystkich przewodów i ich odpowietrzeniu wziąłem się za odpowietrzanie sprzęgła i niestety bez skutku. Odpowietrzałem spobobem podobnym jak hamulce, przy odkręconym odpowietrzniku pompowanie pedałem oraz poprzez zacisk lewego przedniego zacisku próbowałem przetłoczyć płyn i pedał dalej wpada w podłogę. Dodam, że komplet sprzęgła wymieniany jakieś 8 tyś km temu. Jakieś sugestie, porady ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

leci płyn przy odpowietrzaniu ?? przy odpowietrzaniu raczej pompuje się na zakręconym odpowietrzniku i przy wcisnienciu do końca pedału odkręcasz i zakręcasz, powtarzasz czynność az zacznie wylatywać sam płyn i pedał będzie twardy. do tego zęby uzupełnić płyn w sprzęgle trzeba nalać płynu hamulcowego do pełna, zbiorniczek ma na gorze komorę przelewowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie nie leci, tyle co rzyga resztkami płynu. Zbiorniczek jest napełniony pod max, wcześniej przy wymianie sprzęgła nie było problemu z jego odpowietrzeniem, tak jak pisałem próbowałem 3 sposobów pompowanie pedałem przy zakręconym odpowietrzniku i odkręcenie przy wciśniętym, pompowanie pedałem przy odkręconym odpowietrzniku i przetłoczenie płynu z zacisku hamulcowego (płyn do pewnego momentu wchodzi później już wybija ciśnienie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pompka sprzęgła może nie dawać ciśnienia. Jest lekko rozszczelniona i przepuszcza powietrze. Kiedy był w niej płyn to on ją uszczelniał. Ja miałem ciężko odpowietrzyć sprzęgło ale się udało. Po jakimś czasie wyszło że to pompka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też obstawiałem pompkę, ale dziwi mnie to, że kiedy płyn był na samym dnie zbiorniczka a to są dwa osobne układy a układ sprzęgła był szczelny czyli praktycznie nie powinien się zapowietrzyć. A co Wy na to, żeby spróbować wtłoczyć płyn większą strzykawką do węzyka który idzie od zbiorniczka ? Zauważyłem też, że przy pompowaniu pedałem przy odkręconym odpowietrzniku kiedy pedał wracał w pozycję wyjściową wtedy zostawało lekko zassysane powietrze zaś po wciśnieciu wypychane i tak w kółko macieju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

załóż drugą pompę sprzęgła bo i tak cię to nie minie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba inaczej nie będzie przy odkręconym odpowietrzniku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok pompa już zamówiona

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a jeszcze małe pytanko czy układ hamulcowy z ABS'em da się odpowietrzyć tak samo jak tradycyjny układ hamulcowy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...