Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gracekk

Odpowietrzenie sprzęgła 1.7 Isuzu

Polecane posty

Cześć, od pewnego czasu nie mogę odpowietrzyć sprzęgła

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> recz się stała jak strzelił przewód hamulcowy i zleciał cały płyn. Po wymianie wszystkich przewodów i ich odpowietrzeniu wziąłem się za odpowietrzanie sprzęgła i niestety bez skutku. Odpowietrzałem spobobem podobnym jak hamulce, przy odkręconym odpowietrzniku pompowanie pedałem oraz poprzez zacisk lewego przedniego zacisku próbowałem przetłoczyć płyn i pedał dalej wpada w podłogę. Dodam, że komplet sprzęgła wymieniany jakieś 8 tyś km temu. Jakieś sugestie, porady ?

leci płyn przy odpowietrzaniu ?? przy odpowietrzaniu raczej pompuje się na zakręconym odpowietrzniku i przy wcisnienciu do końca pedału odkręcasz i zakręcasz, powtarzasz czynność az zacznie wylatywać sam płyn i pedał będzie twardy. do tego zęby uzupełnić płyn w sprzęgle trzeba nalać płynu hamulcowego do pełna, zbiorniczek ma na gorze komorę przelewowa.

Właśnie nie leci, tyle co rzyga resztkami płynu. Zbiorniczek jest napełniony pod max, wcześniej przy wymianie sprzęgła nie było problemu z jego odpowietrzeniem, tak jak pisałem próbowałem 3 sposobów pompowanie pedałem przy zakręconym odpowietrzniku i odkręcenie przy wciśniętym, pompowanie pedałem przy odkręconym odpowietrzniku i przetłoczenie płynu z zacisku hamulcowego (płyn do pewnego momentu wchodzi później już wybija ciśnienie).

Pompka sprzęgła może nie dawać ciśnienia. Jest lekko rozszczelniona i przepuszcza powietrze. Kiedy był w niej płyn to on ją uszczelniał. Ja miałem ciężko odpowietrzyć sprzęgło ale się udało. Po jakimś czasie wyszło że to pompka

Też obstawiałem pompkę, ale dziwi mnie to, że kiedy płyn był na samym dnie zbiorniczka a to są dwa osobne układy a układ sprzęgła był szczelny czyli praktycznie nie powinien się zapowietrzyć. A co Wy na to, żeby spróbować wtłoczyć płyn większą strzykawką do węzyka który idzie od zbiorniczka ? Zauważyłem też, że przy pompowaniu pedałem przy odkręconym odpowietrzniku kiedy pedał wracał w pozycję wyjściową wtedy zostawało lekko zassysane powietrze zaś po wciśnieciu wypychane i tak w kółko macieju.

załóż drugą pompę sprzęgła bo i tak cię to nie minie

Chyba inaczej nie będzie przy odkręconym odpowietrzniku

Ok pompa już zamówiona

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a jeszcze małe pytanko czy układ hamulcowy z ABS'em da się odpowietrzyć tak samo jak tradycyjny układ hamulcowy ?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...